Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
Kłopoty banków z Wall Street. Zapłacą 1 mld USD kary za korzystanie z WhatsAppa
25 sierpnia 2022, 13:26

Dochodzenie SEC i CFTC potwierdza, że pracownicy kilku banków komunikowali się na WhatsAppie w sprawach firmowych. Grzywny mają sięgać nawet 200 mln dolarów każda.

Użytkownicy Tindera na celowniku oszustów
16 sierpnia 2022, 12:41

Nowy "match" na Tinderze to nie zawsze powód do radości. W serwisie funkcjonują fałszywe konta służące do wyłudzania danych i pieniędzy.

Zmiany w zarządzie Nethone. Do firmy dołącza nowy CTO
2 sierpnia 2022, 11:52

Do zespołu tworzonego przez Huberta Rachwalskiego (CEO), Mateusza Czecha (COO) i Macieja Pituchę (CDO) – dołączył Mark Burton jako Chief Technology Officer.

Wyciekły dane z niemal 5,5 mln kont. Haker żąda od Twittera 30 tys. dolarów
26 lipca 2022, 10:24

Według BleepingComputer, Twitter na razie nie potwierdza naruszenia bezpieczeństwa danych. Portal prowadzi w tej chwili dochodzenie, w sprawie autentyczności wycieku.

Prezes UOKIK stawia zarzuty wobec 5 banków
19 lipca 2022, 14:30

Postępowania wyjaśniające w sprawie nieautoryzowanych transakcji są prowadzone już od ponad roku.