Sztuczna Inteligencja


Sztuczna Inteligencja (w jęz. angielskim "Artiffical Intelligence") to program komputerowy wykorzystujący najnowocześniejsze zdobycze techniki, w tym uczenie maszynowe (machine learning), umożliwiający tworzenie rozwiązań "myślących". Trudno o jednomyślną definicję sztucznej inteligencji, gdyż naukowcy nie są jeszcze zgodni co do możliwości uzyskania przez algorytmy komputerowe świadomości takiej jak u człowieka. Sztuczna Inteligencja jest dla ludzkości szansą do wielkiego rozwoju, ale także wywołuje wiele pytań dotyczących zagrożeń wynikających z jej wykorzystywania lub dominacji. Sztuczna Inteligencja wykorzystywana jest m.in. przez Asystenta Google, Siri, a także w grach komputerowych.
3 kwietnia 2024, 14:31
Polski startup Minte.ai chce zrewolucjonizować likwidację szkód wykorzystując AI

Minte.ai wdraża rozwiązanie, które dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji może zrewolucjonizować proces likwidacji szkód ubezpieczeniowych pod względem szybkości i jakości.

28 marca 2024, 06:05
Visa wprowadza nowe produkty oparte na sztucznej inteligencji

Chodzi o natychmiastowe wykrywanie nieprawidłowości w płatnościach oraz możliwości zapobiegania oszustwom, niezależnie od sieci płatności.

27 marca 2024, 15:31
Już 5 kwietnia w Warszawie konferencja FutureCrunch2024

Tematyka tegorocznej konferencji skupia się na 3 aspektach: Tech, Vision, Growth. Konferencja odbędzie się w Google for Startups Campus.

25 marca 2024, 12:23
Uniqa wdraża inteligentnego voicebota na infolinii

W komunikacie czytamy, że wdrożony przez firmę voicebot jest jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań tego typu na rynku.

20 marca 2024, 11:42
Generatywna AI oraz metaverse wśród najważniejszych trendów technologicznych

Według analizy ekspertów, metaświat przemysłowy ma osiągnąć wartość niemal 100 mld dolarów do 2030 r., wynika z raportu Tech Trends 2024 od Deloitte.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
O nowych technologiach i młodym pokoleniu, które wchodzi na rynek finansowy [Podcast]
AI & Machine Learning transformują branżę finansową. Czy polskie firmy są gotowe?
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Podcasty