Elektromobilność
Po podejściu do okienka oznaczonego logo FlixBusa klient określa cel podróży oraz datę. Płatności można dokonać gotówkowo lub bezgotówkowo.
Zestaw narzędzi Bolt zostanie wzbogacony o nowe funkcje weryfikacji m.in licznik przejazdów oraz unikalne, czterocyfrowe kody odbioru.
W czerwcu wprowadzono przepisy, według których wszyscy kierowcy świadczący usługi przewozu osób nad Wisłą muszą mieć polskie prawo jazdy.
Usługa umożliwia użytkownikom zamówienie podstawienia współdzielonego pojazdu na wyznaczone miejsce parkingowe.
Użytkownicy w Warszawie mogą już zamówić Teslę Y z nowym brandingiem, a do 2030 roku 80% floty mają stanowić już tylko samochody elektryczne.
Użytkownicy aplikacji, a także klienci Bolt Business będą mogli odtąd bezproblemowo podróżować sprzed terminalu na poziomie Przylotów.
Od jutra użytkownicy Bolt w Warszawie będą mogli zamówić przejazdy w nowej kategorii “Tesla”, dostępnej w aplikacji
W niektórych krajach, zwłaszcza wśród naszych zachodnich i północnych sąsiadów, popyt na auta elektryczne wyraźnie spadł. Co stoi za tą zmianą?
Firmy mogą dzielić się kosztami lub w pełni pokrywać koszty jednorazowego przejazdu dla swoich pracowników i klientów.
Przed przyjazdem do Polski połowa kierowców wykonywała prace związane z prowadzeniem samochodu, m.in taksówki, ciężarówki, autobusu.
Samochody można wypożyczać na całym świecie, we wszystkich miastach, w których działa FreeNow - również w Polsce.
Koniec z przymusem posiadania aplikacji lub specjalnych kart, aby naładować auto elektryczne - wynika z rozporządzenia AFIR.
Do tej pory produkt łączący pasażerki z kierowczyniami dostępny był jedynie w stolicy Polski i cieszył się dużą popularnością.
W komunikacie czytamy, że EcoCar posiada flotę ekologicznych samochodów hybrydowych i elektrycznych.
Na inwestycje w Polsce firma ma wydać w sumie 200 mln PLN. Chodzi o technologie dla stacji ładowania, czy płatności bezgotówkowe.
22 lutego w Warszawie platforma Uber wystartowała z usługą UberX Share, która łączy pasażerów jadących w tym samym kierunku.
Nextbike stosował klauzule abuzywne. Niesłusznie obciążył konsumentów dodatkową opłatą - twierdzi UOKiK
Dzięki fuzji spółki będą łącznie operować na ponad 20 rynkach europejskich. Tier i Dott będą kontynuować działalność pod własnymi markami.
Samsung ogłasza nawiązanie współpracy z Hyundai Motor Group. 3 stycznia firmy podpisały porozumienie o opracowywaniu rozwiązań wspomagających styl życia z myślą o przyszłości, które w pełnym stopniu integrują inteligentny dom i samochody podłączone do Internetu.
Użytkownicy FreeNow w 10 polskich miastach mogą już korzystać z usługi carsharingu dzięki integracji z aplikacją Traficar.
Aplikacja Elocity umożliwia wyszukanie stacji Powerdot, sprawdzenie ich mocy, dostępnych złączy, a także dokonanie płatności.
Znika również konieczność instalacji na telefonie wielu aplikacji poszczególnych operatorów sieci ładowarek.
Traficar wprowadza ofertę dla kierowców z najlepszymi ocenami jazdy. Będą oni mogli korzystać z elektrycznego modelu Renault Megane E-Tech.
Stowarzyszenie Mobilne Miasto, wraz z ekspertami warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, zbadało 213 miast.
Gama pojazdów obejmuje zarówno te osobowe, w tym elektryczne, jak i samochody dostawcze. Wszystkie dostępne będą w Lublinie i Rzeszowie już na początku października.
Od 1 września w stolicy Francji nie wypożyczymy już elektrycznej hulajnogi. Cała reszta Europy, z nieodpowiedzialnymi użytkownikami stara się walczyć w mniej radykalny sposób.
Zgodnie z nowymi przepisami, od 17 września 2023 roku wszyscy nowi kierowcy taxi muszą przejść weryfikację osobistą w platformach, z którymi podejmują współpracę.
Użytkownicy otrzymają zniżki na kolejne przejazdy w zamian za sprzątanie, tankowanie lub przeparkowanie samochodów w dedykowane strefy.
Do końca przyszłego roku ładowarki dla samochodów elektrycznych i hybrydowych pojawią się w 600 lokalizacjach przy sklepach sieci Biedronka.
Jednocześnie estońska firma zapowiada osiągnięcie pełnej rentowności w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
Po raz trzeci rusza wakacyjna akcja “Autostrada do elektromobilności”, organizowana przez EV Klub Polska i Autopay.
Free Now wprowadza pilotażowo w Warszawie usługę zamówienia taksówki przyjaznej małym zwierzętom domowym bezpośrednio z głównego ekranu aplikacji.
Klienci biznesowi mogą nabyć zarówno rowery uniwersalne, jak również te wspomagane silnikiem elektrycznym.
Od 1 lipca w Niemczech operatorzy nowych publicznych stacji ładowania aut elektrycznych będą mieć obowiązek instalowania przy nich terminali płatniczych.
Oferta finansowania jest dostępna u pośredników współpracujących z bankiem. Skorzystać z niej mogą zarówno osoby prywatne, jak i firmy.
Własne auto nie jest dla „zetek” ani kamieniem milowym, oddzielającym młodość od dorosłości, ani wybitnym symbolem statusu - wynika z raportu BlaBlaCar.
Już 27 maja podczas EV Experience odbędzie się IV zlot pojazdów elektrycznych, organizowany przez EV Klub Polska.
Stuart obecny jest nad Wisłą od 2020 roku, oferując dostawy w siedmiu największych polskich miastach.
Platforma Free Now rozwija swój zasięg o Ateny i Saloniki. Za jej pośrednictwem użytkownicy w Grecji mogą zamawiać przejazdy oraz wynająć e-rowery.
Rusza akcja Carless Challenge. W jej ramach można otrzymać kody na przejazdy taksówkami i e-hulajnogami Free Now o łącznej wartości 120 zł.
Klienci indywidualni mogą na niej kupić lub sprzedać samochód w drodze aukcji online. Każde auto przed wystawieniem na sprzedaż poddawane jest oględzinom niezależnego rzeczoznawcy.
Bolt otwiera nowy, drugi po Estonii co do wielkości hub w Polsce, gdzie łącznie zatrudnia ponad 300 osób. Firma chwali się też ekspansją na kolejne rynki.
Firma planuje sprzedać ok. 300 mln zł kredytów w 2023 roku. Do projektu dołączyło już kilkanaście banków i firm leasingowych.
Według danych platformy Automarket ponad połowa przedsiębiorców decyduje się na pojazdy w wieku 4-5 lat, a tylko 12 proc. na roczne auta.
Po Warszawie, Szczecinie, Krakowie i Katowicach przyszedł czas na Łódź.
Od 4 lipca użytkownicy w pełni elektrycznych aut, należący do EV Klub Polska, mogą przejeżdżać bez opłat na wybranych autostradach.
Zrealizowany projekt znajduje się przy Alei Wilanowskiej 365, a zastosowana infrastruktura pozwala na jednoczesne naładowanie 120 baterii. Strefa operacyjna Tier ma także niedługo objąć Konstancin.
System analizuje zdjęcia zrobione przez użytkowników, a następnie poucza klienta jak prawidłowo pozostawić pojazd po zakończeniu przejazdu.
Pojazdy mają niebiesko-czerwony design, nawiązujący do słynnego zespołu F1. W zależności od modelu za hulajnogę trzeba zapłacić od 2 do 2,5 tys. PLN.
Platforma rozszerza swoją działalność o rynek słowacki, a wspólnie z Wartą uruchamia w Polsce unikalny pakiet ubezpieczeniowy obejmujący m.in. ubezpieczenie OC, autocasco, czy assistance.