Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

e-commerce


E-commerce to sektor gospodarki skupiony wokół handlu internetowego. Wartość rynku w Polsce wyceniana jest na 50 mld zł. Sektor e-commerce w Polsce to przede wszystkim sklepy internetowe oraz możliwość dokonywania płatności online. Jednym z kluczowych elementów rynku e-commerce jest infrastuktura logistyczna i kurierska, którą tworzą takie firmy jak Poczta Polska, UPS, DHL czy InPost. Ponadto e-commerce to także narzędzia marketingowe dostarczane m.in. przez Google.
Zmiany na Allegro Smart! Darmowe przesyłki także dla sprzedawców z Niemiec i Czech
March 15, 2021, 6:27 PM

Allegro Smart! do tej pory dostępne było wyłącznie na terenie Polski. Od 8 kwietnia z darmowych dostaw i zwrotów w modelu subskrypcyjnym będzie można skorzystać także w przypadku sprzedawców z Czech i Niemiec.

W sklepach Żabka można nadawać i zwracać przesyłki Poczty Polskiej
March 10, 2021, 2:46 PM

Poczta Polska udostępniła w całej sieci sklepów Żabka możliwość nadawania przesyłek oraz pilotażową opcję zwrotu towarów zakupionych online w Answear.com.

Pierwszy automat paczkowy od AliExpress pojawił się w Warszawie
March 8, 2021, 12:55 PM

Na ulicach Warszawy stanęła pierwsza maszyna do odbioru zamówień z AliExpress - informuje Gazeta Wyborcza. Maszyna znajduje się na Woli, przy ulicy Zawiszy Czarnego.

Automarket rośnie jak na drożdżach. W 2021 roku planują sprzedać 3 tys. samochodów
March 5, 2021, 10:15 AM

PKO BP chwali się wynikami Automarketu - platforma od momentu uruchomienia sprzedała 1000 samochodów. Plany na 2021 rok są ambitne - Automarket planuje sprzedać 3000 pojazdów.

Co się zmieniło w e-commerce przez ostatnie 10 lat? Gandalf podsumowuje
March 4, 2021, 5:21 PM

Gandalf.com.pl przy okazji 17 urodzin marki dokonał analizy trendów i zmian, jakie zaszły na rynku zakupów on-line. 10 lat w e-commerce to jak podróż z epoki kamienia łupanego do lotów na Marsa.