Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
CyberRescue ostrzega. Oszuści wysyłają e-maile o dopłacie za paczkę
18 listopada 2021, 09:33

Ofiara otrzymuje wiadomość rzekomo od Poczty Polskiej. Zgodnie z treścią e-maila należy zapłacić 4,99 PLN, aby móc odebrać przesyłkę.

Oszuści podszywają się pod InPost. SMS z prośbą o dopłatę to próba wyłudzenia
17 listopada 2021, 14:09

Ofiara otrzymuje SMS o zatrzymaniu paczki z tytułu niedopłaty niewielkiej kwoty. W wiadomości znajduje się link przenoszący do fałszywej strony płatności.

Uwaga na SMS-y o nieuregulowanym rachunku za prąd. To może być oszustwo
15 listopada 2021, 11:49

Oszuści podszywają się pod PGE. Po kliknięciu w link i podaniu danych można stracić nawet wszystkie środki z konta bankowego.

CyberRescue ostrzega przed fałszywymi konkursami. Oszuści podszywają się pod Media Markt
9 listopada 2021, 11:04

Ofiara otrzymuje e-maila o zdobyciu nagrody, aby ją odebrać musi podać dane do karty płatniczej. W ten sposób uruchamia płatną subskrypcję.

TikTok startuje z serią warsztatów edukacyjnych
29 października 2021, 15:37

TikTok wystartował z najnowszą kampanią edukacyjną w ramach której poruszy istotny temat bezpieczeństwa w sieci.