Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

e-commerce


E-commerce to sektor gospodarki skupiony wokół handlu internetowego. Wartość rynku w Polsce wyceniana jest na 50 mld zł. Sektor e-commerce w Polsce to przede wszystkim sklepy internetowe oraz możliwość dokonywania płatności online. Jednym z kluczowych elementów rynku e-commerce jest infrastuktura logistyczna i kurierska, którą tworzą takie firmy jak Poczta Polska, UPS, DHL czy InPost. Ponadto e-commerce to także narzędzia marketingowe dostarczane m.in. przez Google.
Amazon Prime już w Polsce. Darmowe dostawy, Prime Video oraz Gaming za 49 zł rocznie
October 12, 2021, 11:18 AM

Amazon wystartował w Polsce na początku bieżącego roku, ale nie zawojował rynku swoją ofertą. Teraz ma się to zmienić, czego dowodem jest atrakcyjna cena abonamentu Amazon Prime.

Badanie Klarny: BNPL buduje zaufanie konsumentów do e-sklepów
October 12, 2021, 9:47 AM

Według badań zleconych przez Klarnę, 69% Polaków miałoby większe zaufanie do sprzedawców, gdyby oferowali oni opcję odroczonych płatności.

IdoSell i Packeta ogłaszają współpracę. Pomogą sprzedawcom wejść na zagraniczne rynki
October 11, 2021, 1:19 PM

Ponad 6 tys. sklepów internetowych zyska możliwość skorzystania z szybkiej przesyłki do 34 krajów z Europy, Azji i Ameryki.

Mastercard: małe firmy przenoszą działalność do e-commerce szybciej niż przed pandemią
October 11, 2021, 12:56 PM

Mastercard opublikował raport „Recovery Insights: Small Business Reset”, którego tematem jest wpływ globalnego kryzysu związanego z pandemią na małe firmy.

Aion Bank i Allegro Pay łączą siły w sektorze e-commerce
October 11, 2021, 11:50 AM

Aion Bank będzie skupował część wierzytelności konsumenckich od Allegro Pay. W ramach zawartej umowy uzgodniono 6-miesięczny, odnawialny limit sprzedaży w wysokości do 500 mln PLN.