Partner serwisuVisa dla biznesu

Najnowsze wiadomości ze świata Fintechu


Najnowsze wiadomości i artykułu ze świata FinTech, bankowości, InsurTech, płatności oraz technologii mobilnych. Najświeższe newsy o narzędziach i usługach, które ułatwiają życie. Prawo, biznes i ekonomia.
Duża transakcja na rynku FinTech. Square przejmie Afterpay za 29 mld USD
August 2, 2021, 4:38 PM

Square przejmie Afterpay, australijski fintech oferujący odroczone płatności. Kwota transakcji ma wynieść imponujące 29 mld dolarów. Tym samym Square aktywnie wejść na rynek BNPL.

Estoński Bolt pozyskał 600 mln EUR. Produkty spożywcze dostarczy nawet w 15 minut
August 2, 2021, 3:44 PM

W kolejnych miesiącach na dziesięciu europejskich rynkach ma pojawić się nowa usługa - Bolt Market, czyli ekspresowa dostawa produktów spożywczych.

Biometria w moskiewskim metrze. Za przejazd zapłacisz twarzą
August 2, 2021, 2:21 PM

Obecnie trwa kluczowa faza pilotażu, czyli ta uwzględniająca pasażerów. Już wcześniej z Face Pay korzystali pracownicy metra, którzy dzięki technologii rozpoznawania twarzy przeszli przez bramki ponad 1 mln razy.

2 miliony aktywnych użytkowników Santander mobile
August 2, 2021, 12:54 PM

W lipcu liczba klientów logujących się do bankowości mobilnej Santander Bank Polska przekroczyła 2 miliony, z tego ponad ok. 800 tysięcy skorzystało wyłącznie z tej metody dostępu do banku.

Banki z Australii ponownie na wojennej ścieżce z Apple. Chodzi o NFC i płatności zbliżeniowe
August 2, 2021, 11:54 AM

Tym samym banki ponownie podnoszą temat, który pojawił się po raz pierwszy 2017 roku. Wtedy australijski urząd antymonopolowy stwierdził, że Apple nie stosuje niedozwolonych praktyk.