Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
Rzecznik Finansowy bierze pod lupę tak zwane „Kredyty na klik”
20 kwietnia 2022, 16:14

Banki otrzymały wezwanie do przedstawienia informacji związanych z łatwo dostępnymi kredytami.

Kolejna fala ataków phishingowych. CyberRescue ostrzega przed "mailami" od Netflixa
20 kwietnia 2022, 10:47

W sieci obecnie krążą dwa warianty "maila". Kampania phishingowa ma jednak wadę: wiadomości docierają do każdego, niezależnie czy korzystamy z Netflixa, czy nie.

Oszuści podszywają się pod Allegro. Uwaga na fałszywe SMS-y o blokadzie konta
6 kwietnia 2022, 12:17

W wiadomości załączony jest link, który rzekomo prowadzi do strony PayU. Uzupełniając formularz przekazujemy przestępcom dane logowania do bankowości.

CyberRescue ostrzega: klienci PKO i ING znowu na celowniku oszustów
5 kwietnia 2022, 12:20

Cyberprzestępcy wysyłają wiadomości SMS z linkiem do fałszywej strony, która przypomina panel logowania do serwisu bankowości internetowej.

Otrzymałeś SMS lub e-mail o nadpłacie podatku? To może być oszustwo
31 marca 2022, 12:59

Ofiara otrzymuje wiadomość z numerem telefonu do rzekomego urzędnika, który ma pomóc załatwić sprawę. Przed nowym oszustwem "na podatnika" ostrzega BIK.