Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

e-commerce


E-commerce to sektor gospodarki skupiony wokół handlu internetowego. Wartość rynku w Polsce wyceniana jest na 50 mld zł. Sektor e-commerce w Polsce to przede wszystkim sklepy internetowe oraz możliwość dokonywania płatności online. Jednym z kluczowych elementów rynku e-commerce jest infrastuktura logistyczna i kurierska, którą tworzą takie firmy jak Poczta Polska, UPS, DHL czy InPost. Ponadto e-commerce to także narzędzia marketingowe dostarczane m.in. przez Google.
Co trzeci Polak robi zakupy przez serwisy społecznościowe
29 września 2022, 13:04

Social commerce, czyli handel przy pomocy mediów społecznościowych, zyskuje na znaczeniu. W roli klientów korzysta z niego już 36% polskich konsumentów.

Żabka Jush nawiązała współpracę z portalem Meczyki.pl
28 września 2022, 11:56

Aplikacja zakupowa Żabka Jush została partnerem programów realizowanych przez Meczyki.pl. Współpraca potrwa do końca mundialu w Katarze.

Shoper i Brutto oferują e-sklepom finansowanie wprost z panelu obsługi
27 września 2022, 12:21

Shoper nawiązał partnerstwo z Brutto. Dzięki temu właściciele sklepów prowadzonych na platformie mogą ubiegać się o dodatkowe środki z poziomu panelu obsługi.

Ponad połowa e-kupujących zwraca uwagę na operatora płatności
22 września 2022, 12:10

Jak wynika z badania PayU, 78 proc. kupujących online przyznaje, że czuje się bezpieczniej, gdy rozpoznaje podmiot, który przetwarza płatności w e-sklepie.

Stuart podsumowuje dwa lata w Polsce. Ponad milion dostarczonych przesyłek
20 września 2022, 15:13

Francuska firma oferuje dostawy kurierskie już w sześciu polskich miastach. W najbliższych planach ma nawiązanie współpracy m.in. z siecią drogerii oraz aptek.