Partner serwisuVisa dla biznesu

Najnowsze wiadomości ze świata Fintechu


Najnowsze wiadomości i artykułu ze świata FinTech, bankowości, InsurTech, płatności oraz technologii mobilnych. Najświeższe newsy o narzędziach i usługach, które ułatwiają życie. Prawo, biznes i ekonomia.
Thales wdraża pierwszą bezstykową biometryczną kartę płatniczą
July 28, 2021, 12:05 PM

W razie zagubienia karty lub jej kradzieży będzie bezużyteczna bez odcisku palca właściciela przy uwierzytelnianiu transakcji zbliżeniowej.

BNP Paribas udostępnia płatności mobilne SwatchPay
July 28, 2021, 11:04 AM

Klienci BNP Paribas mogą już korzystać z płatności mobilnych SwatchPay. Rozwiązanie jest dostępne dla posiadaczy kart debetowych i kredytowych Mastercard.

Jutro Medical pozyskuje 27 mln zł na rozwój przychodni przyszłości
July 28, 2021, 10:55 AM

Polski startup Jutro Medical, który rozwija przychodnię online połączoną z nowoczesną kliniką, pozyskał właśnie 27 mln PLN w rundzie seed, której przewodził fundusz Inovo Venture Partners.

Cyfrowe euro na blockchainie? Nieograniczona liczba transakcji i mniejszy ślad węglowy
July 28, 2021, 10:14 AM

System cyfrowego euro oparty na blockchainie może przetwarzać nieograniczone ilości transakcji w tym samym czasie, przy mniejszym śladzie węglowym. To wnioski z eksperymentu przeprowadzonego przez Bank Estonii.

Ponad 800 firm zgłosiło się do konkursu mBanku
July 27, 2021, 4:33 PM

Minął termin składania wniosków do drugiej edycji konkursu Cyfrowe Rewolucje, w którym mBank pomaga firmom rozwinąć skrzydła w świecie online. Na zwycięzców czeka osiem nagród o wartości ponad 300 tys. PLN.