Felietony
Jak radzić sobie ze zmiennością na rynku?
Myślisz, że inwestowanie w ostatnich miesiącach było stresujące? Cóż, warto sobie uzmysłowić, że rynki kapitałowe były niezwykle zmienne już od niemal trzech lat.
Cyberbezpieczeństwo na wakacjach
Na co zwrócić uwagę wyjeżdżając na wakacje? Jakie środki bezpieczeństwa okażą się przydatne podczas podróży?
Czym jest DAO?
DAO, czyli zdecentralizowana autonomiczna organizacja (decentralized autonomous organization), wedle teoretycznych założeń jest nową formą struktury organizacyjnej.
E-sport, a autorskie prawa majątkowe do gry
Tematyka jest niezwykle ciekawa i zasługuje na dalsze rozważania w tej materii, w szczególności biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sceny e-sportowej.
Jak prace koncepcyjne pomagają tworzyć rewolucyjne aplikacje bankowe?
Ważne jest, aby stale ewoluujący cyfrowo użytkownicy otrzymywali narzędzia, które są przyjemne w użytkowaniu i dają im ułatwienia, jakich potrzebują – choć może nawet sobie z tego jeszcze nie zdają sprawy.
Gamedev a ochrona danych osobowych
Jednym z dwóch obszarów objętych planem kontroli Prezesa UODO na 2022 r. w sektorze prywatnym są aplikacje mobilne. Niestety, niejednokrotnie twórcy gier nie zdają sobie sprawy jest przez nich przetwarzanych.
Klasyfikacja NFT jako waluty wirtualnej. Co warto wiedzieć?
W związku ze wzrostem popularności tokenów NFT (non-fungible token) istotna stała się ich kwalifikacja w świetle dotychczasowych uregulowań prawnych.
Na co czeka branża leasingowa? Kwalifikowany podpis elektroniczny to game changer
Mimo rosnącej popularności tej formy finansowania zakupów, wciąż około 70% ofert leasingowych zostaje – po stronie klienta końcowego – porzucanych i zapomnianych.
Jak dobrać partnera technologicznego aby skutecznie wprowadzić innowacje na rynek?
Zapewne zabrzmi to jak banał, ale zespół zewnętrzny, który ma wnieść dużą wartość w pracę nad innowacją w firmie, musi rozumieć na czym dokładnie ta innowacja polega.
Rozporządzenie MICA – co zmieni na europejskim rynku kryptoaktywów?
Zadaniem MICA jest między innymi zapewnienie znacznie większego stopnia pewności prawnej orazusunięcie rozdrobnienia wśród systemów krajowych.
Pan Robot wziął się do roboty. Sztuczna inteligencja w SGB-Banku
Nie marudzi, nie korzysta z przerwy śniadaniowej, czasem tylko oczekuje, żeby go pochwalić. Taki on jest, Pan ROBOT z SGB-Banku.
UX a projektowanie produktów w branży Fintech. Jak robić to dobrze? [Część 2]
Zapraszamy do lektury drugiej części felietonu. Przeczytacie w niej o warsztatach Design Sprint, a także o kluczowym elemencie etapu Measure, czyli testach użyteczności.
Jakie kroki powinien podjąć przedsiębiorca w przypadku pojawienia się krzyczącego wpisu w Internecie na jego temat?
Poza osobami fizycznymi, przedmiotem ataku mowy nienawiści coraz częściej stają się także przedsiębiorcy.
UX a projektowanie produktów w branży Fintech. Jak robić to dobrze? [Część 1]
Jak projektować użyteczne produkty Fintech i z jakich procesów UX-owych korzystać w trakcie ich projektowania?
Płatności odroczone coraz popularniejsze
Wraz ze wzrostem rynku zakupów online ewoluują również płatności elektroniczne, a wśród nich coraz bardziej popularne staje się dokonywanie płatności odroczonych.
Czy cyfrowi klienci banków potrzebują jeszcze oddziałów? Przyszłość bankowości zapisana w chmurze
Według badań przeprowadzonych przez McKinsey w odniesieniu do przekroju wielu branż, od początku pandemii na rynku przybyło 20% w pełni cyfrowych klientów.
NFT w grach – przełom czy kolejna forma mikropłatności?
NFT nieustannie zyskuje na popularności. To sprawia, że twórcy gier, widząc możliwość zysku, coraz częściej implementują NFT do swoich najnowszych tytułów.
Top 5 wyzwań w e-leasingu na 2022 rok. Co w trawie piszczy w branży FinTech?
Przełom lat 2021/2022 to idealna okazja, żeby poznać nadchodzące trendy w e-leasingu – co będzie napędzać branżę w tym roku?
E-commerce i rynek mody. Globalne trendy i prognozy
Wiodącym rynkiem e-handlu jest rynek chiński, który stanowi już około 44% światowego e-commerce. Zdaniem ekspertów jesteśmy świadkami najlepszego czasu dla sektora zakupów online w historii.
Sprzedaż detaliczna na miarę 2022 roku – płatności cyfrowe to podstawa!
Warto podążać za trendami konsumenckimi w obszarze cyfrowych technologii płatniczych, ponieważ przekłada się to na większy obrót.
Dofinansowanie samochodów elektrycznych. Jak z niego skorzystać?
Wnioski o dofinansowanie zakupu „elektryka” będzie można składać do końca września 2025 roku lub do wyczerpania puli, która wynosi 700 mln PLN.
Non-fungible token czy papier wartościowy?
Tokeny NFT mają szereg różnych zastosowań, ale obrót nimi nie jest równie precyzyjnie uregulowany co obrót papierami wartościowymi.
Twoi klienci poszukują ekologicznych rozwiązań bankowych? Postaw na pakiet Visa Eco Benefits!
Visa proponuje wydawcom kart rozwiązanie Visa Eco Benefits, czyli pakiet rekomendacji rozwiązań w zakresie zrównoważonych finansów spełniający oczekiwania konsumentów.
Zastosowanie smart kontraktów
W efekcie coraz prężniej rozwijającej się technologii blockchain, pojawia się coraz szerszy wachlarz możliwości jej wykorzystania - chodzi m.in. o smart kontrakty.
Nowe regulacje dotyczące działalności w zakresie kryptowalut
31 października 2021 roku weszły w życie nowe przepisy w zakresie funkcjonowania podmiotów z branży kryptowalut. W praktyce dotyczą przede wszystkim kantorów wymiany kryptowalut oraz giełd.
Sklep internetowy - jakich dokumentów potrzebujesz?
Z tego materiału dowiecie się, jakie dokumenty są konieczne po stronie założyciela sklepu internetowego, aby mógł on funkcjonować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Startupy wyłudzają pieniądze od VC
Nieodkrytych historii jak stojącej właśnie przed sądem Elizabeth Holmes może być znacznie więcej niż przyszłoby zakładać.
Sklepy internetowe potrzebują środków na rozwój. Czy kredyt bankowy to jedyna opcja?
Przedsiębiorstwa działające w e-commerce mają do wyboru szereg rynkowych opcji finansowania, większość z nich nie uwzględnia jednak specyfiki rynku, w tym nie zapewnia elastyczności spłaty.
Ustalenia i wnioski z raportu EBA na temat platform cyfrowych
Raport Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego stanowi źródło wiedzy na tematy związane z wykorzystywaniem platform cyfrowych przez instytucje finansowe.