Partner serwisuVisa dla biznesu

Fundraising


Fundraising po polsku finansowanie, a konkretnie pozyskiwanie kapitału od inwestorów przez firmy FinTech, ale też startupy z innych sektorów gospodarki. Pozyskiwanie kapitału może odbywać się na rynku regulowanym za pośrednictwem giełdy papierów wartościowych, bezpośrednio od inwestorów (najczęściej funduszy) lub dzięki platformom crowfundingowym.
SoftBank na zakupach. Powstanie fundusz dla początkujących startupów
March 13, 2019, 11:43 AM

Fundusz będzie zarządzany przez SoftBank Ventures Asia z siedzibą w Seulu, a na inwestycje ma przeznaczyć 500 mln dolarów.

Nawet 1 mln zł dla każdego z najlepszych start-upów
March 7, 2019, 6:00 AM

Nawet 1 mln zł dla każdej z firm wybranych podczas TDJ Pitango Seed Competition – takich stawek w rywalizacji startupów jeszcze nie było.

Korporacje inwestują na potęgę. Wsparły startupy kwotą 53 mld dolarów
February 26, 2019, 2:00 PM

W 2018 roku w startupy zainwestowano 53 mld dolarów w ponad 2,7 tys. rundach finansowania.

Starling Bank pozyskał 75 mln funtów finansowania
February 13, 2019, 3:42 PM

Od momentu startu aplikacji w 2017 roku bank otworzył już blisko pół miliona rachunków.

100 mln zł na inwestycje w fintechy. Nowy fundusz Inovo Ventures Partners
February 12, 2019, 9:23 PM

Fundusz Inovo Venture Partners, którego kapitalizacja wyniesie 100 mln zł,  tworzy zespół stojący za inwestycjami w takie spółki jak Brand24, Booksy czy ECC Games. Nowy podmiot skierowany jest do spółek na wczesnym etapie rozwoju, ale globalnym potencjale. Fundusz angażować się będzie w tzw. rundy A. Firmy będą mogły liczyć nie tylko na dofinansowanie, ale także transfer wiedzy i praktyk od założycieli, którzy już kiedyś mierzyli się z identycznymi wyzwaniami.

Polsko-brytyjski startup ze wsparciem Sebastiana Kulczyka
January 17, 2019, 1:39 PM

Miliarder Sebastian Kulczyk inwestuje w polsko-brytyjski startup Archdesk. Transakcja opiewa na 4,3 mln złotych.

Kredytmarket pozyskał kolejne 2 mln zł od inwestorów
August 23, 2018, 6:19 PM

Kredytmarket udało się pozyskać od inwestorów kolejne 2 mln zł– firma konsekwentnie realizuje strategię pozyskiwania finansowania za pomocą emisji obligacji.

Billennium dostało 2 mln zł dotacji na rozwój wideo weryfikacji i analizy biometrycznej
July 17, 2018, 3:51 PM

W ramach programu Unii Europejskiej wspierającego inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje, Billennium otrzymało dotację w wysokości 1 967 781,25 PLN.

Billon otrzymał 4 miliony złotych od NCBR
June 5, 2018, 2:39 PM

Billon otrzymał prawie 4 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój. Grant jest przede wszystkim nagrodą za stworzenie, na bazie technologii blockchain, systemu umożliwiającego natychmiastową wypłatę nagród motywacyjnych. Otrzymane pieniądze firma planuje przeznaczyć na badania przemysłowe i prace rozwojowe technologii permissioned blockchain.

Polskie banki muszą inwestować w otwartą bankowość
April 24, 2018, 12:15 PM

Polska znajduje się wśród krajów, które można określić mianem cyfrowych liderów bankowości. Jak wynika z kolejnej edycji badania EMEA Digital Banking Maturity 2018 przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte, największy wpływ na to, czy dany kraj jest na czele cyfrowego wyścigu ma presja ze strony klientów oraz konkurentów rynkowych. O tym, kto w przyszłości stanie na podium, zdecyduje odnalezienie się w świecie otwartej bankowości oraz poszerzenie oferty o usługi pozabankowe.

Kraków kusi co ósmą firmę. Czym przyciąga inwestorów?
March 23, 2018, 11:02 AM

Aż 12 proc. przedsiębiorców deklaruje chęć przeniesienia swojego biznesu do Krakowa. Miasto może pochwalić się największą dostępnością wykwalifikowanych pracowników w Polsce oraz drugim co do wielkości rynkiem nowoczesnych powierzchni biurowych.

Liczba inwestorów w Polsce wzrasta
March 23, 2018, 10:28 AM

Mintos, internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu, planuje dalszy rozwój swojej działalności w Polsce. Do końca 2018 roku Spółka zamierza podwoić liczbę polskich inwestorów zarejestrowanych na swoim rynku oraz wprowadzić na platformę ponad pięć nowych instytucji pozabankowych, które działają w Polsce. Mintos jest obecny w naszym kraju od połowy 2017 r.

Czy opłaca się inwestować w surowce?
February 27, 2018, 2:48 PM

Przez większość 2017 roku rynki kapitałowe przyciągały uwagę kolejnymi wzrostami. Tymczasem większość paliw, metali przemysłowych i szlachetnych zyskuje w imponującym tempie. Nie brakuje głosów, że rynek surowców pobije w tym roku rynek akcyjny.

Czy Polacy boją się inwestować?
February 12, 2018, 11:16 AM

Tylko 4 proc. Polaków skusiłoby się na inwestycję w fundusze, gdyby zysk miał wynieść 10 proc. Reszta boi się stracić oszczędności i woli trzymać je w banku. Tymczasem istnieje mnóstwo sposobów jak zadbać o bezpieczeństwo naszych zasobów i przy tym zarobić, korzystając z możliwości rynku kapitałowego.

7,3 mln zł dofinansowania na nowy projekt FinAi
February 9, 2018, 1:09 PM

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało FinAi 7,3 mln zł dofinansowania w ramach programu Inteligentny Rozwój. Pozyskane środki firma planuje przeznaczyć na realizację projektu budowy modelu estymacji ryzyka kredytowego klienta detalicznego z wykorzystaniem alternatywnych źródeł danych oraz najnowszych badań i narzędzi z zakresu teorii grafów. Partnerami inicjatywy zostały Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz jeden z wiodących banków detalicznych w Polsce.

Softbank inwestuje 460 mln dolarów w Auto1 Group
January 15, 2018, 2:49 PM

Japoński koncern finansowo-telekomunikacyjny nie zwalnia tempa z inwestycjami. Dzisiaj ogłosił plany inwestycji 460 mln dolarów (poprzez fundusz Vision Fund) w niemiecką internetową platformę sprzedaży samochodów Auto1, która prowadzi również działalność w Polsce.

Prezesi dużych firm mają mylne wyobrażenie o oczekiwaniach inwestorów
January 10, 2018, 10:15 AM

67% ankietowanych przez EY inwestorów instytucjonalnych uważa, że przedsiębiorstwa powinny realizować projekty generujące przełomowe innowacje, nawet, jeśli przedsięwzięcia te są ryzykowne.

Rośnie apetyt inwestycyjny funduszy private equity
December 14, 2017, 12:00 PM

Przedstawiciele funduszy private equity oceniają sytuację ekonomiczną w Europie Środkowej coraz bardziej optymistycznie. W ciągu roku odsetek osób uważających, że się ona poprawi wzrósł niemal czterokrotnie. Z kolei 36 proc. badanych jest zdania, że w najbliższym półroczu wielkość przeprowadzanych transakcji się zwiększy. Niemal połowa inwestorów w kolejnych sześciu miesiącach oczekuje wzrostu aktywności na rynku private equity i deklaruje, że w tym czasie więcej kupi niż sprzeda. Wzrasta też zainteresowanie funduszy PE inwestycjami w startupy.

Od 2018 r. firmy łatwiej uzyskają dofinansowanie na innowacje
November 30, 2017, 1:28 PM

Nadchodzący rok może okazać się korzystny dla MŚP i dużych przedsiębiorstw, starających się o fundusze unijne – do wydania wciąż pozostaje ponad 54 proc. z puli przeznaczonych środków. W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój zagospodarowano zaledwie 16 proc. dostępnych środków. Dotychczasowe konkursy charakteryzowały się niskim wskaźnikiem sukcesu. Jakie były najczęstsze przyczyny odrzucania wniosków w POIR i co planuje Ministerstwo Rozwoju, aby zwiększyć skuteczność wnioskodawców i przyspieszyć wydatkowanie?

Polscy milionerzy inwestują bezpiecznie, ale wciąż daleko im do filantropii Billa Gatesa
November 28, 2017, 8:00 AM

Nieruchomości, obligacje i udziały prywatnych firmach – to najchętniej wybierane formy lokowania kapitału wśród polskich milionerów. Bogaty Polak inwestuje ostrożniej niż milionerzy w innych krajach i znacznie rzadziej bywa filantropem, wynika z „Globalnego Raportu Przedsiębiorczości BNP Paribas 2018”, przeprowadzonego przez BNP Paribas Wealth Management.

tpayvisa pay