Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
Według danych BIK, ponad połowa Polaków boi się kradzieży swoich danych
17 maja 2022, 13:02

Najnowsze raporty pokazują, że wartość wyłudzeń na skradzione personalia przekroczyła w 2021 r. 330 mln zł. Tylko w I kwartale br. odnotowano już 1915 takich prób.

CyberRescue ostrzega przed fałszywymi SMSami od Urzędu Skarbowego
12 maja 2022, 10:07

Wiadomość grozi pozwem sądowym i żąda uregulowania niewielkiej kwoty na podlinkowanej stronie. To właśnie tam czyhają na nasze dane cyberprzestępcy.

Kolejna seria ataków SMS. CyberRescue znowu ostrzega przed wyłudzeniami
6 maja 2022, 11:34

Podsyłane w SMSach linki mają teoretycznie umożliwiać śledzenie paczki. W praktyce jednak strona oszustów wyłudza wrażliwe dane i namiary kart płatniczych.

Przestępcy walczą o nasze dane. O cyberbezpieczeństwie i pracy zdalnej [Wywiad]
4 maja 2022, 11:06

Zapraszamy na rozmowę z Tomaszem Chomickim, dyrektorem ds. rozwoju biznesu w Samsung Electronics Polska. Wywiad odbył się przy okazji Banking & Insurance Forum.

Wygrana w konkursie Rossmanna? CyberRescue ostrzega przed fałszywymi wiadomościami na Whatsapp!
27 kwietnia 2022, 13:04

Link do fałszywej loterii jest rozsyłany na komunikatorze WhatsApp. Oszuści kuszą łatwą wygraną; by wygrać wystarczy wypełnić ankietę swoimi podstawowymi danymi.