Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
Adyen uruchamia rozwiązanie do walki z oszustwami na platformach typu marketplace
3 września 2021, 12:06

Adyen uruchomił funkcję Score. Firma jest pierwszą na rynku z rozwiązaniem opartym na uczeniu maszynowym, które sygnalizuje nietypowe działania i monitoruje zgodność działania platformy.

Dane to paliwo napędowe. Ale jak z nich skutecznie korzystać? [Wywiad 2/2]
26 sierpnia 2021, 08:00

Zapraszamy na drugą część wywiadu z Pawłem Burym, kierownikiem departamentu IT w ERIF BIG S.A. Porozmawialiśmy m.in. o cyberbezpieczeństwie i buzzwordach dotyczących cyfrowej transformacji.

Dostałeś SMS z informacją o szczepieniu? Uwaga, to może być oszustwo
23 sierpnia 2021, 13:25

Po instalacji złośliwa aplikacja uzyskuje możliwość wykradania danych logowania między innymi do serwisów bankowych, serwisów społecznościowych czy serwisów związanych z kryptowalutami.

Dane to paliwo napędowe. Ale jak z nich skutecznie korzystać? [Wywiad 1/2]
19 sierpnia 2021, 09:10

Zapraszamy na pierwszą część rozmowy z Pawłem Burym, kierownikiem Departamentu IT w ERIF BIG S.A.

TikTok uruchamia polską wersję Centrum Bezpieczeństwa
12 sierpnia 2021, 10:35

TikTok uruchomił polskie Centrum Bezpieczeństwa odświeżając przy tym poprzednią wersję dostępną do tej pory także na innych rynkach.