Cyberbezpieczeństwo
Nowe regulacje obejmą produkty od smartwatchów po zabawki, nakładając na producentów obowiązek wsparcia w zakresie bezpieczeństwa.
VeloBank wprowadza nowe funkcje - możliwość sprawdzenia tożsamości zdalnego konsultanta oraz uwierzytelnienie swojej tożsamości w aplikacji.
Według doniesień lokalnych serwisów, pieniądze zostały wyprowadzone we wrześniu na dwa konta w Japonii i Wielkiej Brytanii.
Wśród zabezpieczonego mienia znalazły się m.in. złoto oraz środki na rachunkach bankowych o łącznej wartości ponad 19 mln PLN.
Nieznany jej mężczyzna za pośrednictwem jednego z komunikatorów miał jej zaproponować pracę przy kryptowalutach.
Tego typu komunikacja jest częstym problemem zarówno w biznesie, jak i polityce - co dobrze znamy chociażby z polskiego podwórka.
FCA twierdzi, że od czerwca 2016 do grudnia 2020 roku Metro Bank nie posiadał systemów, które pozwoliłyby odpowiednio monitorować transakcje.
JPMorgan Chase wytoczył procesy sądowe wobec klientów, którzy skorzystali z usterki w systemach banku.
CEO firmy przyznał, że startup miał również inne oferty, choć żadna z nich nie była tak duża jak ta od Google.
Wśród nich znajdują się zalecenia dotyczące m.in. monitorowania nietypowych transakcji, czy stosowania limitów transakcyjnych.
Ostatnio w Wielkiej Brytanii było głośno o sprawie jednego z klientów Revoluta, który stracił 165 tys. funtów.
Nowe regulacje mają chronić ludzi przed oszustwami, dając bankom dodatkowe 72 godziny na zbadanie podejrzanych płatności.
Według firmy dzielenie się danymi z brytyjskimi bankami to za mało, by zatrzymać globalną plagę oszustw w social mediach.
Meta ogłosiła plany rozszerzenia współpracy w zakresie wymiany informacji z brytyjskimi bankami w celu przeciwdziałania cyberprzestępstwom.
Wśród największych zmartwień Polacy wymieniają utratę środków finansowych (70 proc.) oraz wyłudzenie kredytu lub zaciągnięcie zobowiązań (58 proc.).
Chodzi między innymi o naruszanie wymogu nieotwierania kont klientom wysokiego ryzyka - twierdzi FCA.
Klucz bezpieczeństwa lub klucz sprzętowy – to nieduże urządzenie z wejściem USB, które wyglądem przypomina pendrive.
AI może zmniejszyć obciążenie zespołów bezpieczeństwa, ale nie jest w stanie zastąpić ekspertów. Analitycy bezpieczeństwa i inni specjaliści są niezbędni do zrozumienia wyników dostarczanych przez AI, do inicjowania postępu w rozwoju tej technologii oraz przekazywania wiedzy dotyczącej zagrożeń i bezpieczeństwa.
Z badania Adyen Retail Report 2024 wynika, że 1 na 3 polskie przedsiębiorstwo handlu detalicznego tylko w ciągu zeszłego roku padło ofiarą oszustwa, cyberataku lub wycieku danych.
Po połączeniu, rodzice będą powiadamiani o aktywności na kanale nastolatka, w tym o liczbie przesłanych filmów, subskrypcji i komentarzy.
Związek Banków Polskich prowadzi kampanię "Bankowcy dla CyberEdukacji", w której przestrzega przed zagrożeniami w cyfrowym świecie.
W ramach przeprowadzonej w maju bieżącego roku emisji akcji serii F Signius pozyskał blisko 432 tys. PLN.
Jak podaje Brussels Times, w Belgii wykryto kradzież danych z około 3,2 mln kont belgijskich użytkowników platformy WhatsApp.
Rozwiązanie ma pomóc w walce ze zjawiskiem spoofingu - czyli podszywaniem się oszustów pracowników banków w celu wyłudzenia pieniędzy.
W II kwartale odnotowano aż 3.229 prób wyłudzeń – to liczba o 5% wyższa niż dotychczasowy rekord z I kwartału 2024 roku. To dane ZBP.
Kradzieże są poprzedzane działaniami phishingowymi, które oszuści obecnie najczęściej prowadzą na komunikatorze Telegram.
Przestępcy podszywają się pod bank, wysyłając załączniki, które rzekomo mają zawierać wyciąg transakcji za dany okres.
Funkcja ta automatycznie wykonuje zrzuty ekranu co kilka sekund. Okazuje się jednak, że funkcja przechowuje pozyskane dane w postaci zwykłego tekstu.
Jeśli przestępca lub złośliwa aplikacja miała dostęp do naszego komputera, mogła z łatwością odczytać rozmowy z ChatGPT i zawarte w nich dane.
Jedną z najnowszych kampanii phishingowych jest rozsyłanie fałszywych wiadomości, w których przestępcy podszywają się pod Allegro.
Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie ChronPESEL.pl i KRD.
Cryptojacking polega na przejęciu zasobów sprzętowych danej osoby poprzez włamanie do komputera za pomocą koparki kryptowalut.
Nowa funkcja będzie weryfikować tożsamość użytkownika na podstawie selfie ID, które klient wykonał podczas pierwszej rejestracji w Revolut.
Ataki enumeracyjne generują koszty operacyjne i globalne roczne straty związane z oszustwami na poziomie nawet 1,1 mld dolarów
Zatrzymano członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się oszustwami „nigeryjskimi".
Obecnie to ofiara przestępstwa czy kradzieży tożsamości musi udowodnić, że to nie ona zaciągnęła zobowiązanie prawne lub finansowe.
Za atrakcyjną zniżkę czy darmowy produkt jesteśmy gotowi podać adres e-mail, imię i nazwisko, czy nawet numer PESEL.
W drugiej połowie 2023 roku 77% wszystkich przypadków scamów zgłoszonych przez klientów Revolut w krajach EOG miało swój początek w social mediach.
Chroni ono konto przed cyberprzestępcami m.in. dzięki sprawdzaniu wybranych cech zachowania użytkownika w serwisie bankowym.
Jeśli podamy informacje na fałszywej stronie, nasze konto PayPal znajdzie się w rękach oszustów. W ten sposób można stracić sporo pieniędzy.
W wiadomościach phishingowych coraz częściej pojawiają się kody QR. Czy to sprawi, że niebezpieczne linki odejdą do lamusa?
Dane osobowe klientów chińskiej platformy zakupów online wyciekły z serwisu i zostały opublikowane na innych stronach internetowych.
Nowe produkty ubezpieczeniowe dla sektora FinTech
Jedna trzecia firm zwiększy wydatki na transformację cyfrową, podaje KPMG
Instytucje finansowe chcą o nas wiedzieć coraz więcej
Ministerstwo Cyfryzacji zaprezentowało treść ustawy. Trwają konsultacje.
Marsh McLennan prezentuje konkluzje z raportu o globalnych zagrożeniach w perspektywie 2 i 10 lat.
Co 40 minut ktoś posługujący się kradzioną tożsamością próbował wyłudzić pieniądze z banku.
Każdy, kto ma aktywne Alerty BIK, otrzyma dodatkowe powiadomienie mailowe, ostrzegające o aktualnych atakach ze strony cyberprzestępców.
Celem badania była ocena kosztów, bieżącego stanu i wyzwań związanych z działaniami w obszarze przeciwdziałania przestępczości finansowej.