Płatności
Sklepy korzystające z bramki płatniczej Tpay mogą już oferować Płatności powtarzalne BLIK, czyli płatności cykliczne.
Nowoczesne, różnorodne systemy płatności, a także możliwość zwrotu gotówki za zakupy online są dla polskich konsumentów istotnym czynnikiem.
Od 1 stycznia 2025 r. Fundacja dofinansuje uruchomienie e-płatności oraz sfinansuje obsługę transakcji dokonanych kartami Visa i Mastercard.
Funkcja Płacę NaRaz dostępna jest w bankowości internetowej i mobilnej w najnowszej wersji aplikacji VeloBanku.
Funkcjonalność ta ma eliminować proces udostępniania poufnych informacji o koncie bankowym lub karcie.
Sektor bankowy w Polsce stoi przed szeregiem wyzwań, które będą wymagały technologicznych i regulacyjnych dostosowań w obszarze płatności.
Firma, kojarzona głównie z usługami typu "pensja na życzenie", w I kwartale 2025 roku chce także zamknąć ostatnią rundę finansowania equity.
Mają one zapewniać zwiększone bezpieczeństwo zakupów w sieci, szczególnie w przypadkach, gdy nie do końca możemy zweryfikować sprzedawcę.
Norweski Vipps jako pierwszy na świeci umożliwił swoim użytkownikom płacenie za pomocą iPhone'ów w sklepach stacjonarnych.
Pierwsze skorzystanie z usługi wpłaty pieniędzy wymaga zainstalowania na telefonie aplikacji PolCard Pay.
Słowacki oddział mBanku dołącza do grona uczestników Euro Express Elixir, stając się pierwszym zagranicznym bankiem współpracującym z KIR.
Proponowane rozwiązanie wyeliminuje ryzyko odpowiedzialności finansowej w wysokości 5 tys. zł za brak integracji. Co dalej?
Klienci mogą korzystać między innymi ze strefy nagród, natychmiastowego cashbacku, czy przedłużonej gwarancji na elektronikę.
Aby skorzystać z promocji, klient powinien zakupić wirtualną kartę podarunkową Booksy poprzez aplikację lub stronę booksy.com.
Największy wzrost transakcji odnotowano w kanale POS. Niemal połowę tego wyniku stanowiły płatności zbliżeniowe BLIK.
Implementacja narzędzia odbywa się również po stronie banków, które udostępnią Click to Pay z poziomu aplikacji lub bankowości elektronicznej.
Większość klientów Revoluta w Polsce powinna mieć dostęp do nowej funkcji już dzisiaj. Pełny roll-out może potrwać 2-3 tygodnie.
Rozwój współpracy prowadzi do wzmocnienia roli Adyen, jako jednego z partnerów płatniczych Zalando na 15 rynkach europejskich.
Usługa zostanie wprowadzona po raz pierwszy w USA wraz z kartą debetową Affirm Card. Rozwiązanie pojawi się także na Bliskim Wschodzie.
Odpowiedzią na tego typu problemy mają być tokenizacja i biometria. Pomoże m.in. rozwijane w Polsce Click to Pay.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami kasy online mają być zintegrowane z terminalami płatniczymi już od 1 stycznia 2025 roku.
Przed dołączeniem do firmy Matouš Michněvič pracował w Mastercard, PwC, czy KPMG. Jego rolą będzie dalszy rozwój Adyen w regionie.
Przelewy, które zlecimy w piątek, 8 listopada po godzinie 16:00, trafią na konta odbiorców w kolejnym dniu roboczym – czyli we wtorek, 12 listopada.
Click to Pay eliminuje potrzebę każdorazowego wpisywania danych karty płatniczej podczas dokonywania płatności online.
Dzięki temu posunięciu Google dogania Apple, którego usługa Apple Cash Family pozwala już dzieciom korzystać z Apple Pay.
Od teraz funkcja będzie dostępna w kolejnych pięciu krajach Europy: Austrii, Czechach, Irlandii, Rumunii i Szwecji.
Od początku listopada fintech Twisto wydłuża czas, w którym klienci mogą zapłacić za swoje zakupy.
Dzięki niej zakupy można robić w sklepach stacjonarnych i online, w których do tej pory nie można było skorzystać z PayPo.
Dzięki zewnętrznym partnerom od maja 2022 do końca września 2024 roku sprzedanych zostało już ponad 16,5 milionów biletów PKP Intercity.
W norweskich sklepach można było coraz częściej spotkać plakaty z napisem "gotówka nie jest tu akceptowana".
Kampania, trwająca przez miesiąc, oferuje bezpłatne przelewy za pośrednictwem metody Privatmoney dostępnej w aplikacji Zen.com.
W Polsce subskrybujemy średnio trzy usługi, ale co ciekawe, 34 proc. konsumentów planuje ograniczyć liczbę aktywnych subskrypcji.
Aby móc zaoferować klientom płatności BLIKIEM w aplikacji Booksy, biznes musi przejść krótki, jednorazowy proces weryfikacji KYC.
Z rozwiązania będzie można korzystać w większości popularnych sklepów stacjonarnych, a także w sklepach online.
Wyniki badania pokazały również, że 61% ankietowanych postrzega płatności cyfrowe jako metodę przyjazną środowisku.
W ten sposób Władimir Putin chce ominąć sankcje i zmniejszyć zależność kraju od dolara amerykańskiego.
Rozwiązanie jest na razie dostępne tylko dla amerykańskich sprzedawców. Mogą oni przyjmować płatności za pomocą USDC, wydawanego przez Circle.
Dzięki temu platformy e-commerce będą miały możliwość korzystania m.in. z takich funkcjonalności, jak płatność podzielona (ang. split payment).
Verestro wdraża bramkę płatniczą Paytool. Są w niej dostępne takie metody płatności, jak BLIK, Apple Pay, Google Pay oraz płatności kartą.
Karty można już nabyć poprzez aplikację Booksy, a odbiorcy biznesowi mogą dokonywać zamówień poprzez dedykowaną stronę.
Karta umożliwi skorzystanie z usługi Allegro Pay również poza platformą Allegro. Na początek jest ona dostępna dla wybranych użytkowników.
Od teraz Adyen będzie dostarczać nowe rozwiązania płatnicze dla sklepów internetowych korzystających z usługi IdoPay.
Poprowadzi on fintech w nowy etap dynamicznego wzrostu na rynkach europejskich oraz dalszej globalnej ekspansji.
W skardze zarzuca się, że firma nielegalnie utrzymuje swoją pozycję monopolisty, między innymi izolując się od konkurencji.
Ma to być pierwsze tego typu partnerstwo na naszym rynku e-commerce, które umożliwia płatność za najem krótkoterminowy w opcji „Zapłać w 3 ratach 0%”.
Już w czwartym kwartale 2024 roku Autopay umożliwi zakup e-winiet we wszystkich krajach UE, w których obowiązuje ta forma opłat drogowych.
Użytkownik będzie mógł korzystać z przyznanego limitu Allegro Pay zarówno na platformie, jak i w innych sklepach - stacjonarnych i online.
Tpay wdraża Click to Pay - nowy standard płatności kartą w internecie. Pierwsi sprzedawcy testują nowe rozwiązanie z użyciem kart Mastercard.
Funkcja ePłatności umożliwia mieszkańcom miast objętych pilotażem realizowane za pomocą mObywatela różnych opłat urzędowych.
Raty są dostępne przy opłacaniu usług stomatologicznych o wartości od 300 zł do 50 tys. złotych.