Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
Uwaga na SMSy zachęcające do Inwestycji w kryptowaluty
18 lipca 2022, 10:00

Kampania oszustw na kryptowaluty jest szeroko zakrojona. Ofiary wabione są reklamami, fałszywymi stronami, a ostatnio nawet SMSami, gwarantującymi złote góry.

Przewodniczący KNF o wyzwaniach regulacyjnych w innowacjach finansowych [Wideo]
8 lipca 2022, 14:03

Podczas II edycji konferencji naukowej organizowanej przez UKNF, Fintech Poland i UW mieliśmy okazję porozmawiać z Jackiem Jastrzębskim, przewodniczącym UKNF.

Kongres EOIF GigaCon Summit 2022 rusza już w lipcu!
30 czerwca 2022, 10:15

Tematyka onlinowego eventu dotknie m.in. takich zagadnień jak workflow, archiwizacja dokumentów, automatyzacja obsługi faktur, czy bezpieczeństwo obiegu dokumentów.

Cyberoszuści kontratakują: kolejna fala SMSów, udających komunikat PGE
28 czerwca 2022, 11:13

Nawet jeśli nasz numer telefonu nie wyciekł do Internetu, możemy spodziewać się podejrzanych wiadomości o takim charakterze - oszuści wysyłają SMSy również na losowe numery. Należy więc zachować czujność.

Ponad połowa Polaków nie wie, jak zareagować w przypadku wycieku danych osobowych
27 czerwca 2022, 12:32

Z badania serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów wynika, że tylko niewiele ponad 30% osób, wie kto odpowiada za skutki wycieku danych.