Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Fintech Quicko z licencją krajowej instytucji płatniczej od KNF
September 3, 2021, 4:32 PM

Licencja KIP pozwoli Quicko na zaoferowanie szerszej gamy rozwiązań. Mowa tutaj o otwartej bankowości (usługi AIS i PIS), czy możliwości prowadzenia działalności za granicą.

IdoSell ogłasza współpracę z Wish
September 3, 2021, 9:38 AM

Polska platforma sklepowa IdoSell (IAI) rozpoczyna współpracę z jednym z największych na świecie mobilnym marketplace - Wish.

Rusza pilotaż transgranicznych rozliczeń w CBDC. Ma być taniej i szybciej
September 2, 2021, 5:29 PM

Bank Rozrachunków Międzynarodowych zaprosił banki centralne Malezji, Singapuru, RPA i Australii do testów CBDC przy rozliczeniach transgranicznych.

Rafał Tomaszewski nowym redaktorem naczelnym Fintek.pl
September 2, 2021, 12:29 PM

Łukasz Piechowiak rezygnuje z funkcji redaktora naczelnego Fintek.pl. Zajmował to stanowisko od 2016 roku.

Nowe rozwiązanie od Worldline i SoftPos już dostępne dla pierwszych sprzedawców w Polsce
September 2, 2021, 11:37 AM

Pierwsi sprzedawcy nad Wisłą zaczęli już używać nowej wersji aplikacji pozwalającej na akceptację transakcji zbliżeniowych wymagających podania kodu PIN.