Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
Chińscy hakerzy zaatakowali Microsoft. Wyciekły dane przynajmniej 30 tys. przedsiębiorców
March 8, 2021, 10:02 AM

Chińscy hakerzy zaatakowali amerykańskie firmy, samorządy i szkoły korzystające z programu Microsoft Exchange, wykradając poufną korespondencję.

Zaciągali pożyczki i robili zakupy ratalne na cudze dane osobowe. Trafili w ręce policji
February 25, 2021, 11:44 AM

Przestępcy oszukali setki pokrzywdzonych osób i instytucji finansowych na kwotę nie mniejszą niż 1,6 mln złotych.

Fałszywa aplikacja IKO wykrada hasła do bankowości elektronicznej
February 16, 2021, 1:22 PM

Zespół CSRIT działający przy Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed fałszywą aplikacją IKO, która wykrada hasła do bankowości elektronicznej. 

KNF apeluje do banków, by bardziej przyłożyły się do cyberbezpieczeństwa
February 15, 2021, 4:25 PM

KNF dostrzega, że w wielu aspektach sektor bankowy w niedostateczny sposób przykłada się do bezpieczeństwa konsumentów, dlatego apeluje o wzmocnienie działań w tym zakresie.

Zapewnienie bezpieczeństwa w chmurze obliczeniowej to wyzwanie dla firm
February 4, 2021, 9:59 AM

Zarządzanie obszarem bezpieczeństwa rozwiązań chmurowych w firmach jest dużym wyzwaniem, a wyrafinowane cyberataki mogą być dla organizacji bardzo dotkliwe i kosztowne.