Amazon
Amazon rozpoczyna testy usług q-commerce w Indiach. Amerykański gigant dostarczy artykuły spożywcze i inne produkty w 15 minut lub krócej.
Wraz z aktualizacją, usługa obsługuje strumieniową transkrypcję w ponad 100 językach, oraz 30 nowych.
Dyrektor generalny Amazona, Andy Jassy, wzywa do pełnego powrotu do biura już na początku 2025 roku.
Polskie firmy są coraz bardziej przekonane do potencjału i narzędzi sztucznej inteligencji (AI). 30% przedsiębiorstw już wdrożyło technologie AI, a tylko w ciągu minionego roku adaptacja AI w polskich firmach urosła o 36%, osiągając najszybsze tempo wzrostu spośród krajów Unii Europejskiej – wynika z danych zaprezentowanych przez Amazon Web Services (AWS) podczas AWS Cloud Day w Warszawie.
Dzięki temu amerykański gigant zaoferuje klientom w Indiach możliwość zapłaty za towar od trzech do 12 miesięcy.
Amazon Pay umożliwia m.in. przesyłanie pieniądze do znajomych, dokonywanie płatności sprzedawcom, płacenie rachunków, czy inwestowanie w fundusze.
Nowy produkt umożliwia klientom zdobywanie nagród za codzienne wydatki, które można wymienić na karty podarunkowe na Amazon.co.uk.
Klienci mogą skorzystać z nowych metod autoryzacji jak np. weryfikacja PUSHem jeszcze przed połączeniem z konsultantem.
Google jest już przestarzały? Start-up rzuca wyzwanie, a Bezos nie szczędzi pieniędzy. Na stole miliard dolarów.
Urząd otrzymywał skargi od konsumentów, którzy nie dostali opłaconych zamówień. Firma zapowiada odwołanie się od tej decyzji.
Z rozwiązania Amazon One miało skorzystać już 3 mln klientów. Projekt od samego początku budzi jednak obawy co do bezpieczeństwa danych.
Ostatecznie zostanie wybranych 150 startupów fintech wykorzystujących moc sztucznej inteligencji i technologii uczenia maszynowego.
Gigant e-commerce początkowo będzie miał w ofercie 15 kolekcji NFT dostępnych dla klientów z USA, zanim udostępni je globalnie.
Takie rozwiązanie ma pozwolić na zmniejszenie kosztów związanych z infrastrukturą IT oraz umożliwić szybsze wdrażanie nowych usług dla klientów.
Polska została jednym z pierwszych krajów na świecie, w których wystartował program Amazon Super. W jego ramach można otrzymać nawet 10% zniżki.
Spór na linii Amazon i Visa zaostrzył się w listopadzie zeszłego roku. Gigant e-commerce zagroził blokadą kredytówek Visa w Wielkiej Brytanii.
Amazon od 19 stycznia zamierzał nie akceptować płatności kartami kredytowymi Visa. Punktem spornym jest wzrost kosztów przetwarzania transakcji.
Powodem takiej decyzji mają być wysokie koszty przetwarzania transakcji. Chodzi o podniesienie opłat interchange w związku z Brexitem.
Nowe wytyczne dotyczą pracowników biurowych i inżynierów. Będą oni mogli pracować w 100% zdalnie.
Spółka znalazła się w wąskim gronie przewoźników obsługujących usługę Amazon Prime, którą będą realizować kurierzy Pocztexu.
Amazon wystartował w Polsce na początku bieżącego roku, ale nie zawojował rynku swoją ofertą. Teraz ma się to zmienić, czego dowodem jest atrakcyjna cena abonamentu Amazon Prime.
AXS to pierwszy zewnętrzny partner Amazona. Wcześniej Amazon One było dostępne tylko w sklepach giganta ze Seattle.
Do tej pory darmowa dostawa obowiązywała przy zamówieniach powyżej 100 PLN.
Amazon podjął współpracę z Affirm, żeby zaoferować swoim klientom z USA opcję płatności odroczonej (BNPL).
Pomimo tego nie udało się sprostać oczekiwaniom analityków. Akcje spółki założonej przez Jeffa Bezosa zanotowały spadki na poziomie 7%.