Płatności
Klarna, globalna sieć płatności i zakupów wspierana przez sztuczną inteligencję, nawiązuje współpracę z Marketing Investment Group (MIG), graczem rynku mody detalicznej w Polsce. Pierwszym sklepem, który wprowadzi usługę „Zapłać za 30 dni” będzie Sizeer.
24 proc. firm handlowo-usługowych z sektora MŚP, posiadających terminal deklaruje, że płatności bezgotówkowe stanowią ponad ¾ proc. wszystkich transakcji. Większość przedsiębiorców (58%) spodziewa się wzrostu takich płatności w najbliższych trzech latach.
W ciągu trzech miesięcy poszerzy się sieć, w której będzie można kupić bilety PKP Intercity. Dwie nowe platformy w znacznym stopniu ułatwią dokonywanie zakupów.
PayU sprzedało swoją platformę do obsługi płatności internetowych Global Payments Organisation (GPO). Nabywcą jest Rapyd - wywodzący się z Izraela, ale zarejestrowany w Wielkiej Brytanii fintech.
Klienci indywidualni i firmowi fintechu Cinkciarz.pl mają możliwość wysyłania innym osobom linków do zapłaty za wspólne wyjście do restauracji, zrzutkę na prezent, korepetycje czy zakupiony towar na bazarku, a także drobne usługi. Linki można opłacić w wybranej walucie za pomocą różnych metod płatności.
Pix służy do szybkich przelewów z konta na konto. Nie trzeba podawać numeru rachunku, czy danych odbiorcy. Wystarczy na przykład kod QR.
Do tej pory korzystanie z obu portfeli wymagało posiadania lokalnego konta bankowego i numeru telefonu.
PKP Intercity wdrożyło aplikację mobilną w styczniu bieżącego roku. Po 7 miesiącach od oddania jej do użytkowania padł milionowy zakup biletu.
Z rozwiązania Amazon One miało skorzystać już 3 mln klientów. Projekt od samego początku budzi jednak obawy co do bezpieczeństwa danych.
Kolejnym etapem rozwoju CBDC w Chinach mają być wypłaty wynagrodzeń dla pracowników sektora publicznego w cyfrowych juanach.
W koalicji znajdują się między innymi takie podmioty jak Revolut, Wise, czy Monzo.
Najczęściej z usługi korzystają dojrzalsi klienci banku – prawie 75 proc. wypłat dokonują osoby, które ukończyły 36 lat.
PKP Intercity rozszerza swoją ofertę w zdalnych kanałach sprzedaży. Bilety na podróże do wielu europejskich miast są już dostępne w aplikacji mobilnej.
Funkcjonalność zapewnia kupującym m.in. możliwość szybkiego dostępu do konta w e-sklepie z weryfikacją przez kod sms lub e-mail.
Jednymi z najpopularniejszych dodatkowych usług, z których korzystają przedsiębiorcy, są: zwrot środków na rachunek karty oraz możliwość płatności w różnych walutach, czyli DCC.
Docelowo GGwallet ma być dostępny dla wszystkich użytkowników komunikatora. Za jego pomocą będzie można m.in. przelewać środki znajomym, współdzielić rachunki, czy organizować zbiórki.
Lease Now pojawi się na formatce płatniczej imoje. Dodatkowo przycisk Lease Now można osadzić bezpośrednio na karcie wybranych produktów w e-sklepie.
Użytkownicy mają dostęp do zniżek na terenie miasta, na przykład w muzeach, czy restauracjach.
Należąca do Carrefour Polska sieć hurtowo-dyskontowa Supeco, dołączyła do swojej oferty nowe usługi finansowe.
Realizacja transakcji wymaga od klienta podania numeru telefonu oraz zatwierdzenia płatności w aplikacji mobilnej Visa lub banku.
Aby zapłacić za zakupy, wystarczy podać swój numer telefonu, a następnie potwierdzić płatność w aplikacji na smartfonie.
GoPOS - dostawca technologii dla branży gastronomicznej - wprowadza na rynek nowe rozwiązanie. Ma ono znacząco upraszczać proces obsługi klientów.
Wirtualną portmonetkę mPay można już też zasilić za pomocą cyfrowych portfeli: Google Pay i Apple Pay.
Od grudnia zeszłego roku klienci SGB mogli autoryzować transakcje tylko w aplikacji Visa Mobile. Teraz mogą to zrobić także w apce Visa Mobile.
W najchętniej odwiedzanych przez wczasowiczów miejscach do końca czerwca stanie rekordowa liczba ponad 250 dodatkowych urządzeń.
Od 1 lipca w Niemczech operatorzy nowych publicznych stacji ładowania aut elektrycznych będą mieć obowiązek instalowania przy nich terminali płatniczych.
Na wczorajszej konferencji InPost zaprezentował nowe rozwiązanie o nazwie InPost Pay. Jego wdrożenie w 2023 roku miało zadeklarować już 800 sklepów online.
To wnioski z badania na zlecenie fintechu Mokka. Polacy chętnie korzystają z nowoczesnych rozwiązań płatniczych, ale często czują się niedoinformowani, w zakresie warunków finansowania.
Liderem płatności jest BLIK, a na znaczeniu tracą płatności kartami - wynika z najnowszego badania zrealizowanego przez Autopay.
PolCard Go jest rozwiązaniem przeznaczonym m.in. dla przedsiębiorców, którzy mogą realizować płatności za pomocą telefonu lub tabletu bez konieczności posiadania terminala.
Polacy coraz chętniej decydują się na zakupy online, dążąc przy tym do szybkiego i wygodnego procesu płatności.
Holandia stała się pierwszym krajem na świecie, który wdrożył bezstykowe płatności za transport publiczny w całym kraju.
Co ciekawe, aż połowa ankietowanych uważa, że gdyby istniała lepsza infrastruktura i lepszy transport publiczny, podróże samochodem ograniczyliby do minimum.
Dania, Szwecja i Norwegia wstrzymały import własnej waluty. Tych koron nie wymienimy również w polskich bankach.
W realizacji „amerykańskiego snu” fintech wesprze Gary Burtka, nowy prezes PayEye USA. Gary Burtka to doświadczony manager, który wcześniej pełnił funkcje kierownicze m.in. w RTB House i Criteo.
O terminowych płatnościach warto pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem lub skorzystać z przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir.
To wyniki najnowszego badania Visa CEE Travel and Payment Intentions Study 2023, obejmującego osiem rynków Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polskę.
Do nowych zegarków można dodać wszystkie karty debetowe i kredytowe dla klientów indywidualnych oraz firmowych, zarówno Visa, jak i Mastercard.
Warunkiem skorzystania z oferty jest spełnienie warunków opisanych w regulaminie oferty specjalnej.
Główną zaletą QR kodów jest eliminacja ryzyka pomyłki przy wpisywaniu kwoty transakcji – jest ona w nich wcześniej na stałe zapisana.
Dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników jest wyszukiwarka punktów akceptujących karty Sodexo. To rozwiązanie ma pozwalać na szybkie sprawdzenie, w których sklepach można zrealizować otrzymane środki.
Ma ona skracać ścieżkę zakupów i zwiększać konwersję merchantów. Dzięki niej klienci będą mogli płacić za pomocą jednego kliknięcia.
W sklepie fintechu można zamawiać Starter Cinkciarz.pl z kartą „Spider-Man: poprzez Multiwersum”. Po rejestracji staje się ona wielowalutową kartą płatniczą.
Na razie obejmuje ona terminale w hotelach i wypożyczalniach samochodów. Tokenizacja chroni numer karty oraz jej datę ważności, zastępując te informacje unikalnym ciągiem cyfr, czyli tzw. tokenem.
Fintech planuje rozwój nowych produktów i chce stać się czołową europejską spółką technologiczną.
Do wygrania jest 90 smartwatchów „Garmin Feniks 7”. Nagrody przeznaczone są dla nowych klientów, którzy w ostatnich 6 miesiącach nie posiadali konta w Banku Pocztowym.
Polski fintech coraz mocniej stawia także na ekspansję zagraniczną. Mowa przede wszystkim o takich rynkach jak Rumunia i Słowacja.
Akwizycja platformy płatniczej z Bratysławy ma pomóc polskiej marce wzmocnić jej obecność w regionie CEE.
Płatności Xiaomi Pay dla posiadaczy kart Mastercard są dostępne w Grupie BPS od czerwca 2022 roku. Teraz mogą z nich skorzystać również właściciele kart Visa.
To już kolejna transakcja dokonana przez PeP związana z usługami dodanymi, po przeprowadzonej w lipcu ubiegłego roku akwizycji właściciela marki Simapka.