Sektor Fintech
Bank Litwy podaje, że fintech Kevin przez ostatnie kwartały nie spełniał minimalnych wymogów dotyczących kapitału.
Europejski Bank Inwestycyjny udzielił Nexi Group kredytu w wysokości 220 mln euro na wsparcie innowacji w zakresie płatności cyfrowych.
Pogorszenia stanu swoich portfeli obawiają się przede wszystkim osoby w wieku 30-49 lat. W podziale odpowiedzi na regiony uwagę zwraca Małopolska.
Poprowadzi on fintech w nowy etap dynamicznego wzrostu na rynkach europejskich oraz dalszej globalnej ekspansji.
W ciągu ostatnich pięciu lat BigTechy musiały stawić czoła lawinie nowych przepisów i kar ze strony Brukseli.
Firma jest dobrze znana w Polsce, a w 2022 roku nawiązała współpracę z eService, największym operatorem terminali płatniczych nad Wisłą.
Mieszkańcy Ełku, jako pierwsi w Polsce, będą mogli zagłosować na projekty w budżecie obywatelskim poprzez wybrane bankomaty w mieście.
PragmaGO zakupiła większościowe udziały w rumuńskim fintechu, który tworzy digitalowe produkty finansowe dla sektora MŚP.
JPMorgan Chase prowadzi rozmowy z Apple na temat przejęcia programu kart płatniczych spółki z Cupertino od banku Goldman Sachs.
PastPay, dostawca rozwiązań płatniczych B2B, ogłosił rundę finansowania serii A o wartości 12 milionów euro, prowadzoną przez Platina Capital.
Tak zdecydował sąd w Monachium. To kolejny cios dla kierownictwa Wirecard, po przekrętach finansowych z 2020 roku.
Kluczowe tematy obejmą m.in. digitalizację usług finansowych, przyszłość płatności oraz regulacje prawne.
Chodzi o pobieranie zbyt wysokich opłat przy płatnościach kartami. Spółki mają złożyć pozew zbiorowy o wartości 4 mld USD.
Marcin Mazurek posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży technologicznej. Wcześniej pracował m.in. w Allegro.
Spółka ma w swojej ofercie faktoring, weryfikację kontrahentów, ubezpieczenie faktur oraz pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Fintech ogłosił, że globalne roczne przychody Revolut Business przekroczyły 500 mln USD. Z platformy korzysta ponad 20 tys. firm w Polsce.
Użytkownicy będą mogli podpiąć kartę do Apple Pay lub Google Pay, a w aplikacji Revolut. wybiorą kryptowalutę, którą chcą dokonywać płatności.
Już niedługo BLIK ma nawiązać partnerstwo z Revolutem - wynika z nieoficjalnych informacji podawanych przez Rzeczpospolitą.
Słowaccy użytkownicy aplikacji Tatra banka Viamo zyskali możliwość realizowania płatności za pomocą 6-cyfrowego kodu w sklepach online.
Po zeskanowaniu aparatem ceny produktu czy towaru, aplikacja automatycznie przelicza ją na dowolną spośród 26 walut.
Dzięki temu amerykański gigant zaoferuje klientom w Indiach możliwość zapłaty za towar od trzech do 12 miesięcy.
Nowe rozwiązanie umożliwia klientom płacenie zbliżeniowo u pracownika salonu, w każdym miejscu w sklepie – przy wieszaku lub w szatni.
W ciągu ostatniego roku firma zredukowała liczbę pracowników z 5 tys. do 3,8 tys., a Siemiątkowski spodziewa się dalszych drastycznych redukcji.
Łączna kapitalizacja globalnego rynku stablecoinów wynosi ponad 160 mld USD, z czego zaledwie 280 mln USD to tokeny powiązane z euro.
Pracownik zapłaci nią na przykład za benzynę i noclegi na konferencji za granicą oraz wypłaci gotówkę z bankomatu w lokalnej walucie.
Visa prowadzi rozmowy z Featurespace na temat akwizycji za 700 mln funtów. To brytyjska firma zajmująca się zwalczaniem oszustw finansowych.
Na lotnisku w Barcelonie przeprowadzony zostanie pilotaż, w ramach którego będzie można dokonywać natychmiastowych płatności Pix poprzez zeskanowanie kodu QR.
PayPal chce skorzystać z nowo otwartych możliwości NFC Apple, opracowując własny portfel mobilny dla użytkowników iPhone'ów z Unii Europejskiej.
Oprócz Polski najchętniej z BLIKA zbliżeniowego korzystano w Niemczech, Czechach, Holandii, we Włoszech oraz Hiszpanii.
PayEye zakończył prace nad nowym terminalem eyepos 3, który obsługuje nie tylko biometrię, ale również standardowe płatności kartą i zbliżeniowe.
Rozwiązanie zostało przygotowane wspólnie z PZU i ma być dostępny w sprzedaży w ciągu kilku najbliższych tygodni.
Na początek słowaccy klienci mBanku skorzystają z płatności kodem BLIK za zakupy realizowane online.
Dodatkowo szwedzki fintech zaoferował produkt Klarna Card w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Szwecji.
Około połowa mieszkańców Niemiec twierdzi, że nie wyobraża sobie nawet korzystania z cyfrowego euro.
Ten rok zapowiada się boleśnie dla osób pracujących w branży technologicznej. Ostatnio zwolnienia zapowiedziały m.in. Intel, czy Mastercard.
Amazon Pay umożliwia m.in. przesyłanie pieniądze do znajomych, dokonywanie płatności sprzedawcom, płacenie rachunków, czy inwestowanie w fundusze.
Celem firmy ma być skupienie się na podstawowej działalności. Zgodnie ze słowami rzecznika Mastercard chce "przesunąć zasoby do obszarów wzrostu".
Wśród sprzedających miał być również Nik Storonsky, współzałożyciel fintechu. Brytyjskie władze chcą przekonać spółkę do debiutu na londyńskiej giełdzie.
Rozwiązanie ma umożliwić całodobowe zarządzanie środkami finansowymi i płynnością wewnątrz grupy.
Wystarczy zrobić zdjęcie przedmiotu, który przypadł nam do gustu w sklepie, aby w kilka sekund otrzymać kredyt na jego zakup.
Smartfony i tablety mogą przyjmować płatności zbliżeniowe kartą płatniczą lub portfelem elektronicznym.
Nowy produkt umożliwia klientom zdobywanie nagród za codzienne wydatki, które można wymienić na karty podarunkowe na Amazon.co.uk.
To największy wyrok w historii CFTC. Wcześniej założyciel FTX Sam Bankman Fried został skazany na 25 lat więzienia.
Od zeszłego roku fintech Payoneer działa także w Polsce. Transakcja obejmuje dodatkowe 20 mln USD przyszłych płatności w gotówce i kapitale.
CloudPay obsługuje procesy płacowe 280 firm, w tym Visa, Wayfair, Wells Fargo, Expedia i London Stock Exchange.
Przedstawiamy listę sześciu publikacji, które wzbogacą Twoją wiedzę w tematyce szeroko pojętej technologii, cyfryzacji i innowacji.
Komisja domagała się grzywien i kar w łącznej wysokości 2 miliardów dolarów. Prezes Ripple pisze o dużym sukcesie spółki i branży krypto.
Event skierowany jest do przedstawicieli branży finansowej, w tym bankowości, leasingu i ubezpieczeń.
Wartość globalnych inwestycji w branżę w spadła z poziomu 62,3 mld dolarów w drugiej połowie zeszłego roku do 51,9 mld USD w pierwszej połowie roku obecnego.
Współpraca umożliwi różnym podmiotom z sektora finansowego i niefinansowego w całej Europie korzystanie z usług BLIKA.