Zmiany w polityce Mety zbiegają się z nadchodzącą inauguracją nowej administracji prezydenckiej w USA.
Poważne naruszenie bezpieczeństwa danych dotknęło około 3 mln użytkowników Facebooka w Unii Europejskiej.
Podobne rozwiązanie dostępne jest już na innych platformach należących do Mety - na przykład na Instagramie.
Projekt ten wprowadzi Metę do elitarnego grona, obok Google, który posiada już kilka tras światłowodowych na wyłączność.
Meta musi po raz kolejny zmienić swoją politykę reklamową w Europie w odpowiedzi na unijną ustawę o rynkach cyfrowych.
Krytycy uważają, że takie podejście sprzyja znanym twórcom, podczas gdy mniej popularni użytkownicy mogą mieć trudność z przebiciem się.
Meta testuje technologię rozpoznawania twarzy, która ma pomóc zwalczać oszustwa reklamowe oraz ułatwiać odzyskiwanie kont użytkowników.
Sieć społecznościowa Facebook zmieniła sposób, w jaki prezentowane są odnośniki do treści prasowych. Sprawą zajął się UOKiK.
To kolejna fala zwolnień w spółce Marka Zuckerberga - w 2023 roku pracę w Meta straciło około 10 tys. osób.
Meta ogłosiła plany rozszerzenia współpracy w zakresie wymiany informacji z brytyjskimi bankami w celu przeciwdziałania cyberprzestępstwom.
Kiedy aplikacja Threads pojawiła się w App Store Elon Musk wyzywał Marka Zuckerberga na pojedynek, do którego szczęśliwie nigdy nie doszło.
Kontrowersje wywołane komunikatem Mety i napływające w związku z tym skargi sprawiły, że koncern postanowił zawiesić projekt.
Naruszenia Digital Market Act mogą kosztować Apple, Google i Meta nawet 10% ich globalnego rocznego obrotu.
Warto zdać sobie sprawę, jak wiele informacji powierzamy BigTechom - takim jak Facebook, Amazon, Google, czy Apple.
Problem nie zniknął u osób, które nie pamiętają swoich haseł. Każdorazowa próba skorzystania z formularza odzyskiwania hasła, kończy się niepowodzeniem.
Dane fintechu pokazują, że większość zgłoszonych przypadków przestępstw w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii rozpoczęła się na platformach Meta.
Przestępcy w ostatnich tygodniach masowo wysyłają podrobione SMSy, maile, a nawet kontaktują się z ofiarami na Messengerze.
Dzięki usłudze Meta Verified użytkownicy będą mogli zweryfikować swoje konto w serwisach - podobnie jak wygląda to na Twitterze.
Meta (dawny Facebook) ogłosiła inwestycję w wysokości 2,5 miliona dolarów w niezależne badania akademickie w całej Europie.
Użytkownicy Facebooka donoszą, że w ich aktualnościach wyświetlają się liczne posty przypinane do kont znanych osób czy fanpage’y.
Urząd sprawdzi, czy osoby dokonujące wpłat na rzecz ofiar wojny w Ukrainie są prawidłowo informowane o przewalutowaniu środków.
Oskarżeni mieli wabić użytkowników Facebooka i Instagrama na strony phishingowe w celu uzyskania dostępu do ich kont Chime i wypłaty środków.
Ostrą reakcję inwestorów spowodowały wyniki za IV kwartał 2021 roku. Platforma odnotowała spadek dziennej liczby aktywnych użytkowników po raz pierwszy w historii.
Konsorcjum Diem sprzeda swoje aktywa za 200 mln USD. Oznacza to prawdopodobnie koniec projektu stablecoina Diem, w który zaangażowany był Facebook.
Usługa ma być darmowa i na początek będzie dostępna dla niewielkiej grupy użytkowników w Stanach Zjednoczonych.
Wyświetlana jest reklama o możliwości wygrania urządzenia Monsieur Cuisinie marki Silvercast za 8,99 PLN. Podanie danych karty płatniczej po kliknięciu w link skutkuje uruchomieniem płatnej subskrypcji.
Docelowo za pomocą Novi użytkownicy będą mogli wysyłać pieniądze do swoich znajomych na całym świecie. Bez opłat.