Partner serwisuVisa dla biznesu

Sztuczna Inteligencja


Sztuczna Inteligencja (w jęz. angielskim "Artiffical Intelligence") to program komputerowy wykorzystujący najnowocześniejsze zdobycze techniki, w tym uczenie maszynowe (machine learning), umożliwiający tworzenie rozwiązań "myślących". Trudno o jednomyślną definicję sztucznej inteligencji, gdyż naukowcy nie są jeszcze zgodni co do możliwości uzyskania przez algorytmy komputerowe świadomości takiej jak u człowieka. Sztuczna Inteligencja jest dla ludzkości szansą do wielkiego rozwoju, ale także wywołuje wiele pytań dotyczących zagrożeń wynikających z jej wykorzystywania lub dominacji. Sztuczna Inteligencja wykorzystywana jest m.in. przez Asystenta Google, Siri, a także w grach komputerowych.
Jak banki w Polsce wdrażają sztuczną inteligencję?
March 18, 2019, 1:26 PM

AI ma także bardzo duży wpływ na branżę FinTech, dlatego postanowiliśmy zapytać największe banki działające w Polsce, o to jak wdrażają sztuczną inteligencję.

AI, robotyzacja i analiza danych zmieniają branżę finansową
February 28, 2019, 12:24 PM

Sztuczna inteligencja, robotyzacja i big data są często omawiane w odniesieniu do futurystycznych wizji dystopijnych. A jak jest naprawdę?

Sztuczna inteligencja pomoże dobrać kredyt hipoteczny
February 11, 2019, 10:31 PM

W australijskim UBanku chatbot wyposażony w moduł sztucznej inteligencji pomoże dobrać najlepsze parametry kredytu hipotecznego.

Robot uczy ludzi jak mają pomagać innym
December 10, 2018, 3:41 PM

Robot ma skłonić nas do uniesienia głowy znad smartfona i ponownego spojrzenia na świat.

Sztuczna inteligencja w natarciu. Wartość branży wyniesie 72 mld dolarów
September 11, 2018, 3:33 PM

Kooperacja pomiędzy ludźmi a maszynami – zwiększy wydajność pracowników oraz przyspieszy rozwój produkcji.

Czy sztuczna inteligencja jest (nie)bezpieczna dla człowieka?
August 9, 2018, 3:17 PM

86 proc. interakcji z klientami do 2020 r. będzie zachodzić bez udziału człowieka.

Jak myśli sztuczna inteligencja?
August 8, 2018, 12:04 PM

Nowe funkcjonalności platformy SAS Viya pozwalają odkrywać zawiłości analityki i sprawiają, że prezentowane wyniki są bardziej przejrzyste.

Sztuczna inteligencja nie pomoże zrealizować planów sprzedażowych, ale przyczyni się do wzrostu zatrudnienia w handlu [Raport]
July 27, 2018, 1:47 PM

W tegorocznym międzynarodowym badaniu „Salesforce State of Sales 2018” przeanalizowano najważniejsze ogólnoświatowe trendy w sprzedaży.

Sztuczna inteligencja i robotyzacja. Jak Honda rozwija nowe technologie?
July 19, 2018, 1:15 PM

W minionym roku Honda przeznaczyła na badania i rozwój 6.2 miliarda dolarów. Sporą część tego budżetu przeznaczono na modernizację fabryk w duchu przemysłu 4.0.

Sztuczna inteligencja czyta ze zrozumieniem
July 13, 2018, 9:53 AM

Mimo rosnącej popularności portali społecznościowych, takich jak Instagram, dane tekstowe wciąż mają duże znaczenie w procesie komunikacji.

Na infolinii Orange porozmawiasz ze sztuczną inteligencją
July 11, 2018, 3:57 PM

Orange uruchomił testowy program obsługi klientów przez sztuczną inteligencję. Wybrane osoby dzwoniące na infolinię zostaną połączone z maszyną.

Ludzie zabierają pracę sztucznej inteligencji
July 10, 2018, 3:15 PM

Wielki hype na startupy fintechowe oparte na sztucznej inteligencji to już prawie kabaret.

Sztuczna inteligencja, która ratuje pszczoły
June 18, 2018, 12:49 PM

Często są nieproszonymi gośćmi w naszych domach i nieraz sprowokowały nas do rękoczynów. Czy jednak zdajemy sobie sprawę ile dobrego robią dla ludzi?

Nowa usługa Mastercard pomaga wdrożyć sztuczną inteligencję
June 8, 2018, 9:27 AM

Wiele przedsiębiorstw chce dziś jak najszybciej zacząć korzystać z możliwości, jakie oferuje sztuczna inteligencja, ale nie wie, od czego zacząć.

Polska spółka wykorzystuje sztuczną inteligencją do ratowania życia i podboju kosmosu
May 30, 2018, 11:27 AM

Od ponad dwóch lat spółka Future Processing opracowuje i wdraża rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję oraz uczenie maszynowe.

Do 2021 roku zainwestujemy 200 mld USD w sztuczną inteligencję
May 16, 2018, 10:03 AM

Coraz większa ilość danych oraz tempo rozwoju technologii cyfrowych sprawia, że dotychczasowe funkcjonowanie firm przestaje być efektywne.

Jak sklepy internetowe wykorzystują sztuczną inteligencję?
April 30, 2018, 11:39 AM

Amerykańska platforma sprzedażowa eBay w komunikacie wynikowym za I kwartał poinformowała m.in. o pracach nad rozwiązaniami z zakresu sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja zagrozi polskiej gospodarce
April 27, 2018, 12:20 PM

Z raportu opublikowanego przez Uniwersytet Oksfordzki oraz Yale wynika, że już w 2024 roku nie będą potrzebni tłumacze, a za 45 lat roboty wykonają wszystkie zadania, które dziś wykonują ludzie.

Metro Bank uruchamia narzędzie oparte na sztucznej inteligencji
April 17, 2018, 11:38 AM

Challenger Metro Bank zwiększa swoją cyfrową przewagę wśród konkurencji wprowadzając narzędzie umożliwiające inteligentne zarządzanie pieniędzmi. Usługa Insights oparta jest na sztucznej inteligencji.

Obawiamy się sztucznej inteligencji w bankowości
April 13, 2018, 10:19 AM

Firma SAS przeprowadziła badanie dotyczące różnych podejść do sztucznej inteligencji. Respondenci najbardziej entuzjastycznie wypowiadali się na temat wykorzystania AI w ochronie zdrowia. Więcej obaw wiązało się z implementacją tej technologii w bankowości czy handlu detalicznym. Największy dyskomfort, w związku z rozwojem sztucznej inteligencji, budzi brak interakcji międzyludzkich.