Sektor Fintech
Od rozpoczęcia współpracy YouLend, za pośrednictwem Tpay, udzielił już finansowania na kwotę kilku milionów złotych.
Sebastian Siemiątkowski mówił wczoraj, że firma zatrudnia obecnie tylko inżynierów - poza tym nie szuka nowych pracowników.
Firma wskazuje kilka banków - w tym ING, Credit Agricole, BOŚ i VeloBank - oficjalnie odmówiło przejścia na komunikację SWIFT.
Fintech zapowiada też nowości w Revolut Business - m.in. pierwszy produkt kredytowy dla firm w Europie.
Proponowane rozwiązanie wyeliminuje ryzyko odpowiedzialności finansowej w wysokości 5 tys. zł za brak integracji. Co dalej?
Klienci mogą korzystać między innymi ze strefy nagród, natychmiastowego cashbacku, czy przedłużonej gwarancji na elektronikę.
DORA obejmuje zarówno tradycyjne instytucje finansowe, jak i fintechy, które muszą dostosować się do wymogów do 17 stycznia 2025 roku.
Na razie nad Wisłą z usług fintechu korzysta ponad 4 mln klientów. Od wczoraj mogą oni płacić także za pomocą BLIKA.
Mają one zagwarantować zwrot 100 proc. powierzonych środków w uzgodnionym terminie oraz naliczanie ustawowych odsetek za okres oczekiwania.
Największy wzrost transakcji odnotowano w kanale POS. Niemal połowę tego wyniku stanowiły płatności zbliżeniowe BLIK.
Większość klientów Revoluta w Polsce powinna mieć dostęp do nowej funkcji już dzisiaj. Pełny roll-out może potrwać 2-3 tygodnie.
Spółka zwraca uwagę, że powodem cofnięcia zezwolenia były nie tyle jej naruszenia, ile zmiana podejścia Urzędu.
Na razie nie podano przedziału cenowego oraz liczby akcji. Obecna wycena Klarny to około 15 mld USD.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami kasy online mają być zintegrowane z terminalami płatniczymi już od 1 stycznia 2025 roku.
W komunikacie nadzorca pisze, że Cinkciarz.pl nie wystąpił do KNF o zezwolenie na utworzenie banku.
Chodzi m.in. o problemy z obsługą w postaci nadmiernych opłat, powolnego procesowania transakcji, słabej apki mobilnej.
Dodatkowo kilka miesięcy temu challenger bank opublikował wyniki finansowe za 2023 rok - spółka zarobiła w tym okresie 1 mld USD.
Dodatkowo fintech prosi klientów o unikanie składania wniosków do sądów, ponieważ może to opóźnić powrót do pełnej operacyjności.
To okazja, aby omówić przyszłość consumer finance, zwłaszcza w kontekście dynamicznie zmieniających się regulacji i technologii.
Zakres zezwolenia obejmuje między innymi przyjmowanie wpłat gotówki, czy wydawanie instrumentów płatniczych.
Faktoring umożliwia firmom niemal natychmiast uzyskać pieniądze z wystawionych faktur sprzedażowych, bez konieczności czekania na przelew.
Przed dołączeniem do firmy Matouš Michněvič pracował w Mastercard, PwC, czy KPMG. Jego rolą będzie dalszy rozwój Adyen w regionie.
Firmy leasingowe udzieliły finansowania na kwotę 79 mld zł w ciągu dziewięciu miesięcy 2024 roku. To wzrost o 10 proc. rok do roku.
Amerykański gigant BNPL, rozpoczyna działalność w Wielkiej Brytanii, czyli na swoim pierwszym rynku poza Ameryką Północną.
W związku z tym fintech składa zawiadomienie do prokuratury, KNF, UOKiK i organów Unii Europejskiej.
EBC jest obecnie w połowie dwuletniej fazy przygotowawczej mającej na celu położenie fundamentów pod potencjalną emisję cyfrowego euro.
Od teraz funkcja będzie dostępna w kolejnych pięciu krajach Europy: Austrii, Czechach, Irlandii, Rumunii i Szwecji.
Dzięki niej zakupy można robić w sklepach stacjonarnych i online, w których do tej pory nie można było skorzystać z PayPo.
BIK opublikował dane dotyczące sprzedaży pożyczek pozabankowych we wrześniu. Rośnie zarówno ich wartość, jak i liczba.
Fintech Moniepoint twierdzi, że w ciągu ostatniego roku liczba jego klientów wzrosła aż dwudziestokrotnie.
Rzeczniczka prokuratury regionalnej w Poznaniu powiedziała PAP, że nikogo nie zatrzymano, a postępowanie jest prowadzone w sprawie.
Prezes BoE zauważa jednak, że bankom nie spieszy się z wdrażaniem tego typu innowacji. Odpowiedzialność może spaść na bank centralny.
Nadzieją na zmianę może być sztuczna inteligencja, ponieważ inwestorzy badają jej rosnącą rolę w branży.
Dla najlepszych stażystek na stanowiskach inżynierskich fintech zaoferuje 5 stypendiów o wartości do 25 tys. złotych.
Umowa obejmuje również świadczenie dodatkowych usług płatniczych, a także umożliwienie użytkownikom wnoszenia opłat w aplikacji.
W norweskich sklepach można było coraz częściej spotkać plakaty z napisem "gotówka nie jest tu akceptowana".
We wrześniu mieliśmy okazję uczestniczyć w Ailleron Innovation Forum 2024 - konferencji osadzonej w tematyce fintech, finansów i technologii.
Kampania, trwająca przez miesiąc, oferuje bezpłatne przelewy za pośrednictwem metody Privatmoney dostępnej w aplikacji Zen.com.
Od kilku dni trwają testy friends & family. BLIK dla wszyskich klientów ma być dostępny jeszcze przed końcem bieżącego roku.
Wśród nich znajdują się zalecenia dotyczące m.in. monitorowania nietypowych transakcji, czy stosowania limitów transakcyjnych.
W ostatnim materiale Gazety Wyborczej można przeczytać, że fintechowi brakuje 150 mln złotych.
Informacja została oficjalnie potwierdzona przez spółki. Szefowie obu firm napisali na portalu X, że umowa została zawarta.
Inwestycja ma pomóc firmie rozszerzyć swoją ofertę na skalę międzynarodową i pozyskać nowych klientów biznesowych.
Innowacje w zakresie sztucznej inteligencji i embedded finance zapoczątkowały ożywienie w finansowaniu fintechów - wynika z danych Dealroom.
Firma Bridge, której współzałożycielami są byli pracownicy Coinbase, stworzyła API, które pomaga firmom akceptować stablecoiny.
Z informacji Money.pl wynika, że kilka dni przed utratą licencji prezes Cinkciarz.pl, miał zwrócić się do prezesa NBP z prośbą o pomoc.
Z rozwiązania będzie można korzystać w większości popularnych sklepów stacjonarnych, a także w sklepach online.
Do najważniejszych nowości należą karty dla pracowników, których pracodawca może wydać maksymalnie 15.
Ostatnio o zwolnieniach informowały takie marki z branży jak Mastercard, Deutsche Bank, PayPal, czy Worldline.
Każdy token RLUSD ma być w 100% zabezpieczony depozytami w dolarach amerykańskich, obligacjami rządu USA i ekwiwalentami pieniężnymi.