Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
PayPal udostępni handel akcjami? Fintech może rzucić wyzwanie Robinhoodowi
August 31, 2021, 2:31 PM

Z informacji uzyskanych przez CNBC wynika jednak, że platforma do handlu akcjami nie wystartuje przed końcem roku.

Wojciech Kazimierski odchodzi z LeaseLinka. O porażkach, sukcesach i planach na przyszłość [WYWIAD]
August 30, 2021, 8:00 AM

Wraz z końcem sierpnia Wojciech Kazimierski odchodzi z LeaseLinka. Od marca 2019 roku spółka jest częścią grupy mBank. Pełna wartość akwizycji wyniosła ponad 100 mln złotych.

Fintech Nubank idzie na giełdę z wyceną ponad 55 mld USD
August 27, 2021, 1:36 PM

Wspomniana wycena może sprawić, że Nubank stanie się najbardziej wartościowym bankiem w Brazylii. Całkiem nieźle jak na ośmioletni fintech.

Atom Bank poprawia wyniki, ale wciąż jest na minusie
August 26, 2021, 3:36 PM

Fintech zamierza osiągnąć rentowność w okolicach 2022 roku. Celem jest także wejście na giełdę oraz zbudowanie zespołu programistów w Polsce.

Modele biznesowe i trendy w obszarze BNPL. Analiza McKinsey
August 26, 2021, 12:51 PM

Według raportu McKinsey fintechy przodują w świadczeniu usług BNPL, czyli „buy now, pay later” w fizycznych punktach sprzedaży.