Technologie
Tematyka onlinowego eventu dotknie m.in. takich zagadnień jak workflow, archiwizacja dokumentów, automatyzacja obsługi faktur, czy bezpieczeństwo obiegu dokumentów.
Zrealizowany projekt znajduje się przy Alei Wilanowskiej 365, a zastosowana infrastruktura pozwala na jednoczesne naładowanie 120 baterii. Strefa operacyjna Tier ma także niedługo objąć Konstancin.
Pozyskane w rundzie pre-seed fundusze, mają zostać przeznaczone na dalszy rozwój platformy weryfikującej kompetencje w marketingu oraz sprzedaży.
Największa w CEE konferencja poświęcona biznesowi, nowym technologiom i startupom odbędzie się po raz 16-ty w Gdańsku, w dniach 6-7 października bieżącego roku.
Jednym z dwóch obszarów objętych planem kontroli Prezesa UODO na 2022 r. w sektorze prywatnym są aplikacje mobilne. Niestety, niejednokrotnie twórcy gier nie zdają sobie sprawy jest przez nich przetwarzanych.
Całość startuje o 9.30 rano. Aby wziąć bezpłatny udział w konferencji ON-LINE, wystarczy zarejestrować się na stronie, jednakże ilość miejsc jest ograniczona.
Omnikanałowość, cyberbezpieczeństwo i kompleksowa automatyzacja, to dziś już must-have. Razem z firmą Ailleron wyjaśniamy, jak dobrać właściwy software house.
Robot waży 1500 kg, ma ponad 2,5 m wysokości i ponad 2 m szerokości. Robbie, ma futurystyczny wygląd i serwuje klientom hotdogi w Żabce Nano przy ul. Dobrej 54 w Warszawie.
„Gdybym nie wiedział dokładnie, że jest to program komputerowy, który niedawno zbudowaliśmy, pomyślałbym, że to siedmioletni dzieciak, który akurat zna fizykę" zdradził 41 letni inżynier w rozmowie z Washington Post.
Dzięki nowej technologii użytkownik będzie w stanie, w świecie wirtualnym, poczuć dotyk drugiej osoby np. podczas uściśnięcia dłoni. Na potrzeby prototypu technologii, specjalny pulpit skonstruowała Ultraleap.
Samochody staną się kolejnym punktem kontaktu klienta z instytucjami finansowymi - to pewne. Pytanie na dziś? Jak będziemy użytkować auta: na własność, a może na wynajem?
Międzynarodowe jury oceni m.in. potencjał biznesowy projektów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy.
Celem PUSB jest identyfikacja najlepszych pomysłów biznesowych, a następnie akceleracja w trakcie szkoleń prowadzonych przez doświadczonych ekspertów z Polski.
Zwiastowany kryzys może zachwiać wzrostem ekonomicznym Europy i jej inkluzywnością. Długofalowo oznaczać to będzie zmianę naszej pozycji na arenie międzynarodowej.
TenderHut w drodze emisji akcji pozyskała pod koniec ubiegłego roku nowy kapitał w wysokości 6,7 mln zł. Spółka zamierza przeznaczyć go na strategiczne akwizycje.
Testy mają miejsce w sklepie przy ul. Półwiejskiej w Poznaniu. Wybrane rozwiązania w kolejnym etapie zostaną zaadoptowane w większej liczbie placówek.
Firma działa w obszarze fotoniki i jest jednym z trzech czołowych graczy na świecie rozwijających technologię emiterów OLED nowej generacji.
To kolejny krok w rozwoju sieci sklepów autonomicznych. Projekt liczy już ponad 40 placówek w całej Polsce.
Po podpisaniu umowy, można od razu zacząć korzystać z rozwiązania. Do złożenia podpisu wystarczy urządzenie (komputer, laptop, smartfon) na którym wyświetli się nasze jednorazowe hasło dostępu.
W ramach inicjatywy Polskie IT dla Ukrainy oferowane są produkty i usługi, które usprawniają działania wolontariuszy, transport obywateli Ukrainy oraz ochronę zwierząt zza wschodniej granicy.
Japonia ponownie wyprzedza świat. W sześciu sklepach sieci 7-Eleven klienci mogą dokonywać płatności w wyświetlanym z terminala kasy holograficznym kiosku.
Do walki z oszustami firmy coraz częściej wykorzystują zaawansowane rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym czy analityce.
Z okazji Dnia Kobiet prezentujemy dziś inspirujące sylwetki, projekty oraz nagrody kobiecego oblicza branży finansów i technologii w Polsce.
Współpraca obu podmiotów ma przełożyć się na poprawę merytoryki kształcenia doktorantów informatyki UJ, wysokość oferowanych im stypendiów jak i wytworzenie dla niech ok. 200 miejsc pracy.
Portal jest dostępny pod adresem ukraina.services, można w nim dodawać i przeglądać ogłoszenia dotyczące m.in. darmowych przejazdów czy miejsc noclegowych.
Mobile push to stosunkowo nowy kanał komunikacji. Szybko jednak zyskał on status „niezbędnego” w wielu branżach, w tym w sektorze FinTech.
Pierwsze pralko-suszarki firmy Break&Wash działają już na wybranych stacjach paliw w Warszawie, Krakowie oraz Łodzi.
Partnerzy Aion Banku i Vodeno mogą udostępniać pod własną marką produkty finansowe m.in. pożyczki, konta bankowe, czy karty płatnicze.
Do TenderHut dołączył Bob Poole, ekspert związany z branżą oprogramowania i rozwiązań IT od ponad 30 lat.
Ostrą reakcję inwestorów spowodowały wyniki za IV kwartał 2021 roku. Platforma odnotowała spadek dziennej liczby aktywnych użytkowników po raz pierwszy w historii.
Niedobór półprzewodników, regulacje sztucznej inteligencji, zainteresowanie funduszy VC technologią obliczeń kwantowych – to światowe trendy 2022 według Deloitte.
Placówki te funkcjonują w kilku formatach, każdy z nich pozwala na zakupy bez kasjerów, kolejek i gotówki.
Urządzenie pozwala robić szybkie zakupy 24/7, bez potrzeby opuszczania terenu szpitala. Zakupy można realizować tylko bezgotówkowo.
Wstęp do placówki możliwy jest dzięki karcie płatniczej - przed wejściem należy przyłożyć ją do terminala. Po wybraniu produktów można od razu opuścić sklep.
Dostępność miejsc parkingowych w Rzeszowie można sprawdzić za pomocą aplikacji mobilnej E-parking oraz interaktywnych tablic.
Tegoroczna, 11 edycja Life Science Open Space odbywała się w nowej formule i trwała od 22 listopada do 3 grudnia 2021.
Czy Elon Musk słusznie obawia się rozwoju sztucznej inteligencji? Rozmowa z Amelią Kallman, londyńską futurystką, mówczynią i pisarką.
Akcje spółki będzie można nabyć za pośrednictwem platformy StockAmbit. Zonifero dostarcza rozwiązania służące do zarządzania hybrydowym miejscem pracy.
Webinary i wydarzenia online zyskały w ostatnim czasie olbrzymią popularność również jako narzędzie do osiągania celów biznesowych.
Zapraszamy na drugą część wywiadu z Pawłem Burym, kierownikiem departamentu IT w ERIF BIG S.A. Porozmawialiśmy m.in. o cyberbezpieczeństwie i buzzwordach dotyczących cyfrowej transformacji.
Co ciekawe robot jest zbudowany tak, aby w razie niebezpieczeństwa ludzie mogli łatwo przed nim uciec lub go unieszkodliwić.
Zapraszamy na pierwszą część rozmowy z Pawłem Burym, kierownikiem Departamentu IT w ERIF BIG S.A.
Goldman Sachs opublikował kolejny raport z cyklu „Top of Mind”. Eksperci banku wraz z zaproszonymi gośćmi wypowiadają się na temat przyszłości pracy w postpandemicznej rzeczywistości.
Wśród laureatów konkursu „Polski Produkt Przyszłości” organizowanego przez PARP i NCBR są projekty z obszaru medycyny, chemii, elektroniki czy biotechnologii.