ESG
Informacje gromadzone są przez prawie 120 czujników. Urządzenia dokonują pomiaru co kilkanaście sekund.
Wsparcie rozwoju sektora energii odnawialnej to jeden z kluczowych elementów strategii ESG Grupy PZU na lata 2021-2024.
Zdaniem ekspertów Deloitte, konieczność przebudowy portfeli kredytowych i inwestycyjnych pod względem emisyjności to największe wyzwanie sektora finansowego.
Dzięki zebranej rundzie finansowania spółka uruchomi platformę kredytów węglowych opartych na rolnictwie, kontynuując ekspansję na nowe rynki.
Łącznie będą one miały moc 400 megawatów. Tyle potrzeba, żeby zielony prąd popłynął do ponad 750 tysięcy klientów, czyli tylu, ilu mieszkańców ma Kraków.
Spółka chce przyspieszyć ekspansję i rekrutację nowych talentów. Z Doconomy współpracuje m.in. BNP Paribas Bank Polska.
Uruchomienie filtru zaplanowano na 12 stycznia. Żabka realizuje ten projekt we współpracy ze startupami Oxygen City i Airly.
Niemal połowa kredytów udzielonych przez Inbank w Polsce w 2021 r. została przeznaczona na rozwiązania proekologiczne.
Visa proponuje wydawcom kart rozwiązanie Visa Eco Benefits, czyli pakiet rekomendacji rozwiązań w zakresie zrównoważonych finansów spełniający oczekiwania konsumentów.
Z eko kredytu można skorzystać na zakup lub budowę energooszczędnej nieruchomości. mBank obniża jego marżę o 0,2 p.p oraz nie pobiera prowizji.
Po odebraniu przesyłki pudełko wystarczy zwrócić do najbliższego paczkomatu, by po dokładnym czyszczeniu wróciło do obiegu.
Blisko co trzeci Polak identyfikuje się jako osoba, która stawia dobro planety na pierwszym miejscu. To o 12% więcej niż średnia światowa.
Z publikacji KPMG International wynika, że istotnym wyzwaniem dla instytucji finansowych jest spójność i aktualność danych ESG.
Zaprojektowano go z myślą o wydawcach kart, którzy chcą zachęcać do działań wspierających zrównoważoną konsumpcję. Na początek z rozwiązania skorzystają klienci Visa w Europie.
Wystarczy przygotować paczkę, wypełnić formularz, odebrać kod na darmową wysyłkę, umieścić go na przesyłce i nadać ją w jednym z paczkomatów.
Pojazd ma powstać do 2024 r. w ramach projektu HyFleet. Będzie to pierwszy w Europie autobus jeżdżący na długich dystansach napędzany wodorem.
Przystąpienie do inicjatywy obliguje bank do mierzenia wpływu na społeczeństwo i środowisko naturalne, a także wyznaczania i realizowania celów tam, gdzie wpływ ten jest największy.
Od 18 października na paczkomatach pojawiają się czujniki, które będą pokazywały w aplikacji InPost Mobile jakość powietrza w miastach.
Głównym inwestorem w tej rundzie finansowania był CommerzVentures. Pozyskane środki mają umożliwić wejście na kolejne rynki jeszcze w 2021 roku.
Dziś około 25 proc. inwestycji na światowym rynku kapitałowym i prawie połowa w Europie jest realizowana w zgodzie z postulatami ESG (Environmental, Social and Corporate Governance).
Alior udostępnił Biznes Kredyt Zakupowy na realizację inicjatyw ekologicznych. To kolejne rozwiązanie, które wspiera zieloną transformację.