Partner serwisuVisa dla biznesu

Sztuczna Inteligencja


Sztuczna Inteligencja (w jęz. angielskim "Artiffical Intelligence") to program komputerowy wykorzystujący najnowocześniejsze zdobycze techniki, w tym uczenie maszynowe (machine learning), umożliwiający tworzenie rozwiązań "myślących". Trudno o jednomyślną definicję sztucznej inteligencji, gdyż naukowcy nie są jeszcze zgodni co do możliwości uzyskania przez algorytmy komputerowe świadomości takiej jak u człowieka. Sztuczna Inteligencja jest dla ludzkości szansą do wielkiego rozwoju, ale także wywołuje wiele pytań dotyczących zagrożeń wynikających z jej wykorzystywania lub dominacji. Sztuczna Inteligencja wykorzystywana jest m.in. przez Asystenta Google, Siri, a także w grach komputerowych.
Prawa człowieka są zagrożone. Trzeba uregulować rozwój sztucznej inteligencji [Wywiad]
October 9, 2021, 12:58 PM

Czy Elon Musk słusznie obawia się rozwoju sztucznej inteligencji? Rozmowa z Amelią Kallman, londyńską futurystką, mówczynią i pisarką.

Sunmetric rusza po drugi etap finansowania
October 7, 2021, 2:31 PM

Startup jest dostawcą narzędzia wykorzystującego Al w procesie oceny wydajności potencjalnej instalacji fotowoltaicznej. Do tej pory pozyskał 1 mln PLN od Czysta3.vc.

Sztuczna inteligencja ma wesprzeć pracowników UOKiK
September 28, 2021, 2:22 PM

UOKiK ogłosił konkurs na zaprojektowanie narzędzia opartego o sztuczną inteligencję (Al), które ma wspierać pracowników urzędu w wyszukiwaniu niedozwolonych klauzul.

Rusza nowa aplikacja Staffly. Sztuczna inteligencja dopasuje kandydata do stanowiska pracy
September 3, 2021, 11:52 AM

Produkt Staffly to efekt inwestycji funduszu Czysta3.vc i grantu UE. Startup zamierza pozyskać 10 tys. użytkowników w zaledwie kilka miesięcy.

Rozwiązania Emplocity znajdą się na platformach sprzedażowych Microsoft
August 26, 2021, 2:45 PM

Wejście na Microsoft AppSource i Microsoft Azure Marketplace oznacza, że rozwiązania Emplocity dostępne będą jako serwisy w chmurze Azure.