BNPL
Łączna kwota przyznanych im limitów to 78,4 mln złotych. Najczęściej z tej usługi korzystają osoby w wieku 25-35 lat.
Block zamyka działalności Verse i Clearpay. Firmy miały wymagać znacznych inwestycji, a nie odnotowano spodziewanego wzrostu i rentowności.
Fintech specjalizujący się w płatnościach odroczonych i ratalnych nawiązał współpracę z platformą Shoper, jednym z liderów e-commerce w Polsce. Dzięki temu, kilkadziesiąt tysięcy sklepów internetowych działających na platformie Shoper będzie mogło w trzech prostych krokach udostępnić swoim klientom płatności odroczone oraz ratalne Mokka.
Globalny rynek płatności odroczonych urósł z 105,15 mld USD w 2022 r. do 155,79 mld USD w 2023 r., przy skumulowanym rocznym wskaźniku wzrostu (CAGR) na poziomie 48,2% - wynika z raportu firmy badawczej Market and Research. Szacuje się do 2027 r. rynek osiągnie wartość 744,06 mld USD.
Od połowy lipca właściciele 17 tys. sklepów działających na platformie mogą oferować kupującym metody płatności od Klarny.
Z usług BNPL lub rozłożenia płatności na raty skorzystało w Polsce już 64% konsumentów - wynika z raportu opracowanego przez firmę doradczą Kearney.
Ministerstwo Skarbu miało zostać poinformowane podczas ostatnich rozmów z branżą, że wielu największych graczy może opuścić brytyjski rynek, jeśli zostaną poddani zbyt surowym regulacjom.
Ruch ten ma miejsce w czasie, gdy Klarna, wraz z resztą branży finansowej, przygotowuje się do wdrożenia przez FCA nowych regulacji.
Gdański producent odzieży jest pierwszą polską firmą z branży fashion, która udostępniła w ofercie swoich marek nowy produkt ratalny PayU.
Największy polski bank wdrożył odroczone płatności w listopadzie zeszłego roku. Teraz korzysta z nich już prawie 100 tys. klientów.
Od 20 czerwca możliwość rozłożenia płatności za zakupy na 3 równe, nieoprocentowane raty, będzie możliwa w wybranych sklepach.
Wonga Pay to aplikacja, którą można używać zarówno podczas zakupów stacjonarnych, jak i online.
Fintech Twisto rozesłał informacje do klientów, z których wynika, że doszło do naruszenia ochrony danych osobowych.
Estoński fintech oferuje płatności odroczone dla koszyków zakupowych do 10 tys .złotych.
Firma odnotowała wzrost przychodów, przy jednoczesnym zmniejszeniu start. Fintech zamierza osiągnąć rentowność jeszcze w tym roku.
W 2022 roku Polacy mieli zaciągniętych ponad 9,7 mln pożyczek na kwotę ponad 16 mld złotych. Jest to znaczący wzrost wobec roku 2021.
Władze twierdzą, że „BNPL wygląda jak kredyt, działa jak kredyt i niesie ze sobą ryzyko kredytowe”.
Po słabym grudniu i styczniu, kiedy rynek płatności odroczonych odnotowywał wyraźne spadki sprzedaży w stosunku do wcześniejszych okresów, luty przyniósł odbicie.
Comfino poszerza swoją ofertę finansowania zakupów i usług. Marketplace płatności nawiązuje współpracę z estońskim fintechem Paywerk.
Klarna jest pierwszym dostawcą płatności „kup teraz, zapłać później”, z którym Stripe nawiązał współpracę w Polsce.
Od dzisiaj klienci Wojasa mogą płacić za zakupy z Klarną za 30 dni bez odsetek - w sklepach stacjonarnych oraz na stronie internetowej marki.
UKNF wraz z współorganizatorami zapraszają na czwartą edycję konferencji naukowej „Nowe wyzwania regulacyjne i nadzorcze w obszarze innowacji finansowych”.
ING Bank Śląski rozwija ofertę płatności odroczonych. Od teraz również firmy mogą kupować produkty i usługi, korzystając z odroczonej płatności nawet do 60 dni.
Wcześniej klub udostępnił możliwość odroczenia płatności za zakupy w sklepie Legia FanStore. Teraz jest to możliwe także przy kupnie biletów.
O rosnącej popularności odroczonych płatności świadczą wzrastające z roku na rok liczby raportów pobierane przez ich operatorów.
Paywerk wprowadza BNPL as a Service , dając możliwość stworzenia własnej metody płatniczej BNPL bankom, instytucjom płatniczym, czy sklepom internetowym.
W ubiegłym roku usługi fintechu wdrożyły takie firmy jak W.Kruk, Paris Optique, KROSS, Pawo czy Puccini.
Od drugiej połowy grudnia zeszłego roku może z niej korzystać pierwsza grupa klientów Aliora.
W tym roku na zahamowanie sprzedaży prawdopodobnie wpłynęła nowa ustawa antylichwiarska, której część zapisów weszło w życie 18 grudnia.
Działający m.in. w Polsce i Rumunii fintech oferuje klientom odroczenie płatności za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych.
Dzięki skorzystaniu z płatności odroczonych Mokka, klienci będą mogli zabrać wybrane produkty do domu i tam zdecydować o ich zakupie.
W listopadzie bieżącego roku według danych CRIF wartość finansowania w tradycyjnym sektorze pożyczek pozabankowych wyniosła 1,38 mld PLN.
Od grudnia klienci W.KRUK mogą zrobić zakupy z 30-dniowym odroczeniem płatności lub skorzystać z planów ratalnych w większości salonów sieci.
Większość konsumentów słyszała o usłudze Kup Teraz, Zapłać Później - 89% polskich respondentów twierdzi, że zna to rozwiązanie, a około połowa z nich (47%) czuje się komfortowo korzystając z niego.
Trwają prace nad rewizją unijnej dyrektywy o kredycie konsumenckim. Nowe przepisy m.in. zaostrzają wymogi w obszarze reklamy i oceny zdolności kredytowej.
Usługa „Zapłać za 30 dni” będzie już wkrótce dostępna dla kibiców w Legia FanStore oraz na stronie bilety.legia.com.
Liczba sfinansowanych zakupów w ramach BNPL we wrześniu przekroczyła 640 tys., podczas gdy tradycyjny sektor udzielił 300 tys. pożyczek - wynika z danych CRIF.
Nowa usługa jest stopniowo udostępniana klientom banku. Obecnie za jej pomocą można odroczyć płatność o 30 dni, w przypadku zakupów na kwotę minimum 50 zł.
Platforma Ceneo.pl nowe rozwiązanie wprowadziła we współpracy z operatorem płatności PayU.
W ramach promocji, co trzeci zakup powyżej 50 zł rozłożony na raty Pay Later nie będzie obciążony opłatą. Natomiast na całkowity brak prowizji mogą liczyć nowi klienci usługi.
Viva Wallet zaoferuje swoim sprzedawcom możliwość udostępniania odroczonych płatności od Klarny, a także płatności ratalnych i opcji "Pay Now".
FCA przypomina szefom firm z sektora BNPL, że za prowadzenie promocji niezgodnie z zasadami grozi dwa lata więzienia.
Płatności odroczone to stosunkowo nowe rozwiązanie, które zyskuje coraz bardziej na znaczeniu w e-commerce. Wyjaśniamy, jak i dlaczego warto je wdrożyć w swoim e-sklepie.
W sierpniu br. rynek tradycyjny udzielił mniejszej liczby pożyczek (300 tys.) w porównaniu do sektora BNPL (blisko 400 tys.).
Jak wynika z danych firmy konsultingowej Kearney, z płatności odroczonych choć raz skorzystała już połowa Europejczyków kupujących w sieci.
Za pomocą aplikacji webowej OneyRaty można już korzystać z rozwiązania BNPL w wybranych sklepach, między innymi w sieci Auchan i Decathlon.
Klienci sklepów stacjonarnych Pawo za pomocą aplikacji Mokka mogą odroczyć płatność za zakupy o 30 dni lub rozłożyć ją na raty.
Do grona partnerów Klarny dołączyła kolejna polska marka odzieżowa. Opcja „Zapłać za 30 dni” będzie dostępna dla klientów e-sklepu Tatuum w Polsce i Czechach.
Fintech PayPo zapowiada wprowadzanie kolejnych funkcji do aplikacji. Za jej pomocą można już m.in. korzystać z płatności odroczonych w wybranych sklepach stacjonarnych.
O dostęp do usługi ratalnej Pay Later mogą aplikować już wszyscy uprawnieni klienci Revolut w Polsce.