Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
Startuje Banqup, nowe rozwiązania dla sektora MŚP. Niedługo także w Polsce
October 11, 2021, 1:55 PM

Do niedawna pod marką Banqup funkcjonowała platforma otwartej bankowości pozwalająca na dostęp do bankowych API.

Fintech Verestro wchodzi w branżę SportsTech. Inwestuje w startup Sportigio
October 8, 2021, 1:06 PM

Kwota pozyskanych przez startup środków nie została ujawniona. Mają być one przeznaczone m.in. na dalszy rozwój technologii.

Fintech Pacific przygotowuje się do rundy inwestycyjnej. Chce pozyskać 4 mln PLN
October 8, 2021, 12:00 PM

Środki otrzymane z dofinansowania mają zostać przeznaczone na komercjalizację aplikacji. Jej premiera będzie miała miejsce przed końcem października.

Comarch startuje z nowym fintechem. Uruchamia platformę Apfino
October 7, 2021, 1:02 PM

Serwis integruje w jednym miejscu dostęp do produktów kilku partnerów zewnętrznych i na początek daje przedsiębiorcom możliwość zlecania wykonania świadczeń z zakresu faktoringu i windykacji.

Xiaomi Pay już w Polsce. Na razie dla klientów Pocztowego, Zen i Curve
October 7, 2021, 10:35 AM

Do wirtualnego portfela można dodawać tylko karty Mastercard. W promocyjnej cenie opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 kosztuje 199 złotych.