Partner serwisuVisa dla biznesu

Fundraising


Fundraising po polsku finansowanie, a konkretnie pozyskiwanie kapitału od inwestorów przez firmy FinTech, ale też startupy z innych sektorów gospodarki. Pozyskiwanie kapitału może odbywać się na rynku regulowanym za pośrednictwem giełdy papierów wartościowych, bezpośrednio od inwestorów (najczęściej funduszy) lub dzięki platformom crowfundingowym.
Polski profesjonalista szuka pieniędzy na rozwój
November 13, 2017, 2:29 PM

Jeśli wykonujesz dziś w Polsce wolny zawód, prawdopodobnie masz dużo powodów do zadowolenia. Polska gospodarka dobrze sobie radzi, a z koniunktury korzystają nie tylko największe firmy, ale coraz częściej też przedsiębiorcy działający w mikroskali. Profesjonaliści pozytywnie oceniają swoją zawodową przyszłość. Wielu planuje inwestycje w rozwój prowadzonej działalności w ciągu najbliższego półrocza. Chęć zwiększania biznesu wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na zewnętrzne finansowanie. Sytuację polskich profesjonalistów zbadał i opisał Deutsche Bank w swoim najnowszym raporcie „Wolne zawody w Polsce. Portret profesjonalisty 2017”.

INNOventure i Simpact nowymi inwestorami w SiDLY
November 9, 2017, 10:39 AM

SiDLY, firma konstruująca innowacyjne urządzenia telemedyczne pozyskała nowych udziałowców w kolejnej rundzie finansowania. Od października do funduszu Internet Ventures z grupy MCI Capital dołączają fundusze INNOventure i Simpact. Początkowa wartość dokapitalizowania wynosi 2 mln PLN.

Młodzież ma inwestować na giełdzie
October 17, 2017, 1:04 PM

Rozpoczyna się XVI edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG), największego ogólnopolskiego projektu promującego wśród młodzieży inwestowanie na giełdzie.

Te fundusze inwestują w to co kochasz
August 29, 2017, 11:30 AM

Zainteresowanie grami komputerowymi można przekuć na profity z inwestycji w wybrane fundusze inwestycyjne, które w swoim portfelu mają znanych producentów gier komputerowych. Branża gier komputerowych rozwija się bardzo dynamicznie, jej wartość rocznie wzrasta o ok. 8%. Jest ona obecnie na tyle rozwinięta i zyskowna, że przykuła uwagę również zarządzających z TFI.

WeWork pozyska 4,4 mld dolarów na rozwój
August 25, 2017, 3:53 PM

Japoński gigant SoftBank oraz Vision Fund ogłosiły, że wspólnie zainwestują 4,4 mld dolarów w firmę WeWork - nowojorskiego startupa oferującego współdzielenie powierzchni biurowej.

System zachęt na działalność B+R szansą na przyciągnięcie inwestorów zagranicznych do Polski
August 9, 2017, 12:44 PM

W porównaniu z gospodarkami rozwiniętymi Polska wciąż ma braki w poziomie rozwoju działalności B+R oraz kulturze innowacji. Jak wynika z raportu „Inwestycje w Polsce. Niewyczerpany potencjał”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, import innowacyjnych technologii oraz know-how przez inwestorów zagranicznych może korzystnie wpłynąć na wzrost produktywności Polski. Jednym z elementów, który może ich skłonić do inwestowania w Polsce, jest system zachęt na działalność B+R. Zdaniem ekspertów Deloitte jest on obecnie najbardziej atrakcyjny i kompleksowy spośród krajów Europy Środkowej.

Inwestycje zagraniczne to wciąż niewyczerpany potencjał Polski
June 14, 2017, 9:30 AM

Polska gospodarka po raz ostatni doświadczyła recesji w 1991 r., kiedy PKB spadł o 7 proc. w ujęciu rocznym. To jeden z najdłuższych okresów nieprzerwanego wzrostu gospodarczego na świecie przy jednoczesnym osiągnięciu wysokiego poziomu stabilności. Dobra passa skutkowała m.in. napływem inwestycji zagranicznych. Jak wynika z raportu „Inwestycje w Polsce. Niewyczerpany potencjał”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, niemieccy przedsiębiorcy - którzy stanowią największą grupę inwestorów zagranicznych w Polsce - doceniają kwalifikacje, produktywność i motywację pracowników, a także jakość i dostępność lokalnych poddostawców.

Fundusze private equity ruszają na wielkie zakupy
June 2, 2017, 12:56 PM

Przedstawiciele funduszy private equity oceniają sytuację ekonomiczną w Europie Środkowej coraz bardziej optymistycznie. W ciągu pół roku odsetek osób uważających, że się ona poprawi wzrósł ponad dwukrotnie. Najbliższe sześć miesięcy niemal 70 proc. reprezentantów PE chce poświęcić na poszukiwanie nowych inwestycji, a prawie dwie trzecie deklaruje, że w tym czasie więcej kupi niż sprzeda. Coraz większym zainteresowaniem funduszy private equity cieszą się firmy średniej wielkości. To najważniejsze wnioski z kolejnej edycji badania Deloitte „Great Expectations.Central Europe Private Equity Confidence Survey”.

Rekordowa liczba inwestycji zagranicznych w Polsce i Europie
May 25, 2017, 1:52 PM

W 2016 r. w Europie ogłoszono rekordową liczbę Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych, które wiążą się z powstaniem nowych miejsc pracy. W minionym roku na Starym Kontynencie odnotowano 5 845 nowych projektów, co oznacza wzrost o 15% rdr. Na inwestycje te przypada co najmniej 259 673 miejsc pracy – to wzrost o 19% rdr. Trzema najpopularniejszymi kierunkami inwestycyjnymi były: Wielka Brytania, Niemcy i Francja, w których zlokalizowano ponad połowę (51%) nowych projektów. Po raz pierwszy od 2008 r. w pierwszej piątce najpopularniejszych europejskich kierunków dla inwestorów zagranicznych znalazła się Polska. Takie dane płyną z najnowszego raportu firmy doradczej EY „Atrakcyjność inwestycyjna Europy” (European Attractiveness Survey). Wkrótce EY Polska opublikuje szczegółowy raport „Atrakcyjność inwestycyjna Polski”, w którym zbadano postrzeganie naszego kraju przez inwestorów zagranicznych.

Twój profil inwestora zapisany jest w genach
May 23, 2017, 10:46 AM

Geny czy doświadczenie – co odpowiada za skłonność do podejmowania ryzyka? Jak pokazują badania, cechy odziedziczone po rodzicach mają duże znaczenie dla tego, w jakim stopniu będziemy działać zachowawczo, a w jakim zachowywać się brawurowo – również w odniesieniu do pieniędzy. Niemały wpływ na charakter inwestora ma środowisko, w którym żyje. Ale największe znaczenie w kształtowaniu jego postaw inwestycyjnych mają doświadczenie życiowe i inwestorskie.

Polacy nie inwestują, bo najbardziej ufają tradycyjnym produktom bankowym
April 14, 2017, 2:46 PM

Konta oszczędnościowe i lokaty są uznawane przez Polaków za najatrakcyjniejsze instrumenty lokowania oszczędności – wynika z badania „Finansowy Barometr ING”. Mieszkańcy Polski, w porównaniu z konsumentami z zachodniej Europy, charakteryzują się większą niechęcią do inwestowania w akcje i obligacje.

Hossa wciąż trwa. Udany pierwszy kwartał na giełdzie
April 11, 2017, 9:30 AM

Koniec hossy trwającej w USA nieprzerwanie od 8 lat był już kilkakrotnie zapowiadany. Chociaż w ostatnich dniach sesje światowych giełd kończyły się niewielkimi spadkami, to pierwszy kwartał tego roku można zaliczyć do udanych. Indeksy pięły się do góry, bijąc historyczne rekordy. Wiara inwestorów w powrót koniunktury na światowe rynki jest wielka. Jednym z liderów wzrostów w ostatnim czasie jest warszawska giełda.

Hossa na warszawskiej giełdzie
March 29, 2017, 10:34 AM

Hossa na warszawskiej giełdzie wpływa na wzrost cen akcji. Wraz z nimi rosną wyniki funduszy inwestycyjnych, lokujących na rynku krajowym i za granicą. Inwestorzy, którzy uwierzyli, że akcje polskich spółek są mocno przecenione i że na warszawską giełdę wrócą wreszcie wzrosty, mogą gratulować sobie cierpliwości.

Polska nadal najbardziej interesującym obszarem inwestycyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej
March 10, 2017, 1:57 PM

Wartość transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce w 2016 roku wyniosła blisko 4,6 mld euro. To najwyższy wynik od rekordowego 2006 roku. Największą część transakcji stanowiły nieruchomości handlowe – 43% i biurowe – 39%. Polska jest największym rynkiem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Dobry moment na naukę inwestowania
March 9, 2017, 10:59 AM

Po kilku latach marazmu na rynku funduszy inwestycyjnych zaczynają rysować się przed nim ciekawe perspektywy. Światowa gospodarka rozwija się szybciej, co dobrze wróży funduszom akcji. Ryzyko wzrostu inflacji szkodzi obligacjom, ale wcale nie są one na straconej pozycji.

TakeTask buduje społeczność inwestorów
March 8, 2017, 3:06 PM

Badania rynku, w oparciu o ekonomię współpracy w Polsce prowadzą od 2013r. W 2016r. zrealizowali 47 projektów i 16 tys. zadań dla 17 klientów. Mają ponad 14 tys. pobrań aplikacji i kilka tysięcy agentów. Tak dopracowany model biznesowy spółka TakeTask zamierza wdrożyć za granicą. W tym celu rozpoczęła emisję akcji w oparciu o crowdfunding udziałowy, korzystając z pomocy Beesfund.com.

Premier Irlandii: Chcemy zwiększać inwestycje w Polsce
February 10, 2017, 11:14 AM

Jesteśmy gotowi, aby wesprzeć polskie i irlandzkie firmy w realizacji wspólnych przedsięwzięć biznesowych – zadeklarował Premier Irlandii Enda Kenny podczas Irish Polish Innovation Forum odbywającego się wczoraj w Warszawie. Irlandia w obliczu Brexitu podkreśla rosnącą rolę współpracy gospodarczej z Polską.

Szanse inwestycyjne dla seniorów
January 27, 2017, 11:00 AM

Zgodnie z popularnym przekonaniem brawura i śmiałość podejmowania decyzji to cechy zarezerwowane dla młodości. Z wiekiem skłonność do ryzyka maleje. Dotyczy to nie tylko życiowych decyzji. Mechanizm ograniczania z czasem ryzyka to jedna z najbardziej podstawowych zasad inwestycji długoterminowych. Na pewnym etapie życia każdy musi zastanowić się, czy nadal chce inwestować i ryzykować, czy może nadszedł czas żeby zatroszczyć się o ochronę zgromadzonego kapitału.

Miss Kaya - sztuka inwestowania tylko dla kobiet
January 4, 2017, 3:56 PM

Była zarządczyni funduszy inwestycyjnych wpadła na pomysł stworzenia edukacyjnej platformy FinTechowej, ukierunkowanej na wsparcie w realizacji kobiecych potrzeb finansowych.

Chiny się nie cackają. Inwestują kolejne miliardy
January 4, 2017, 11:36 AM

Konsorcjum złożone z chińskich firm, znajdujących się zarówno w rękach państwa, jak i prywatnych inwestorów stworzyło fundusz inwestycyjny o wartości prawie 1,5 miliarda USD. Cel jest jasny – inwestycje w FinTechy.

tpayvisa pay