Sektor Fintech
Fintech zawiadamia UOKiK o zmowie bankowej i zapowiada rychłe wystąpienie na drogę sądową.
Rozmowy trwają, a przedstawiciele Revoluta mają nadzieję, że BLIK będzie dostępny w ich aplikacji jeszcze w bieżącym roku.
Zapraszamy na rozmowę z Michałem Bogusławskim, nowym CEO Europe w fintechu Zen.com.
Już 22-24 października uczestnicy dowiedzą się, jakie marketingowe trendy warto wykorzystać w planowanych działaniach, a o których lepiej zapomnieć.
Spółka domaga się odszkodowania w wysokości minimum 3 mld zł za ograniczanie dostępu do rynku walutowego w wyniku zmowy bankowej.
Zgodnie z najnowszym raportem KPMG pierwsza połowa 2024 roku była najgorszym okresem, pod względem inwestycji, dla sektora FinTech od czterech lat.
Omijając tradycyjne systemy bankowe i pośredników, stablecoiny mogą obniżyć koszty transakcji i czasy rozliczeń.
Spółka oskarża dwa banki o opoźnienia w przelewach środków i utrudnianie dostępu do rynku. Zapowiada pozwy na sporą sumę.
RMF FM podaje, że obecnie w prokuratorze trwa analiza dokumentów do zawiadomienia przez KNF.
Spółka pisze, że "stanowczo sprzeciwia się" wydanej decyzji i pozostaje do dyspozycji KNF w celu wyjaśnienia sprawy.
Według firmy dzielenie się danymi z brytyjskimi bankami to za mało, by zatrzymać globalną plagę oszustw w social mediach.
Decyzja ta umożliwi rozwój systemu BLIK w lokalnej walucie (RON) oraz nawiązanie współpracy z rumuńskimi dostawcami usług płatniczych.
Z otwartej bankowości na Wyspach ma już korzystać ponad 10 mln klientów. Co ciekawe świadomość na temat tego typu usług nie jest zbyt wysoka.
Dzięki infrastrukturze i wsparciu ClearBank, fintech Zen.com spełnił wymogi Financial Conduct Authority (FCA).
UKNF uznał, że spółka nie zapewnia ostrożnego i stabilnego zarządzania działalnością w zakresie usług płatniczych.
Chociaż warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione, akwizycja ma stanowić istotny krok w strategii Mastercard.
Chodzi między innymi o naruszanie wymogu nieotwierania kont klientom wysokiego ryzyka - twierdzi FCA.
Na razie produkty te nie są dostępne w Polsce. Inwestorzy nad Wisłą mogą korzystać jednak z kont IKE w aplikacji XTB.
InPost poinformował użytkowników InPost Pay o zmianach w regulaminie i zakończeniu etapu beta. W usłudze niebawem pojawią się odroczone płatności.
Financial Times donosi, że w wyniku transakcji CEO Revoluta, Nik Storonsky, otrzyma przynajmniej 200 mln dolarów.
Bank Litwy podaje, że fintech Kevin przez ostatnie kwartały nie spełniał minimalnych wymogów dotyczących kapitału.
Europejski Bank Inwestycyjny udzielił Nexi Group kredytu w wysokości 220 mln euro na wsparcie innowacji w zakresie płatności cyfrowych.
Pogorszenia stanu swoich portfeli obawiają się przede wszystkim osoby w wieku 30-49 lat. W podziale odpowiedzi na regiony uwagę zwraca Małopolska.
Poprowadzi on fintech w nowy etap dynamicznego wzrostu na rynkach europejskich oraz dalszej globalnej ekspansji.
W ciągu ostatnich pięciu lat BigTechy musiały stawić czoła lawinie nowych przepisów i kar ze strony Brukseli.
Firma jest dobrze znana w Polsce, a w 2022 roku nawiązała współpracę z eService, największym operatorem terminali płatniczych nad Wisłą.
Mieszkańcy Ełku, jako pierwsi w Polsce, będą mogli zagłosować na projekty w budżecie obywatelskim poprzez wybrane bankomaty w mieście.
PragmaGO zakupiła większościowe udziały w rumuńskim fintechu, który tworzy digitalowe produkty finansowe dla sektora MŚP.
JPMorgan Chase prowadzi rozmowy z Apple na temat przejęcia programu kart płatniczych spółki z Cupertino od banku Goldman Sachs.
PastPay, dostawca rozwiązań płatniczych B2B, ogłosił rundę finansowania serii A o wartości 12 milionów euro, prowadzoną przez Platina Capital.
Tak zdecydował sąd w Monachium. To kolejny cios dla kierownictwa Wirecard, po przekrętach finansowych z 2020 roku.
Kluczowe tematy obejmą m.in. digitalizację usług finansowych, przyszłość płatności oraz regulacje prawne.
Chodzi o pobieranie zbyt wysokich opłat przy płatnościach kartami. Spółki mają złożyć pozew zbiorowy o wartości 4 mld USD.
Marcin Mazurek posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży technologicznej. Wcześniej pracował m.in. w Allegro.
Spółka ma w swojej ofercie faktoring, weryfikację kontrahentów, ubezpieczenie faktur oraz pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Fintech ogłosił, że globalne roczne przychody Revolut Business przekroczyły 500 mln USD. Z platformy korzysta ponad 20 tys. firm w Polsce.
Użytkownicy będą mogli podpiąć kartę do Apple Pay lub Google Pay, a w aplikacji Revolut. wybiorą kryptowalutę, którą chcą dokonywać płatności.
Już niedługo BLIK ma nawiązać partnerstwo z Revolutem - wynika z nieoficjalnych informacji podawanych przez Rzeczpospolitą.
Słowaccy użytkownicy aplikacji Tatra banka Viamo zyskali możliwość realizowania płatności za pomocą 6-cyfrowego kodu w sklepach online.
Po zeskanowaniu aparatem ceny produktu czy towaru, aplikacja automatycznie przelicza ją na dowolną spośród 26 walut.
Dzięki temu amerykański gigant zaoferuje klientom w Indiach możliwość zapłaty za towar od trzech do 12 miesięcy.
Nowe rozwiązanie umożliwia klientom płacenie zbliżeniowo u pracownika salonu, w każdym miejscu w sklepie – przy wieszaku lub w szatni.
W ciągu ostatniego roku firma zredukowała liczbę pracowników z 5 tys. do 3,8 tys., a Siemiątkowski spodziewa się dalszych drastycznych redukcji.
Łączna kapitalizacja globalnego rynku stablecoinów wynosi ponad 160 mld USD, z czego zaledwie 280 mln USD to tokeny powiązane z euro.
Pracownik zapłaci nią na przykład za benzynę i noclegi na konferencji za granicą oraz wypłaci gotówkę z bankomatu w lokalnej walucie.
Visa prowadzi rozmowy z Featurespace na temat akwizycji za 700 mln funtów. To brytyjska firma zajmująca się zwalczaniem oszustw finansowych.
Na lotnisku w Barcelonie przeprowadzony zostanie pilotaż, w ramach którego będzie można dokonywać natychmiastowych płatności Pix poprzez zeskanowanie kodu QR.
PayPal chce skorzystać z nowo otwartych możliwości NFC Apple, opracowując własny portfel mobilny dla użytkowników iPhone'ów z Unii Europejskiej.
Oprócz Polski najchętniej z BLIKA zbliżeniowego korzystano w Niemczech, Czechach, Holandii, we Włoszech oraz Hiszpanii.
PayEye zakończył prace nad nowym terminalem eyepos 3, który obsługuje nie tylko biometrię, ale również standardowe płatności kartą i zbliżeniowe.