Partner serwisu Visa dla biznesu

Bankowość

Banki w Polsce są motorem innowacji finansowych. Nowoczesne fintechowe rozwiązania wykorzystywane są w bankowości internetowej i mobilnej. Transformacja cyfrowa sprawia, że bankowanie staje się pozytywnym doświadczeniem dla klientów. Nowoczesna innowacyjna bankowość pomaga w codziennym zarządzaniu finansami osobistymi, a także wspiera rozwój biznesu.

PKO BP rozszerza funkcjonalności iPKO biznes

1 godzinę temu Fintek
Przez iPKO biznes można już między innymi zamówić karty przedpłacone. Nowe funkcje zyska również usługa PKO Rachunki Wirtualne.
#Bankowość#PKO BP

Banki pod lupą UOKiK. Chodzi o ustawowe wakacje kredytowe

4 godziny temu Fintek
Postępowaniem wyjaśniającym objętych jest 26 banków.
#Bankowość#Prawo

Polski challenger bank coraz bliżej. Horum rozszerza współpracę z IBM

5 godzin temu Rafał Tomaszewski
Fintech Horum podpisał umowę z IBM, która pomoże w rozwijaniu kolejnych usług opartych na blockchainie, a także modułów fakturowania i faktoringu.
#Bankowość#Blockchain#Fintech

Wideodoradca w PKO Banku Polskim dostępny dla klientów indywidualnych

1 dzień temu Fintek
Podczas rozmowy online można złożyć wniosek o kartę kredytową, pożyczkę gotówkową, ubezpieczenie komunikacyjne oraz otwarcie limitu w koncie.
#Bankowość#Fintech#PKO BP

Alior Bank zawiązuje dodatkowe rezerwy na niemal 700 mln złotych. To efekt pandemii

1 dzień temu Fintek
Zarząd Aliora zdecydował o zawiązaniu dodatkowych rezerw i odpisów w łącznej wartości 676 mln złotych, które wpłyną na wynik netto za pierwsze półrocze 2020 roku oraz całego 2020 roku.
#Alior#Bankowość#Koronawirus

ING pokazał wyniki. Bank ma już 2,2 mln aktywnych klientów mobilnych

4 dni temu Rafał Tomaszewski
Na koniec czerwca 2020 r. ING Bank Śląski posiadał już 2,2 mln aktywnych klientów mobilnych, z czego 42% to użytkownicy mobile only.
#Bankowość#ING Bank Śląski

BFF zwiększyło sprzedaż kredytów w Polsce

5 dni temu Fintek
BFF Banking Group pokazało dzisiaj wyniki. Z raportu wynika, że w I półroczu BFF w Polsce udzieliło kredytów na 682 mln EUR - to o 56 mln EUR więcej niż w zeszłym roku.
#Bankowość

Zysk sektora bankowego spadł o połowę

5 dni temu Łukasz Piechowiak
W pierwszym półroczu 2020 roku zysk sektora bankowego wyniósł 3,93 mld zł. To spadek o 48% względem analogicznego okresu rok temu. To najgorszy wynik od kilkunastu lat.
#Bankowość

PeoPay ma już 1,82 mln użytkowników

6 dni temu Fintek
Bank Pekao pokazał wyniki za II kw. W prezentacji czytamy, że PeoPay ma już 1,82 mln użytkowników - to wzrost o ponad 400 tys. w ciągu roku.
#Bankowość#Fintech#Pekao S.A

IKO ma już 4,7 mln użytkowników. PKO BP pokazało wyniki

6 dni temu Fintek
PKO chwali się przyrostem liczby użytkowników mobilnych oraz wdrażaniem nowych usług cyfrowych np. asystenta głosowego IKO.
#Bankowość#Fintech#PKO BP

Autopay w ING Banku Śląskim

6 dni temu Fintek
ING Bank Śląski to kolejny bank, który udostępnił usługę Autopay w ramach bankowości elektronicznej i mobilnej. Automatyczne opłaty za autosrtady dostępne są już w 4 bankach.
#Bankowość#Fintech#ING Bank Śląski

Bony turystyczne można odebrać w bankowości internetowej

7 dni temu Fintek
Wnioski o jego przyznanie można już składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej kilku banków m.in. PKO BP, Millennium oraz Banku Pekao.
#Bankowość#BankTech#govtech

SGB jest otwarte na fintechy. „Będziemy korzystać z gotowych rozwiązań” [WYWIAD]

1 tydzień temu Łukasz Piechowiak
Banki spółdzielcze na drodze do otwartej bankowości. Co oferuje aplikacja mobilna SGB i jakie są jej dalsze plany rozwoju? Wywiad z Błażejem Miką i Arturem Józefowskim z SGB.
#Bankowość#Fintech

Bon turystyczny można aktywować w bankowości elektronicznej PKO BP

1 tydzień temu Fintek
Bon na wakacje wydawany jest w formie elektronicznej. Aby go aktywować należy potwierdzić swoje dane na Platformie Usług Elektroniczych PUE ZUS. Ale można to także zrobić za pomocą bankowości elektronicznej np. iPKO lub Inteligo.
#Bankowość#PKO BP

Weksel online dla biznesu w Alior Banku

1 tydzień temu Fintek
Alior Bank wprowadził nowe funkcje w procesie kredytowym dla firm. Od teraz jest on całkowicie zdalny. Ponadto klienci firmowi mogą obsługiwać weksle online.
#Alior#Bankowość

W Banku Millennium potwierdzisz dochód z rachunku BNP Paribas

2 tygodnie temu Fintek
W Banku Millennium można już potwierdzać dochód z wykorzystaniem logowania do BNP Paribas. Usługa dostępna jest już dla osób posiadających rachunki w 6 bankach, które łącznie posiadają ok. 33 mln klientów.
#Bankowość#Fintech#Millennium#PSD2