BLIK
W 2022 rok udział BLIKA w ogólnej liczbie zleceń płatniczych realizowanych w systemach płatności detalicznych osiągnął poziom 29 proc.
Na początek w ramach nowo powstałej spółki – BLIK Romania – będzie rozwijany system rozliczeń w lejach rumuńskich (RON), otwarty dla wszystkich tamtejszych wydawców i agentów rozliczeniowych.
Z kwartału na kwartał dynamicznie rośnie również liczba przelewów na telefon BLIK. Coraz większą popularnością cieszą się również płatności zbliżeniowe.
Sposób finansowania kupujący mogą wybrać w ciągu kilku dni od podpisania umowy ubezpieczeniowej.
Zapłacą w ten sposób także osoby kupujące polisy ubezpieczeniowe na Compero.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży Comperia Agent.
Nowość umożliwia dokonywanie płatności BLIK bez opuszczania sklepu internetowego, korzystającego z Cinkciarz Pay.
Ostatnią nowością są odroczone płatności oferowane przez BLIKA - na razie mogą z nich korzystać wybrani klienci Banku Millennium.
Co ciekawe podczas 4 dni obejmujących dwa marketingowe wydarzenia – Black Friday i Cyber Monday użytkownicy wykonali BLIKIEM blisko 15 mln transakcji o wartości ponad 2 mld złotych.
Na koniec września br. z BLIKA aktywnie korzystało 12 mln użytkowników, którzy każdego dnia wykonywali średnio 3,5 mln operacji.
Aż 95 proc. użytkowników aplikacji bankowych wskazuje, że zna BLIKA, a 45 proc. wybiera go najczęściej jako formę rozliczeń - wynika z najnowszego badania Kantar.
Czek BLIK umożliwia przekazanie określonej kwoty. Dzięki odnawialności czeku, przekazane środki mogą zostać wykorzystane przez odbiorcę w wielu transakcjach.
Uber z okazji rozpoczęcia współpracy z BLIKIEM uruchomił promocję dla nowych klientów. Otrzymają oni 99 proc. zniżki na 3 pierwsze przejazdy opłacone BLIKIEM.
W przyszłym roku płatności odroczone od BLIKA mają być dostępne już dla wszystkich klientów Banku Millennium. Nowa usługa pojawi się także w kolejnych bankach.
Projekt Ekosystemu FinTech Poland to nie tylko spotkania i networking, ale także m.in. dialog z regulatorami o czym szerzej opowiada Dariusz Mazurkiewicz, CEO BLIKA.
Wartość transakcji nie została ujawniona. Słowacka spółka Viamo to dostawca usług płatności P2P oraz płatności na rzecz przedsiębiorstw.
Już ponad 11 mln osób regularnie korzysta z BLIKA. Większość transakcji (57 proc.) przypada na e-commerce, jednak najszybciej rośnie liczba płatności w terminalach.
KIR podaje, że liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych, w stosunku do lipca 2021 r. wzrosła o 82 proc., a wartość o 48 proc.
Analiza danych transakcyjnych BLIKA pokazuje, że na przełomie 6 miesięcy mogliśmy zaobserwować dużą zmienność w poszczególnych kategoriach zakupów internetowych.
Usługa ma być dostępna dla wszystkich organizacji zainteresowanych jej wdrożeniem. Już niebawem PSP ma pochwalić się pierwszymi efektami współpracy z bankami.
Dla porównania rok wcześniej zysk netto wyniósł 36 mln złotych. Spadek ma być rezultatem jednorazowego rozpoznania aktywa na podatek odroczony.
We wpłatomatach Narodowego Banku Polskiego można już przesyłać wpłacone monety na swoje konto bankowe za pomocą BLIKA.
Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że BLIK zamierza rozwijać odroczone płatności z trzema bankami - Santanderem, mBankiem i właśnie Millennium.
We wszystkich wskazanych lokalizacjach, oraz w Warszawie, rozpoczęto również akceptację transakcji kartami Diners/Discovery.
Tpay we współpracy z Pekao wprowadzili w aplikacji “Moja Biedronka” płatność BLIKIEM bez użycia kodu. Opcja dostępna jest dla klientów sieci sklepów od maja 2022 roku.
Stosowny wniosek trafił już do UOKiK. Warto przypomnieć, że w połowie maja prace nad odroczonymi płatnościami potwierdził także PKO Bank Polski.
Coraz większą popularnością cieszy się BLIK zbliżeniowy. Aktywowało go już ponad 800 tys. klientów.
Od teraz użytkownicy kantoru mogą korzystać z wpłat przez BLIKA, kartę i Google Pay. Nowe metody wpłat to napewno udogodnienie dla klientów.
BLIK dla biznesu to nowa funkcjonalność ING Business dla klientów korporacyjnych, która umożliwia płacenie przy pomocy kodów BLIK.
Usługa będzie darmowa. Przelew na telefon BLIK jest obecnie najszybciej rozwijającą się funkcją popularnego systemu płatności.
Wcześniej PKO BP reprezentował Szymon Wałach, który jednak opuścił szeregi największego polskiego banku na początku bieżącego roku.
Najmłodsi klienci Banku Pekao zyskali dostęp do transakcji z użyciem kodów BLIK, przelewów na telefon oraz możliwość otrzymywania powiadomień push.
Powstał specjalny serwis służący do wpłacania datków BLIKIEM. Przekazane za jego pomocą pieniądze trafiają w całości do Narodowego Banku Ukrainy.
Użytkownicy BLIKA zgłaszali utrudnienia w dokonywaniu płatności, jak i przelewów na telefon. Obecnie transakcje są już realizowane prawidłowo.
BLIK podejmuje kolejną współpracę w świecie e-sportu. W dniach 7-13 marca odbędzie się najbliższy turniej StarCraft 2 w Polsce.
W całym 2021 r. BLIKIEM zrealizowano rekordowe 763 mln transakcji o wartości przeszło 103 mld złotych.
Witold Litaszewski to ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem, ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka kredytowego.
Aby otrzymać 450 zł BLIKIEM rzekomo wystarczy kliknąć w link i podać dane logowania do bankowości. W ten sposób można stracić środki z konta bankowego.
Ze zbliżeniowego BLIKA korzysta już 170 tys. klientów mBanku. W ciągu dwóch miesięcy wykonali oni ponad 1,5 mln takich transakcji.
Codziennie, w dni robocze, klienci wykonują około 30 tys. takich transakcji i liczba ta systematycznie rośnie.
Dla porównania rok wcześniej liczba ta wynosiła niespełna 59 mln, co oznacza wzrost o 109%.
W trakcie Black Friday 2021 wiele działo się w e-commerce, gdzie BLIK ponownie został najczęściej wybieraną metodą płatności.
To konieczne, aby BLIK mógł pojawić się także w zagranicznych bankach.
Od dziś wszyscy użytkownicy mogą zrobić przelew na telefon na rzecz mazowieckiego oddziału Stowarzyszenia Polskiego Związku Głuchych.
Klienci mogą korzystać z płatności w internecie, w sklepach stacjonarnych, z wypłat i wpłat gotówki w bankomatach oraz z przelewów na telefon.
Do tej pory możliwość korzystania ze zbliżeniowego BLIKA udostępniło w Polsce 6 banków.
Najwięcej płatności użytkownicy wykonali w Black Friday, kiedy to padł rekord dziennej liczby transakcji przeprowadzonych BLIKIEM.
Oznacza to, że ponad połowa osób, które używają bankowości mobilnej, aktywnie płaci BLIKIEM. Fintech prezentuje wyniki po III kwartale 2021 roku.
BLIK poinformował o uruchomieniu kampanii marketingowej, w której do korzystania z nowej formy płatności będzie namawiał aktor Tomasz Kot.
Szersze udostępnienie takiej metody płatności zapowiedział także ING Bank Śląski - ma to nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni.
Na razie rozwiązanie jest dostępne dla wybranych użytkowników, ale już za kilka dni w ten sposób będą mogli płacić wszyscy zainteresowani.