Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
Uwaga na fałszywą loterię na Facebooku. Można stracić 300 PLN miesięcznie
26 października 2021, 10:33

Wyświetlana jest reklama o możliwości wygrania urządzenia Monsieur Cuisinie marki Silvercast za 8,99 PLN. Podanie danych karty płatniczej po kliknięciu w link skutkuje uruchomieniem płatnej subskrypcji.

CyberRescue ostrzega. Możesz stracić 25 EUR co dwa tygodnie
11 października 2021, 13:24

Ofiary otrzymują wiadomość e-mail z informacją o konieczności weryfikacji danych do konkretnego dnia, aby otrzymać przesyłkę.

CyberRescue ostrzega przed oszustami na Vinted
29 września 2021, 10:55

Cyberprzestępcy wykorzystują platformę Vinted do wykradania pieniędzy z konta bankowego. Stosują przy tym metodę wyłudzenia znaną z serwisu OLX.

Pięć powszechnych oszustw na Instagramie
20 września 2021, 14:45

Phishing, fałszywe konta i oszustwa na romantyczną miłość - wachlarz cyberprzestępców atakujących swoje ofiary w mediach społecznościowych jest szeroki. Ich aktywność skupia się między innymi na Instagramie.

eDO App i IC Solutions podejmują współpracę. Więcej możliwości digitalizowania dokumentów
6 września 2021, 15:29

Dzięki eDO App IC Solutions poszerza portfolio możliwości cyfrowej autoryzacji dokumentów oraz potwierdzania tożsamości.