Cloud computing
Wiz oferuje rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa w chmurze, pozyskując dane od dostawców, a następnie skanując je pod kątem czynników ryzyka.
Klienci bankowości internetowej i mobilnej Banku Pocztowego korzystają już z rozwiązania opartego na chmurze Amazon Web Services.
Przejście na nowy system bank planuje w styczniu 2026 roku, kiedy system osiągnie pełną funkcjonalność.
Platforma OChK przeznaczona jest przede wszystkim dla przedsiębiorstw i instytucji wymagających odpowiednich standardów bezpieczeństwa oraz zgodności z regulacjami.
Podczas wdrożenia usługi Stanowisko Przyszłości dane z ponad 12 tys. urządzeń końcowych oraz cała poczta elektroniczna zostały zmigrowane do prywatnej chmury działającej na infrastrukturze OChK.
Podczas tegorocznej gali Microsoft Poland Partner of the Year Awards, Ailleron otrzymał wyróżnienie w kategorii „New Star: Independent Software Vendor & StartUp”.
SGB-Bank wdrożył korporacyjną hurtownię danych w chmurze publicznej. Trwają prace na udostępnieniem tego rozwiązania pierwszym bankom spółdzielczym.
Chmura Krajowa i Google Cloud wspólnie prowadzą program akceleracyjny dla startupów “Let’s get (c)loud”. Na jakie wsparcie mogą liczyć młode innowacyjne firmy?
Nowa współpraca pozwala na połączenie oferty OChK z technologią User Access Security Broker opracowaną przez Secfense.
Pekao wprowadza "Omnibank CRM", który wykorzystuje zaawansowaną analitykę i rozwiązania chmurowe do spersonalizowania komunikacji z klientami.
To pierwsza kluczowa aplikacja biznesowa ING, która została uruchomiona w chmurze obliczeniowej. Dziennie obsługuje ona ponad milion zapytań.
PKO BP zdecydował się na wdrożenie systemu LiveBank w modelu cloud. O tym, dlaczego banki poszukują rozwiązań w chmurze opowiada Tomasz Cybulski, Product Manager LiveBank w Ailleron.
Związek Banków Polskich publikuje nową wersję dokumentu PolishCloud. Główne zmiany wprowadzono w takich obszarach jak prawo, zarządzanie ryzykiem, czy bezpieczeństwo.
Dzięki niej rolę terminala płatniczego będą mogły spełniać urządzenia z dostępem do oprogramowania w chmurze, na przykład inteligentne lustra.
To kluczowy wniosek z globalnego badania IBM. Wyłącznie z jednego dostawcy usług chmurowych korzysta zaledwie 3% respondentów.
Jak wynika z raportu McKinsey & Company – na upowszechnieniu technologii chmurowych najwięcej może zyskać handel detaliczny, sektor FMCG oraz transport i logistyka.
To już trzecia tego typu publikacja KNF - poprzednia miała miejsca w maju bieżącego roku.
W ramach podpisanego porozumienia, Grupa Azoty przy wsparciu Microsoft uruchomi inkubator dla startupów z branży chemicznej.
Nagroda została przyznana w kategorii opieka zdrowotna i nauki przyrodnicze, za system e-rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 opracowany dla Centrum e-Zdrowia.
Oferta Asseco Cloud obejmuje usługi oparte o chmurę prywatną oraz rozwiązania w modelu multicloud. Spółka powstała przez połączenie kilku jednostek organizacyjnych z grupy Asseco.
To kluczowy wniosek, który płynie z raportu „Chmura obliczeniowa i jej rola w budowie centrum finansowego nowej generacji w Polsce” opublikowanego przez Fundację Fintech Poland.
Nicolaus Bank jako pierwszy bank w Polsce przeniósł wszystkie swoje systemy do chmury obliczeniowej. Projektu migracji podjęło się Exea Data Center.
Polska spółka IT braf.tech stworzyła aplikację whiblo umożliwiającą bezpieczne i anonimowe zgłaszanie nieprawidłowości w organizacjach.
W adopcji chmury w sektorze usług finansowych przodują instytucje z Ameryki Północnej. Prym wiodą firmy w USA (54%) i Kanadzie (52%). Najniższy poziom przyjęcia chmury odnotowano w Japonii (42%).
Dzięki podjęciu współpracy z firmą NaviParking ponad 500 tys. zarejestrowanych użytkowników Autopay może automatycznie opłacić wjazd na kolejne parkingi zamknięte.
Asseco Poland przy wsparciu partnera technologicznego IBM stworzyło nową platformę pod nazwą AUMS Portal Klienta. To rozwiązanie nowej generacji w zakresie obsługi klienta, przeznaczone m.in. dla przedsiębiorstw.