Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
3D-Secure 2: Bezpieczniejsze płatności kartą w internecie
April 19, 2021, 4:26 PM

W sklepach internetowych pojawiła się nowa wersja usługi, 3D-Secure 2, czyli potwierdzanie internetowych płatności kartą m.in. w aplikacji IKO.

Santander będzie wysyłał linki w SMS-ach i mailach do klientów
January 12, 2021, 10:05 AM

To o tyle ciekawe, że do tej pory banki nie stosowały tego typu praktyk. Budziły one zastrzeżenia w kwestii bezpieczeństwa.

Kolejny członek grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze z kont bankowych stanie przed sądem
January 7, 2021, 12:58 PM

Grupa wyprowadziła z kont bankowych oraz wyprała środki o wartości kilku milionów złotych. W jej skład wchodzili obywatele Polski, Białorusi i Ukrainy.

BLIK ponownie ostrzega przed oszustami. Nie podawaj kodu znajomym z Facebooka
March 18, 2020, 10:49 AM

Chodzi o oszustów podszywających się pod znajomych na Facebooku i wysyłających prośby o podanie kodu BLIK za pośrednictwem Messengera.

Wyciekły dane 30 mln osób. Można je kupić na czarnym rynku
January 30, 2020, 3:44 PM

Poszkodowani to przede wszystkim obywatele Stanów Zjednoczonych, ale w ręce przestępców trafiły także informacje o klientach z Europy.