Sektor Fintech
Fintech Zen.com ogłasza partnerstwo z PayPalem, ułatwiając tym samym transfer środków bezpośrednio z PayPal na konto Zen.
W I kwartale bieżącego roku wartość inwestycji w branżę spadła o 16%. To wnioski z nowego raportu opracowanego przez CB Insights.
Firma zaangażuje się szczególnie w inicjatywę skupioną na rozwoju otwartych finansów, wspierając polski sektor bankowy i finansowy.
Na razie rozwiązanie będzie dostępne w USA, ale firma nie wyklucza oferowania dodatkowych regionalnych tokenów w Europie oraz w Azji.
Revolut Lite umożliwia klientom przesyłanie pieniędzy do innych użytkowników, na inne konta bankowe i do posiadaczy kart Mastercard lub Visa.
Blisko milion obywateli Ukrainy skorzysta z polskiej aplikacji fintechowej mPay.
Innowacyjne usługi finansowe tworzą nowe wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Walka toczy się o pieniądze banków, firm i konsumentów.
Nowa karta kredytowa dostępna jest dla posiadaczy pakietu Robinhood Gold i oferuje m.in. 3 proc. casbacku za zakupy.
Tematyka tegorocznej konferencji skupia się na 3 aspektach: Tech, Vision, Growth. Konferencja odbędzie się w Google for Startups Campus.
Chodzi o możliwość wykorzystania walut cyfrowych od różnych banków centralnych, nawet jeśli były one zbudowane w oparciu o inne technologie.
60 proc. ankietowanych kobiet przyznaje, że najlepiej czuje się w obszarze zarządzania domowym budżetem.
To sposób na korzystanie z przesyłu danych i uniknięcie niespodziewanych opłat roamingowych w regionie EOG.
Aplikacja inwestycyjna zaznaczyła swój debiut wzniesieniem posągu Robin Hooda strzelającego z łuku w kierunku Banku Anglii.
W tym okresie spółka zanotowała przychody na poziomie przekraczającym 36 mln PLN, a zysk netto wyniósł niespełna 300 tys. złotych.
Teraz głównym celem fintechu jest wprowadzenie karty debetowej mPay, nowych produktów pożyczkowych oraz wdrożenia płatności za tankowanie.
Zdaniem prezesa Riksbanku potrzebne jest odpowiednie prawo, aby zapewnić obywatelom możliwość płatności gotówkowych.
To wzrost o 25% rok do roku. Oznacza to, że wolumen płatności obsłużonych przez Stripe stanowił 1% globalnego PKB.
Ta akwizycja ma na celu wzmocnienie oferty dla wydawców afiliacyjnych oraz instytucji finansowych z wykorzystaniem technologii embedded finance.
VeloBank jest coraz bliżej zmiany właściciela, a na pole position do przejęcia spółki wychodzi amerykański fundusz Cerberus - podają Business Insider i Bloomberg.
Powodem był utrzymujący się wysoki kosztu kapitału oraz niepewna sytuacja makroekonomiczna i geopolityczna.
Kapituła Business Angel of the Year 2023 przyznała nagrody w trzech kategoriach, a w dwóch zdecydowały głosy przedstawicieli ekosystemu.
Polscy inwestorzy na platformie XTB mogą prowadzić konta w trzech różnych walutach - polskim złotym, dolarze amerykańskim oraz euro.
Deutsche Börse, niemiecka odpowiedniczka warszawskiej GPW, uruchomiła platformę do handlu kryptowalutami dla inwestorów instytucjonalnych.
Nexi, europejska firma z sektora PayTech, wybrała Mastercard na swojego partnera do obsługi płatności opartych na otwartej bankowości w Europie.
W trakcie swojego przemówienia przed amerykańskim Senatem, prezes FED stwierdził, że Stany Zjednoczone nie są blisko rozwoju i wdrożenia cyfrowego dolara.
Akwizycja połączy największe brytyjskie towarzystwo budowlane z jednym z największych banków detalicznych w Zjednoczonym Królestwie.
Do tej pory rozwiązanie było dostępne tylko dla użytkowników firmowych. Aplikacja pomaga w dbaniu o zdrowie psychiczne, docelowo przy wsparciu AI.
Klienci Western Union na wybranych rynkach będą mogli także otrzymać przedpłacone karty Visa.
Pieniądze mają zostać przeznaczone na rozwijanie kolejnych produktów i ponowną próbę ekspansji w USA.
W ciągu zaledwie pół roku od startu, zarejestrowało się już blisko 18 tysięcy internautów, którzy zebrali ponad 800 tysięcy złotych.
Dla porównania rok wcześniej firma osiągnęła zysk na poziomie 200 mln EUR. Spółka tłumaczy zaistniałą sytuację spowolnieniem gospodarczym w Europie.
Fiserv to właściciel marki Polcard, która na polskim rynku zajmuje się obsługą terminali płatniczych.
Porozumienie może opóźnić i tak długo oczekiwany już debiut giełdowy Stripe do co najmniej 2025 roku.
Szwedzka spółka podaje w komunikacie, że w ostatnim roku udało się ograniczyć stratę do poziomu 241 mln USD.
Nowe przepisy mają pozwolić na przelanie pieniędzy w 10 sekund - także także poza godzinami pracy banku.
Zmiany polegają na wprowadzeniu nowego interfejsu użytkownika na desktopie i mobile oraz dodaniu kilku nowych funkcjonalności.
To spora zmiana w porównaniu do roku 2022, gdy fintech zanotował stratę. Obecnie Nubank posiada 94 mln klientów.
W erze cyfryzacjii, gdzie innowacja jest kluczem do sukcesu w biznesie, dwa rozwiązania zyskują na znaczeniu: blockchain i tokenizacja.
Wyceny przejmowanych spółek technologicznych na świecie spadły drugi rok z rzędu w 2023 roku i są już niemal o połowę niższe w porównaniu do pandemicznego szczytu w roku 2021.
Opcję płatności kartą na szeroką skalę w sklepach stacjonarnych PayPo udostępni klientom już w bieżącym roku.
Rundzie ma przewodzić CapitalG od Alphabet, przy wsparciu takich podmiotów jak chiński Tencent, czy amerykański Ribbit Capital.
EY podaje, że co trzecia organizacja wciąż nie osiągnęła wymaganej przez Komisję Europejską reprezentacji kobiet.
Minimalna kwota inwestycji potrzebna do utworzenia portfela to 100 EUR. Robodoradca pobiera opłatę 0,75% w skali roku od wartości portfela
Akwizycja ma połączyć dwóch istotnych graczy z rynku kart kredytowych, rzucając tym samym wyzwanie globalnemu duopolowi Mastercarda i Visy.
Dzięki partnerstwu onboarding cyfrowy będzie mógł zostać oparty na blockchainie - wykorzystując rozwiązanie trwałego nośnika.
Podanie przez przedsiębiorcę takiej informacji jest nadużyciem i może być podstawą podjęcia odpowiednich działań przez polskie organy nadzoru.
KIR tokenizował własne kartki świąteczne oraz udostępnił taką usługę wybranym klientom i partnerom, pełniąc funkcję emitenta NFT.
ITCARD wykorzysta oprogramowanie Auriga do zarządzania siecią swoich bankomatów od różnych dostawców.
Ankietowani odpowiadali, że chętnie rozliczaliby się też za pomocą automatów samoobsługowych, takich jak biletomaty czy parkometry.
W ostatnim kwartale firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów wykupiły wierzytelności na łączną kwotę 450 mld zł.

