Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
Skuteczna komunikacja e-mail. Dlaczego biznes potrzebuje BIMI?
22 grudnia 2021, 06:00

Firmy stawiają na komunikację za pomocą e-maili, wyzwaniem pozostaje ich otwieralność. Można ją zwiększyć wdrażając standard BIMI.

Ponowna dostawa paczki za drobną opłatą? Uwaga, to nowa metoda oszustwa
21 grudnia 2021, 10:03

Oszuści wysyłają wiadomości e-mail, w których podają się za firmę kurierską DPD. Prosząc o dopłacenie 12 zł chcą wyłudzić dane karty płatniczej.

Pracownicy JPMorgan komunikowali się na WhatsAppie. Teraz bank zapłaci 200 mln USD kary
21 grudnia 2021, 06:00

Bank miał dopilnować, aby komunikacja była archiwizowana, ale przez lata nawet wysoko postawieni dyrektorzy korzystali z popularnych aplikacji i prywatnych skrzynek mailowych.

Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń mobilnych?
17 grudnia 2021, 12:15

Trwa na ten temat akcja edukacyjna T-Mobile i BIK. Jedynie co piąty Polak korzysta z usług ochrony danych w sieci.

Partnerstwo Mastercard z Europolem odpowiedzią na wzrost cyberprzestępczości
8 grudnia 2021, 15:23

Współpraca ma wzmocnić odporność Europy na zagrożenia cybernetyczne. Organizacje będą m.in. wymieniać się informacjami i określać kluczowe działania.