Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
CyberRescue ostrzega przed oszustami na OLX. Przestępcy proszą o kod BLIK
7 grudnia 2021, 11:49

Oszuści kontaktują się ze sprzedającym i zapewniają, że przesłanie kodu BLIK pozwoli uniknąć prowizji i szybciej otrzymać pieniądze.

Czekasz na przesyłkę? Uważaj na fałszywe SMS-y
2 grudnia 2021, 12:08

W wiadomości znajduje się link do pobrania aplikacji, która pozwala oszustom wykraść dane ofiary i uzyskać dostęp do jej konta bankowego.

Rusza Cyber Monday. Uwaga na ataki phishingowe
29 listopada 2021, 10:54

Aż 62,5 proc. Polaków zadeklarowało zamiar skorzystania z okazji zakupowych w trakcie Cyber Monday lub Black Friday. Najwięcej sprzedawców planuje obniżki cen do 30%.

ING prosi o potwierdzenie numeru telefonu? Uwaga, to może być oszustwo
22 listopada 2021, 11:46

Oszuści wysyłają fałszywe SMS-y zawierające prośbę o potwierdzenie numeru telefonu. Rzekomo jest to niezbędne by móc dalej korzystać z usług ING.

Bezpieczeństwo nastolatków w sieci. TikTok przeprowadził badanie i wprowadza zmiany
18 listopada 2021, 15:17

Udział w ankiecie wzięło 10 tysięcy nastolatków, rodziców i nauczycieli. Na podstawie wyników badania TikTok wprowadził dodatkowe elementy zabezpieczające.