Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
Cyberprzestępczość rośnie. NASK potwierdza, że w 2020 roku było więcej oszustw w sieci
April 14, 2021, 3:15 PM

W 2020 roku liczba ataków phishingowych wzrosła o 117% - podał CSIRT NASK. Przestępcom zależy głównie na danych umożliwiających logowanie do poczty, banku czy portalu społecznościowego.

Rzecznik Finansowy ostrzega przed wyciekiem danych z Facebooka
April 8, 2021, 4:19 PM

Dane 533 mln użytkowników Facebooka pojawiły się na hakerskim forum. Wśród nich znalazły się dane blisko 2,7 mln użytkowników z Polski.

Rzecznik Finansowy ostrzega przed "kryptowalutowymi" pożyczkami
March 22, 2021, 10:05 AM

Do biura Rzecznika Finansowego trafiają skargi klientów na podmioty, które wymagają przedpłaty w zamian za promesę udzielenia pożyczki.

Spore problemy dla polskich internautów. Spłonęła serwerownia OVH
March 10, 2021, 1:19 PM

O pożarze serwerowni w Strasbourgu poinformował na Twitterze Octave Klaba, założyciel OVH. W pożarze nie ucierpiała żadna osoba, ale firma straciła dostęp do budynku.

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego padł ofiarą hakerów
March 9, 2021, 12:18 PM

Wyciek danych jest częścią ataku chińskiej grupy hakerskiej na firmy i instytucje korzystające z programu Microsoft Exchange.