Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiTpay

Płatności


Płatności stanowią krwiobieg gospodarki. Obecnie na rynku mamy kilkanaście różnych systemów i metod płatności, które umożliwiają dokonanie ekspresowej transakcji bezgotówkowej. Rynek płatności jest monitorowany i nadzorowany przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.
Poznań szuka operatora nowego systemu biletowego
August 3, 2021, 12:53 PM

System ma umożliwiać zapisywanie biletów na karcie płatniczej pasażera. Mieszkańcy mają skorzystać z nowych rozwiązań już w 2022 roku.

Biometria w moskiewskim metrze. Za przejazd zapłacisz twarzą
August 2, 2021, 2:21 PM

Obecnie trwa kluczowa faza pilotażu, czyli ta uwzględniająca pasażerów. Już wcześniej z Face Pay korzystali pracownicy metra, którzy dzięki technologii rozpoznawania twarzy przeszli przez bramki ponad 1 mln razy.

BLIK ulubioną formą płatności za zakupy online
July 28, 2021, 3:28 PM

Połowa Polaków deklaruje, że za zakupy w sieci płaci szybkimi przelewami, choć preferowaną formą płatności są one dla co czwartego z nas. Po raz pierwszy respondenci wskazali BLIKA jako ulubioną metodę płatności.

Thales wdraża pierwszą bezstykową biometryczną kartę płatniczą
July 28, 2021, 12:05 PM

W razie zagubienia karty lub jej kradzieży będzie bezużyteczna bez odcisku palca właściciela przy uwierzytelnianiu transakcji zbliżeniowej.

BNP Paribas udostępnia płatności mobilne SwatchPay
July 28, 2021, 11:04 AM

Klienci BNP Paribas mogą już korzystać z płatności mobilnych SwatchPay. Rozwiązanie jest dostępne dla posiadaczy kart debetowych i kredytowych Mastercard.