Bankowość
W tym celu należy przyłożyć kartę do czytnika NFC, znajdującego się z tyłu smartfona. Karta musi mieć włączone płatności zbliżeniowe.
Do tej pory działała jako instytucja płatnicza, teraz planuje rozszerzyć swoją ofertę o produkty oszczędnościowe, kredytowe i inwestycyjne.
Rozwiązanie to ma zapobiegać sytuacjom, w których klienci są nakłaniani do wysyłania pieniędzy na konta oszustów.
Nest Lease rozwija portal klienta, dodając nowe funkcje w zakresie obsługi umów leasingu i pożyczki.
Amerykańska firma Circle, emitent stablecoina USDC, złożyła wniosek o utworzenie banku powierniczego w Stanach Zjednoczonych.
Właściciele kart BGK Visa Business Debit mogą dokonywać wpłat gotówkowych w ponad 4800 wpłatomatach Euronet na terenie Polski.
Przybyło także klientów mobile only, czyli takich korzystających tylko z bankowości mobilnej. Jest ich już 18 mln.
Podczas zakupów online klient podaje jedynie numer telefonu, a płatność zatwierdza na smartfonie, w aplikacji.
Wchodzą one w interakcje z przestępcami, by ich zdezorientować, zebrać dane i uniemożliwić dalsze działania.
Aplikacja Santander mobile ma nową funkcję, która pozwala na obsługę funduszy inwestycyjnych. Można zacząć inwestować już od 100 zł.
To niewielki bank należący do tej pory do francuskiej grupy BNP Paribas. Tym samym fintech zdobywa jednak licencję bankową w Argentynie.
Klient nie musi aktywować oferty przed zakupem – wystarczy, że zapłaci kartą Visa, wydaną przez ING, także przy użyciu telefonu lub zegarka.
W pierwszym etapie prowadzącym do potencjalnej transakcji planowany jest podział PZU poprzez wyodrębnienie spółki holdingowej.
Alior Bank pozazdrościł konkurencji i wprowadził do swojej oferty obrączki płatnicze. Bank nawiązał w tym celu współpracę z firmą Tapster.
Urządzenie automatycznie rozpoznaje rachunek klienta, więc nie ma potrzeby ręcznego wpisywania numeru konta.
Dla tych klientów, którzy nie korzystają z aplikacji mObywatel, dostępne są dwie inne metody otwarcia konta online.
W grę wchodzą różne scenariusze – od fuzji z Pekao, przez ograniczenie roli właściciela, aż po całkowitą sprzedaż banku poza grupę PZU.
Zastrzeżenie należy cofnąć jeśli chcemy otworzyć rachunek bankowy, wziąć kredyt, kupić coś na raty, czy skorzystać z odroczonych płatności.
VeloBank zapewnia, że nad całością procesu czuwa człowiek, który podejmuje ostateczną decyzję na podstawie danych od AI.
System rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu.
W niektórych lokalizacjach – zwłaszcza w większych miastach – konieczne może być aktywowanie biletu poprzez zeskanowanie kodu QR.
Już od lipca usługa BLIK Płacę Później będzie dostępna dla użytkowników Banków Spółdzielczych SGB w formule Family & Friends.
Nowy token ma mieć szerokie zastosowanie – od handlu kryptowalutami, przez transakcje transgraniczne i wymianę walut.
Nowa oferta umożliwia przeniesienie kredytu hipotecznego do VeloBanku całkowicie online, bez wychodzenia z domu.
Klienci, którzy wybiorą ikonkę tej metody płatności podczas zakupów online, sfinalizują transakcję w aplikacji mobilnej IKO.
Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą opłacać subskrypcje i rachunki. Bez konieczności każdorazowego akceptowania transakcji.
Usługa ma ułatwiać opłacanie cyklicznych zobowiązań, takich jak abonamenty, subskrypcje czy rachunki.
Rodzice chętnie otwierają konta bankowe dla swoich pociech – w 2025 roku 40 proc. dzieci w wieku 6-13 lat posiada własne rachunki.
Zdaniem Urzędu proponowane rozwiązanie ma zabezpieczać interesy konsumentów, ale też ograniczać ryzyko prawne po stronie banków.
Europejskie prawo dotyczące AI wkrótce stanie się codziennością dla sektora finansowego. Banki muszą sprostać nowym regulacjom.
Pozwala na płacenie w Polsce i za granicą – bez prowizji za przewalutowanie i opłat za wypłatę gotówki w zagranicznych bankomatach.
Spółka ogłosiła przedział cenowy akcji w granicach 24–26 dolarów, co oznacza kapitalizację rynkową wynoszącą nawet 11,2 miliarda USD.
Fintech odnotował zysk w wysokości 60,5 mln GBP w ostatnim roku obrotowym. To drugi pełny rok rentowności spółki.
W ramach pilotażu bank zaoferował klientom indywidualnym oraz mikroprzedsiębiorcom promocyjne warunki.
Finalizacja transakcji spodziewana jest w połowie 2026 roku. Na czele nowego podmiotu ma stać Bank Pekao.
Credit Agricole proponuje klientom nową kartę Vibe Mastercard. Wśród korzyści m.in. bon na Allegro, czy zwrot za streamingi muzyczne.
mBank wprowadza nowe pierścienie płatnicze we współpracy z Mastercard i Wearpay. Pierścień wystarczy raz połączyć z aplikacją bankową.
Rodzice na przykład będą mogli szybko, za pomocą kodu QR, aktywować PKO Junior w swojej aplikacji mobilnej IKO.
Obrączki płatnicze, e-winiety w aplikacji PeoPay, karty eSIM i zwrot za transakcje bezgotówkowe w podróży - to nowa oferta od Pekao.
Finalizacja transakcji nastąpi po otrzymaniu zgód regulacyjnych i osiągnięciu gotowości operacyjnej, co jest spodziewane w połowie 2026 roku.
Usługa umożliwia połączenie kart debetowych z siedmioma rachunkami walutowymi i ma ułatwiać rozliczanie transakcji w obcych walutach.
Badanie ujawnia, że dwie trzecie korporacji już doświadczyło wzrostu kosztów z powodu niepewności związanej z taryfami celnymi i handlem.
Na startupy czeka między innymi możliwość testów z realnym partnerem korporacyjnym, czy grant do 80 tys. euro.
Tablice rejestracyjne są odczytywane automatycznie, a opłata pobierana jest z konta wskazanego w aplikacji.
W ramach partnerstwa włoska grupa będzie wykorzystywać infrastrukturę Google Cloud, rozwiązania z AI oraz analityki danych.
Dzięki temu partnerstwu rozwiązanie ma być dostępne bezpośrednio z poziomu bankowego serwisu internetowego.
W ciągu trzech lat spółka ma zainwestować we Francji ponad 1 mld euro, tworząc ponad 200 miejsc pracy.
Oferta ta skierowana jest do osób posiadających środki w euro i chcące je ulokować na lokacie terminowej na okres 3, 6 lub 12 miesięcy.
Bank blokuje około jedną trzecią z milionów maili, które otrzymuje każdego miesiąca, ponieważ mogą być one początkiem ataku na pracowników.
Mimo braku rentowności, dane finansowe wskazują na dynamiczny rozwój. W 2024 roku fintech zanotował niewielką stratę w wysokości 25 mln dolarów.

