Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiBNP Paribas

Bankowość


Banki w Polsce są motorem innowacji finansowych. Nowoczesne fintechowe rozwiązania wykorzystywane są w bankowości internetowej i mobilnej. Transformacja cyfrowa sprawia, że bankowanie staje się pozytywnym doświadczeniem dla klientów. Nowoczesna innowacyjna bankowość pomaga w codziennym zarządzaniu finansami osobistymi, a także wspiera rozwój biznesu.
KNF opublikowała znowelizowaną Rekomendację R
April 16, 2021, 5:31 PM

Komisja Nadzoru Finansowego wydała znowelizowaną Rekomendację R, która dotyczy zasad klasyfikacji ekspozycji kredytowych, szacowania i ujmowania oczekiwanych strat kredytowych oraz zarządzania ryzykiem kredytowym.

JP Morgan wykorzysta blockchain do przyśpieszenia międzynarodowych przelewów
April 16, 2021, 9:46 AM

Dzięki rozwiązaniu JP Morgan banki mogą zażądać informacji o koncie beneficjenta transakcji i otrzymać odpowiedź w czasie rzeczywistym.

Citigroup opuści 13 rynków. W tym Polskę, ale tylko w obszarze detalicznym
April 15, 2021, 7:07 PM

Kluczowa informacja to zapowiedź wycofania się z bankowości detalicznej na 13 rynkach, w tym w Polsce.

Zwolnienia grupowe w Banku Pocztowym
April 15, 2021, 10:46 AM

Zarząd banku podkreśla, że w obecnej sytuacji makroekonomicznej restrukturyzacja zatrudnienia jest działaniem niezbędnym, od którego zależy przywrócenie operacyjnej rentowności.

UOKiK sprzeciwia się ujemnemu oprocentowaniu depozytów
April 14, 2021, 2:06 PM

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny sprzeciwia się planom wprowadzenia przez banki ujemnego oprocentowania depozytów dla klientów indywidualnych.