Płatności
iPOS tworzy system łączący funkcje kasy fiskalnej, terminala płatniczego i systemu do zarządzania sprzedażą.
Użytkownicy Empik Premium mogą teraz korzystać ze zniżki na paliwo na stacjach Shell.
To pierwszy polski terminal płatniczy z takim certyfikatem. Urządzenia te mają trafić na rynek już na początku 2024 roku.
Polacy coraz częściej korzystają z płatności bezgotówkowych, ale wciąż są miejsca, gdzie konsumenci nie mają możliwości wyboru metody płatności.
Ze specjalnej oferty można skorzystać między 6 a 12 listopada 2023 roku. To promocja z okazji Tygodnia Płatności Bezgotówkowych.
Sieć prezentuje nowe formaty sklepów - Żabka Non Stop oraz Żabka Drive. W tej drugiej placówki zakupy można realizować bez wysiadania z auta.
Firma ta specjalizuje się w świadczeniu usług dodanych oraz dostarczaniu produktów w punktach sprzedaży.
Polska firma jest jedynym takim podmiotem z regionu CEE. Sprzedaż ma rozpocząć się w ostatnim kwartale 2023 roku.
Klienci biznesowi firmy będą mogli oferować swoim klientom wpłaty środków na karty w czasie niemal rzeczywistym.
Integracja Przelewy24 i Dotpay rozpoczęła się w 2020 roku w następstwie włączenia Przelewy24, Dotpay i eCard w struktury duńskiej grupy Nets.
Płatność za usługę odbywa się w pełni mobilnie, a klienci nie muszą wychodzić z samochodu, aby dokonać płatności przy kasie.
Aplikacja Elocity umożliwia wyszukanie stacji Powerdot, sprawdzenie ich mocy, dostępnych złączy, a także dokonanie płatności.
Druga nowa funkcjonalność to płatności offline, które pomogą zminimalizować ryzyko utraty sprzedaży wynikającej z przerw lub zakłóceń łączności sieciowej.
Robiąc zakupy w Żabce Nano nie trzeba skanować produktów. Wystarczy wziąć towar z półki i wyjść.
Za pomocą tych urządzeń zrealizowano 1,6 mld transakcji na łączną kwotę blisko 96 mld złotych.
Znika również konieczność instalacji na telefonie wielu aplikacji poszczególnych operatorów sieci ładowarek.
Możliwe zastosowania to przesyłanie pieniędzy między pracownikami, czy rozliczanie wydatków służbowych. Dodatkowo pracownikowi może zostać wydana wirtualna karta płatnicza.
Dodatkowo agent rozliczeniowy udostępnił klientom możliwość zintegrowania urządzenia z systemami sprzedażowymi poprzez rozwiązania chmurowe.
To okoliczności, takie jak wojna w Ukrainie czy rosnąca inflacja przyczyniły się do tego, że e-konsumenci rzadziej za e-zamówienia płacili gotówką.
Na płatności kodami BLIK czekali przede wszystkim klienci, którzy nie korzystają z kart płatniczych lub mają smartfony bez funkcji NFC.
Wcześniej GLS akceptował płatności za przesyłki za pobraniem gotówką lub BLIKIEM. Teraz klienci GLS mogą również płacić kartą, telefonem lub zegarkiem.
Może w nim wziąć każdy, kto zainstaluje aplikację PayEye, podepnie w niej swoją kartę Visa i dokona płatności za minimum 10 zł w jednym ze sklepów internetowych.
Wirtualne Kasy Fiskalne w dniu 26 września 2023 roku otrzymały homologację Głównego Urzędu Miar dla kasy rejestrującej Prometeus-2.
PepPay sprawi, iż smartfony i tablety będą pełnić rolę terminala i przyjmować płatności zbliżeniowe kartą płatniczą lub portfelem elektronicznym.
W przygotowaniach są kolejne usługi, m.in. kantor walutowy. Do końca 2025 roku liczba użytkowników aplikacji może przekroczyć 2,5 mln.
Ponad połowa badanych osób płacących za parking preferuje dokonywać opłaty za postój za pomocą karty kredytowej lub debetowej.
Zebra Pay ma być unikalnym rozwiązaniem, ponieważ działa w oparciu o standardowe usługi Google Mobile Services (GMS) i najnowszą wersję Android OS.
Już kilkaset firm w Polsce korzysta od maja 2022 roku z eparagonów, wystawiając miesięcznie miliony elektronicznych dokumentów fiskalnych.
Zgodnie z najnowszymi danymi PSP – w piątek, 8 września bieżącego roku użytkownicy systemu wykonali za jego pomocą przeszło 7 mln transakcji.
Łącznie sprawcy wprowadzili do obiegu i usiłowali wprowadzić 16 sztuk fałszywych stuzłotówek.
Hyundai uruchomił rozwiązanie, które pozwala na znalezienie, zarezerwowanie i opłacenie miejsca parkingowego z poziomu ekranu samochodu.
W drugim rozdaniu na klientów czeka 800 kart, którymi można płacić zbliżeniowo, każdorazowo uwierzytelniając transakcję bez PIN-u, odciskiem palca.
Metoda ta eliminuje konieczność każdorazowego wpisywania numerów kart i innych informacji podczas dokonywania płatności.
Chcąc zapłacić Visa Mobile, użytkownik karty Visa podaje numer telefonu, a następnie zatwierdza płatność na smartfonie.
PayTel współpracuje z Novitus w zakresie rozwijania systemów płatności, m.in. w kasie specjalizowanej Vega Taxi online.
Do tej pory, aby wypłacić gotówkę z kasy sklepu, konsument musiał mieć przy sobie fizyczną kartę płatniczą, włożyć ją do terminala i w ten sposób zrealizować transakcję.
Zmiany będą obejmować użytkowników takich aplikacji mobilnych jak moBilet, Jakdojade, mPay, SkyCash i zBiletem.pl.
W porównaniu do roku 2022, w I półroczu 2023 r. liczba wykonanych płatności z wykorzystaniem BLIKA wzrosła aż o 90 proc.
Krajowa Administracja Skarbowa otrzymała łącznie ponad 1800 terminali, a jej pracownicy przeszli odpowiednie szkolenia.
W komunikacie czytamy, że jest to największe wdrożenie terminala aplikacyjnego w Europie zrealizowane przez tego agenta rozliczeniowego.
Płacąc za zakupy kartą, smartwatchem czy smartfonem, należy poinformować kasjera o zamiarze wypłaty pieniędzy.
W sklepach e-commerce korzystających z bramki płatniczej Cinkciarz Pay można już opłacać zamówienia w jednym kroku.
Worldline i Plus połączyli siły i przygotowali specjalną ofertę dla klientów telekomu prowadzących działalność gospodarczą.
Od kwietnia do czerwca było ich aż 100 mln, czyli o 75 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Skąd decyzja o odświeżeniu marki? Do kogo firma kieruje swoje usługi? Jak wygląda temat rentowności i inwestorów? M.in. na te pytania odpowiedział Marcin Chruściel, prezes fintechu Fenige.
Ubankowienie Polaków na koniec zeszłego roku wynosiło 85%, a w najmłodszych grupach wiekowych (18-26) aż 91% - pokazują wyniki badania Fundacji Polska Bezgotówkowa.
Dostarczana przez KIR usługa pozwoli klientom PeP na potwierdzanie danych osobowych przy zawieraniu umów w trybie online.
Funkcja „Kup bilet” pojawi się przy wielu połączeniach krajowych. Docelowo mają nią zostać objęte wszystkie pociągi.
Nowa wersja aplikacji mobilnej z wyczekiwanym udogodnieniem będzie udostępniana klientom stopniowo przez okres dwóch tygodni.
Dodatkowo firma pracuje nad wdrożeniem nowych terminali eyePOS 3, które jako pierwsze na świecie obsługiwać będą wszystkie rodzaje płatności: biometryczne, zbliżeniowe i kartowe.