Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
Fintech Zen otrzymuje certyfikat Digital First od Mastercard
24 czerwca 2022, 11:00

Wdrożenie jest procedowane, a certyfikowane rozwiązanie wejdzie do użytku w Zen już wkrótce. Będzie dostępne zarówno dla użytkowników systemu Android, jak i iOS.

Rośnie liczba oszustw z wykorzystaniem aplikacji mobilnych
10 czerwca 2022, 09:30

Wysyłane przez oszustów SMSy oraz scamerskie połączenia telefoniczne mają ten sam cel. Pishing i vishing mają bowiem wyglądać i brzmieć, jakby pochodziły z prawdziwych banków lub sklepów internetowych.

Stripe uruchamia biometryczną funkcję silnego uwierzytelniania transakcji
8 czerwca 2022, 09:46

Klienci mogą teraz z korzystać z weryfikacji dwuetapowej podczas uwierzytelniania zakupów w takich sklepach jak TikTok, Nando's czy Deliveroo.

"500 zł od Santandera" za transakcje kartą? CyberRescue znowu ostrzega!
2 czerwca 2022, 15:21

Strona, na którą trafia ofiara, to bardzo dobrze zmontowana podróbka witryny Santandera. Jeśli się na niej "zalogujemy" możemy stracić wszystkie nasze oszczędności.

InPost "wstrzymał" Twoją paczkę? CyberRescue ostrzega przed kolejnym scamem
27 maja 2022, 18:40

Metoda należy do klasyki. Link z SMS kieruje ofiary do podrobionej strony InPostu, gdzie znajduje się formularz. Cokolwiek w nim uzupełnimy - trafia w ręce przestępców.