Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
Santander będzie wysyłał linki w SMS-ach i mailach do klientów
January 12, 2021, 10:05 AM

To o tyle ciekawe, że do tej pory banki nie stosowały tego typu praktyk. Budziły one zastrzeżenia w kwestii bezpieczeństwa.

Kolejny członek grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze z kont bankowych stanie przed sądem
January 7, 2021, 12:58 PM

Grupa wyprowadziła z kont bankowych oraz wyprała środki o wartości kilku milionów złotych. W jej skład wchodzili obywatele Polski, Białorusi i Ukrainy.

Oszuści wykorzystują logo KNF. Nadzorca i Policja ostrzegają
December 18, 2020, 12:59 PM

Oszuści powołując się na sfałszowane dokumenty lub na działanie na zlecenie Urzędu KNF próbują się uwiarygodnić.

Kasy wirtualne – rynek zweryfikuje obietnice
December 17, 2020, 2:30 PM

Zasadniczo innowacje witamy z otwartymi ramionami. Tak też jest z kasami wirtualnymi. Ale trzeba też zwracać uwagę na kwestie podatkowe.

Co jest największą obawą dzisiejszych klientów?
December 10, 2020, 4:57 PM

Aby lepiej zrozumieć odczucia klientów, firma Onfido przeprowadziła badanie, w którym zapytała ankietowanych co myślą o cyfrowej tożsamości i jakie są ich główne frustracje i obawy.