Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Sektor Fintech


Sektor FinTech tworzą wszystkie firmy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie do świadczenia usług finansowych przez Internet. Do fintechów zalicza się banki, kantory internetowe, instytucje płatnicze, instytucje pożyczkowe online. Globalne inwestycje w sektor FinTech w 2018 roku sięgnęły 40 mld dolarów. Co to jest FinTech? Definicja FinTech jest bardzo złożona - w najprostszym ujęciu będą to wszystkie firmy, które umożliwiają nabycie usługi lub produktu za pośrednictwem Internetu. Wartość sektora FinTech w Polsce szacowana jest na ponad 1,2 mld euro.
PayTel i Mokka wprowadzają rewolucję na rynek terminali płatniczych
September 30, 2021, 2:52 PM

PayTel udostępnił innowacyjny terminal płatniczy. Za jego pomocą sprzedawcy mogą oferować odroczone płatności od marki Mokka.

Trendy w bankowości mobilnej – co przyniesie przyszłość?
September 29, 2021, 9:53 AM

Odpowiednie doświadczenie w robieniu zakupów, schyłek PIN-ów i haseł, rozwój aplikacji bankowych. To główne trendy w bankowości mobilnej.

Mieli być konkurentem dla Revoluta i Wise. Teraz znikają z rynku
September 28, 2021, 10:01 AM

Hiszpańska grupa Santander podjęła decyzję o zamknięciu projektu PagoFX. To rozwiązanie służące do międzynarodowych transferów pieniężnych.

Fenomen płatności odroczonych. Amazon w partnerstwie z Affirm wdraża usługę BNPL
September 27, 2021, 2:58 PM

Na rynku płatności odroczonych zdominowanym przez fintechy wiele się dzieje. Sprzedawcy pragnąc sprostać nowym trendom coraz częściej wprowadzają opcję BNPL.

Podsumowanie Europejskiego Kongresu Finansowego
September 23, 2021, 4:48 PM

W dniach 13-15 września w Sopocie odbyła się XI edycja Europejskiego Kongresu Finansowego, jednego z największych kongresów gospodarczych.