Fundraising
Spółka rozwija infrastrukturę cyfrowych poświadczeń (certyfikaty, dyplomy, odznaczenia) w formule SaaS.
Dzięki pozyskanym środkom spółka zamierza zintensyfikować pozyskiwanie klientów zagranicznych, szczególnie w USA.
Na razie Zopa wciąż nie ogłosiła planów wejścia na giełdę, po tym jak ich IPO zostało przełożone pod koniec 2022 roku.
To wnioski z raportu "Polski rynek inwestycji anielskich w 2022 roku”, opublikowanego przez klub aniołów biznesu COBIN Angels.
Zwieńczeniem projektu będzie Demo Day w Nowym Jorku. Zgłoszenia poprzez formularz aplikacyjny przyjmowane są do 23 września.
W sumie bunq jest wyceniany na 1,65 mld euro. To drugi największy challenger bank w Europie pod względem liczby klientów.
Patrząc na dane w ujęciu półrocznym, odnotowaliśmy spadek o 70 proc. względem pierwszych sześciu miesięcy, w roku poprzedzającym i w 2021 roku.
Sztuczna inteligencja od Tractable automatyzuje proces likwidacji szkód umożliwiając ocenę w czasie rzeczywistym i szacunki napraw na podstawie zdjęć zrobionych smartfonem.
Nowy fundusz ruszy w pierwszej połowie 2024 r. gromadząc polskich i europejskich inwestorów prywatnych oraz instytucjonalnych.
To odnawialna linia kredytowa służąca finansowaniu szeroko rozumianej działalności inwestycyjnej oraz operacyjnej spółki MCI.
To spadek o 14% w porównaniu do drugiej połowy roku 2022. Zdecydowanie najwięcej kapitału przekazano za pośrednictwem inwestycji VC na późniejszym etapie.
EKIPA Investments ASI inwestuje 1 mln złotych w Plenti, platformę technologiczną, zajmującą się wypożyczaniem elektroniki użytkowej.
Inovo VC inwestuje przede wszystkim na etapie Seed, ale okazjonalnie może wziąć udział w rundach pre-seed i Seriach A.
Polski medtech FindAir, który zajmuje się leczeniem astmy za pomocą inteligentnych inhalatorów, uzyskał od inwestorów 7 mln PLN w rundzie seed.
Ograniczony dostęp do finansowania bankowego dla mniejszych przedsiębiorstw otwiera nowe możliwości dla inwestorów private equity w Polsce.
Połowa ze 110 mln dolarów to kredyt odnawialny udzielony przez banki - J.P. Morgan oraz Barclays, zaś druga połowa to kapitał obecnych i nowych inwestorów.
PFR Ventures i Inovo VC przygotowały raport podsumowujący transakcje na polskim rynku venture capital w pierwszym kwartale 2023 roku.
Do rundy seed dołączyli również dotychczasowi inwestorzy, w tym m.in. polski Market One Capital.
Choć Stripe nadal planuje wejść na giełdę, to prawdopodobnie nie nastąpi to w tym roku. Fintech najpierw zamierza osiągnąć rentowność.
Finansowanie zostanie przeznaczone między innymi na marketing, rozwój na kolejnych rynkach oraz rozszerzenie zespołu.
Dzięki pozyskanym środkom Plenti przede wszystkim rozwinie PlentiPartners – nową ofertę dla przedsiębiorców, dzięki której mogą zarabiać na wynajmie sprzętu.
Tym samym, wartość rynku w porównaniu do 2021 roku pozostała bez zmian, co na tle globalnych trendów spadkowych jest pozytywnym sygnałem.
Firma planuje otworzyć w Polsce biuro, w którym zatrudni inżynierów oraz specjalistów od business development.
Finansowanie pochodzi od trzech europejskich funduszy. Środki pomogą w dalszej ekspansji SunRoof w Polsce, Niemczech, krajach nordyckich i Stanach Zjednoczonych.
W 2022 roku Kupuje.Live obsłużyło pół miliona zamówień, a teraz rusza po drugą rundę finansowania na rozwój technologii i zagraniczną ekspansję.
JR Holding obejmie do 20,3% w kapitale zakładowym spółki Tres Comas (właściciela Moniti) w zamian za inwestycję łącznie do 1,2 mln PLN.
Firma stworzyła narzędzie i aplikację do automatyzacji rozliczeń podatku od zbycia kryptowalut.
Spółka opracowała technologię przedłużania świeżości zerwanych owoców i warzyw. Kolejna runda inwestycyjna planowana jest w pierwszej połowie 2023 roku.
We francuski startup deeptechowy zainwestowały polskie fundusze Market One Capital i Inovo Venture Partners. Część kapitału wyłożyli także aniołowie biznesu.
Rundzie przewodził fundusz IDC Ventures. Pozyskane środki mają pomóc m.in. w dalszym rozwoju działalności w Finlandii, Polsce i Hiszpanii oraz ekspansji na nowe rynki.
Kapitał OTB Fund II ma zostać wykorzystany na inwestycje w firmy technologiczne, w tym fintechy. To pierwszy fundusz, który uzyskał środki z programu InvestEU.
bValue ogłasza bValue Growth – nowy fundusz inwestujący w modelu growth equity. Fundusz planuje zainwestować w 8-12 spółek z Polski i regionu CEE.
Rundzie finansowania przewodziły fundusze Mubadala Capital i Korelya Capital, przy udziale Balderton Capital i polskiego funduszu Cogito Capital Partners.
Finansowanie zapewnił fundusz SpeedUp Bridge Alfa. Pozyskany kapitał spółka planuje przeznaczyć na rozwój autorskiej technologii, która wesprze pracę marketerów.
Finansowanie zapewniły m.in. fundusze CofounderZone i Satus Starter oraz inwestorzy prywatni, w tym założyciele Pyszne.pl.
Pozyskane środki pomogą m.in. w dalszego rozwoju działalności w Polsce oraz ekspansji w Europie Zachodniej.
Rundzie finansowania przewodził fundusz Klima Energy Transition Fund. Pozyskane środki mają pomóc spółce wzmocnić jej pozycję na europejskich rynkach.
Spółka zamierza m.in. zadebiutować na kolejnych rynkach w Europie oraz rozwijać nowe usługi. Celem jest także zwiększenie liczby klientów i wolumenu dokumentów podpisywanych online.
Bezgotówkowa dobroczynność sprawnie działa nie tylko w Internecie. Wiele stowarzyszeń, fundacji i kościołów sięga po terminale płatnicze czy datkomaty.
Nowy fundusz ma wesprzeć łącznie 20-30 spółek z Europy Środkowo-Wschodniej, przy pojedynczej inwestycji od 2 do 20 mln złotych.
Firma rozwija platformę dla restauracji, która digitalizuje obsługę gości – od wyświetlania menu, przez zamówienia, po płatność.
2,5 miliona złotych to kwota, jaką FIZEN uzyskał w trakcie rundy seed. Taka inwestycja to furtka do rozszerzenia działalności o integrację open bankingu w kolejnych krajach.
Pomelo chce zrewolucjonizować międzynarodowe przekazy pieniężne oferując usługę "Send now, Pay later". Jest ona oparta na wykorzystaniu kart kredytowych.
edrone, system CRM zaprojektowany dla e-commerce ogłosił kolejną rundę finansowania i zwiększenie wyceny spółki o 100% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
More Growth to polska spółka, który tworzy marki i produkty online pomagające użytkownikom w dbaniu o zdrowie i rozwój osobisty.
Fundusze private equity mają też coraz więcej problemów z pozyskiwaniem nowych środków od inwestorów. W pierwszym półroczu tego roku zebrały 645 mld dolarów wobec 789 mld rok wcześniej.
To aplikacja do inwestowania społecznościowego. Polska została wybrana na centralę Shares w regionie CEE. Krakowskie biuro zatrudnia już ponad 75 pracowników.
Charles umożliwia firmom sprzedaż produktów, wysyłanie newsletterów i wspieranie klientów z bieżącą personalizacją i integracją systemów za pośrednictwem czatu w aplikacji WhatsApp.
Dziś z USA pochodzi ponad 20% klientów Talkie.ai. Spółka zamierza przeznaczyć nowo pozyskane środki na dalszą specjalizację w tworzeniu technologii dla branży ochrony zdrowia oraz ekspansję.
Nowa metoda płatności ma umożliwiać dokonanie zakupu i otrzymanie cashbacku w dwóch kliknięciach. Moment transakcji zostanie przeniesiony na początek procesu zakupowego.