Partner serwisuVisa dla biznesu

Bankowość


Banki w Polsce są motorem innowacji finansowych. Nowoczesne fintechowe rozwiązania wykorzystywane są w bankowości internetowej i mobilnej. Transformacja cyfrowa sprawia, że bankowanie staje się pozytywnym doświadczeniem dla klientów. Nowoczesna innowacyjna bankowość pomaga w codziennym zarządzaniu finansami osobistymi, a także wspiera rozwój biznesu.
Cyfrowe EURO to konieczność. Wkrótce rozpoczną się konsultacje społeczne
September 11, 2020, 2:17 PM

Szefowa EBC Christine Lagarde stwierdziła, że banki centralne strefy euro są bliskie podjęcia kluczowych decyzji w sprawie rozwoju tzw. cyfrowego euro w ramach CBDC.

Bankowość w nowej rzeczywistości. Sześć trendów, które przyśpieszyły z powodu pandemii
September 11, 2020, 1:47 PM

W raporcie KPMG zidentyfikowano sześć kluczowych trendów, które przyspieszyły z powodu pandemii i mają obecnie kluczowe znaczenie dla przyszłego sukcesu banków.

Bank Pocztowy czeka na nowego prezesa. Zmiany w zarządzie
September 11, 2020, 10:16 AM

Teraz do czasu wybrania nowego prezesa pracami zarządu Pocztowego pokieruje Tomasz Dąbrowski, członek zarządu.

Nowości w iPKO biznes. Można już obsługiwać karty firmowe
September 10, 2020, 1:53 PM

Aplikacja ma być stopniowo wzbogacana o kolejne funkcje - takie jak aktywacja karty, nadanie i zmiana PIN-u, możliwość zastrzeżenia karty, czy logowanie biometryczne.

Analiza wydatków oraz stan konta przed zalogowaniem. Nowości z zakresu otwartej bankowości w ING
September 9, 2020, 3:02 PM

Teraz wystarczy spojrzenie na ekran telefonu, aby jednocześnie sprawdzić stan kont w ING i w innych bankach bez logowania. Pojawiła się także opcja analizy łącznych wydatków.

Zmiany w mBanku. Przelew ekspresowy zlecisz tylko w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej
September 9, 2020, 10:01 AM

Nie zrobisz już tego w placówce, ani u konsultanta na mLinii. Zwiększona zostanie natomiast maksymalna kwota jednorazowego przelewu - z 5 tys. zł do 10 tys. PLN.

Kolejne wzrosty przelewów ekspresowych. Najnowsze dane KIR
September 7, 2020, 1:38 PM

W sierpniu bieżącego roku system Express Elixir rozliczył 5,4 mln transakcji o wartości 5,3 mld zł.

Sfintechowani #22. Jaka przyszłość czeka challenger banki? Czy mają rację bytu w Polsce?
September 7, 2020, 12:32 PM

Zapraszamy na kolejny podcast z cyklu Sfintechowani. Naszym gościem był Maciej Dąbrowski, dyrektor departamentu strategii i innowacji w Santander Consumer Bank.

Bank Millennium ułatwi aktualizację dokumentów
September 3, 2020, 7:35 PM

Bank wyśle powiadomienie o konieczności aktualizacji danych na 60 dni przed upływem terminu. Cały proces będzie możliwy do wykonania w apce mobilnej.

mBank wchodzi w otwartą bankowość.Dochód potwierdzisz bez papieru
September 3, 2020, 4:51 PM

mBank wprowadził nową usługę z zakresu otwartej bankowości. Każdy klient, który ma rachunek w mBanku może otrzymać kredyt gotówkowy bez potrzeby papierowego potwierdzenia dochodów.

Millennium ma już 2 mln aktywnych klientów cyfrowych
September 2, 2020, 7:24 PM

Nie jeden fintech mógłby pozazdrościć polskim bankom liczby użytkowników cyfrowych. Bank Millennium własnie pochwalił się, że ma ich już 2 mln.

ING wprowadzi do firm roboty
September 2, 2020, 6:59 PM

Bank proponujący robota, to chyba coś nowego. RoboPlatforma od ING ma pomóc zautomatyzować powtarzalne procesy wewnętrzne, a co za tym idzie – zmniejszyć koszty i poprawić rentowność.

Paperless w BNP Paribas na całego. Umowy z pracownikami będą podpisywane elektronicznie
September 2, 2020, 6:36 PM

Platforma Autenti w BNP Paribas wchodzi na całego. Bank mocno wziął się za paperless i w zasadzie co chwilę rezygnuje z papieru w coraz większej liczbie formalności w oparciu o rozwiązanie Autenti.

Boom na karty kredytowe w Alior Banku
September 2, 2020, 2:33 PM

Sprzedaż kart kredytowych w Alior Banku wzrosła o 127% w stosunku do 2019 roku. Zainteresowanie kartami kredytowymi systematycznie rośnie od początku kwietnia. Średniomiesięcznie bank sprzedaje ich 2166.

BNP Paribas ruszyło z otwartą bankowością. Na początek potwierdzanie tożsamości przy kredycie online
August 27, 2020, 1:31 PM

Bank BNP Paribas wykorzysta usługę AIS do potwierdzania tożsamości klienta w procesie kredytowym online. Nowa usługa działa w oparciu o rozwiązania dostarczone przez Blue Media.

Nest Bank też ma już BLIKA
August 26, 2020, 11:32 AM

Nest Bank w końcu udostępnił swoim klientom możliwość korzystania z BLIKA. Klienci mogą już wygodnie płacić w sieci, wypłacać i wpłacać pieniądze z bankomatów z wykorzystaniem BLIKA.

Klienci mBanku mieli wgląd w cudze rachunki
August 25, 2020, 2:17 PM

W mBanku doszło wczoraj do nietypowej awarii. Nowi klienci mBanku otrzymali dostęp do nieswoich rachunków bankowych należących do innych klientów banku.

BNP Paribas poszerza współpracę z Booksy
August 24, 2020, 1:30 PM

Od dzisiaj za pomocą Booksy można umówić się na spotkanie w każdym oddziale banku BNP Paribas. Zwiększa się także kategoria tematów spotkań oraz… umożliwia umówienie spotkania przy asyście z wirtualnym tłumaczem języka migowego.

Ponad 70% bankowych klientów nie czuje się odpowiedzialna za bezpieczeństwo transakcji online
August 21, 2020, 1:31 PM

Co ciekawe 65% ankietowanych dopuszcza możliwość dodatkowych opłat bankowych, które wpłyną na podniesienie poziomu bezpieczeństwa bankowości online.

Robot Investo podpowie jak inwestować. Nowość od ING
August 21, 2020, 10:35 AM

ING udostępni klientom zautomatyzowaną usługę doradczą w zakresie funduszy inwestycyjnych. Usługa jest dostępna w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING.