Płatności
Okazuje się, że 1/3 ankietowanych nigdy nie słyszała o elektronicznych paragonach, pomimo, że w przypadku kas online są one dostępne od ponad roku.
Dzięki integracji dystrybutora z terminalem możliwa jest płatność za paliwo bezpośrednio przy stanowisku – 24 godziny na dobę, bez konieczności angażowania pracownika stacji.
Sposób finansowania kupujący mogą wybrać w ciągu kilku dni od podpisania umowy ubezpieczeniowej.
Usługi płatnicze będą wykorzystywane we wszystkich kanałach sprzedaży Bayernu Monachium, w tym w oficjalnym sklepie, przy członkostwie klubowym i sprzedaży biletów na Allianz Arena.
Od stycznia 2023 roku w ramach Programu działa 12-miesięczny okres finansowania terminali i aplikacji płatniczych na urządzenia mobilne.
Zapłacą w ten sposób także osoby kupujące polisy ubezpieczeniowe na Compero.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży Comperia Agent.
W ramach ekspansji zagranicznej Autopay planuje między innymi pozyskanie kolejnych sieci stacji paliw w Niemczech.
Dostawcą usługi jest PayTel. To kolejne wspólne wdrożenie obu firm. Wcześniej wprowadziły one na rynek SoftPosa o nazwie Nest POS.
Dzięki współpracy z Autopay klienci mogą opłacać przejazdy polskimi autostradami, zarówno państwowymi, jak i koncesjonowanymi, bezpośrednio w bankowej aplikacji mobilnej.
Sklepy internetowe korzystające z Shoper, platformy e-commerce w modelu subskrypcyjnym, mogą już oferować swoim klientom leasing online od ING Lease.
W swoim "laboratorium" innowacji Rossmann pracuje m.in. nad skrytkami do odbioru zakupów rozpoznających klienta na podstawie jego twarzy.
Najbliższy piątek 30 grudnia to ostatni dzień roboczy w roku. Istotne przelewy warto zaplanować z wyprzedzeniem.
PayEye pozwala na płatności z wykorzystaniem fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy.
Sklepy te są czynne całą dobę i dodatkowo wyposażone w kasy samoobsługowe, co ma pozwolić na uniknięcie stania w kolejkach.
Jak co roku sezonowe maszyny pojawiły się ponadto na największych Jarmarkach Świątecznych w Polsce pozwalając na wypłatę gotówki.
Wystarczy wpisać swój numer telefonu podczas płatności na stronie sklepu czy w aplikacji i zatwierdzić płatność na smartfonie.
Nowość umożliwia dokonywanie płatności BLIK bez opuszczania sklepu internetowego, korzystającego z Cinkciarz Pay.
Od grudnia klienci W.KRUK mogą zrobić zakupy z 30-dniowym odroczeniem płatności lub skorzystać z planów ratalnych w większości salonów sieci.
Nowość od polskiego fintechu to umożliwienie korzystania z karty przez rodzinę (np. dzieci, męża lub żonę i osoby starsze) czy pracowników firmy.
Można już tam zobaczyć terminale eyePOS 1.0 i eyePOS 2.0 oraz samemu przetestować płatność z wykorzystaniem biometrii tęczówki oka i twarzy.
Mimo widocznych zmian w preferencjach płatniczych wciąż są firmy, które nie wprowadzają u siebie możliwości płatności bezgotówkowych.
Ostatnią nowością są odroczone płatności oferowane przez BLIKA - na razie mogą z nich korzystać wybrani klienci Banku Millennium.
Klienci DKV Mobility mogą teraz rozliczać transakcje tankowania za pomocą smartfona na ponad 500 stacjach paliw marek Esso, Texaco i Firezone w Belgii, Holandii i Luksemburgu.
Aplikacja została przygotowana przez polski fintech SoftPos oraz firmę Elavon.
Obsługę przesyłek kurierskich na terminalach Polskich ePłatności (PeP) umożliwia aplikacja Moja Paczka.
Klienci sieci mogą przekazać mikrodonację podczas płacenia bezgotówkowo za zakupy. Wpłaty przyjmowane są poprzez aplikację Donateo wdrożoną do terminali.
Co ciekawe podczas 4 dni obejmujących dwa marketingowe wydarzenia – Black Friday i Cyber Monday użytkownicy wykonali BLIKIEM blisko 15 mln transakcji o wartości ponad 2 mld złotych.
Z pomocą nowej platformy, użytkownik serwisu mojePZU może opłacić cykliczne składki ubezpieczeniowe lub wykupić jednorazowe ubezpieczenie.
Bank wdrożył aplikację Nest POS, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na urządzeniach z Androidem.
Takie wnioski płyną z badania Visa Mobile Payments Study 2022, przeprowadzonego na ośmiu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce.
Pasażerowie w Poznaniu będą mogli zbliżeniowo opłacić przejazd komunikacją miejską. Za nowym rozwiązaniem stoi Mennica Polska, ze wsparciem Mastercard i Fiserv Polska.
Jednym z dostępnych dla przedsiębiorców rozwiązań są lokalne rachunki walutowe w krajach, w których prowadzona jest sprzedaż.
Podczas zbliżającego się turnieju Visa zapewni kibicom dostęp do płatności zbliżeniowych. Przy okazji organizacja zaprezentuje kilka nowinek płatniczych.
Na koniec września br. z BLIKA aktywnie korzystało 12 mln użytkowników, którzy każdego dnia wykonywali średnio 3,5 mln operacji.
Środki przeznaczono na udzielenie pomocy humanitarnej ofiarom wojny w Ukrainie. Teraz klienci sieci podczas płacenia za zakupy mogą wesprzeć program „Pajacyk”.
Od 1 stycznia 2024 roku w transakcjach konsument – przedsiębiorca monetami i banknotami będzie można zapłacić jedynie do kwoty 20 tys. zł.
Okazyjne zakupy z okazji Black Friday lub Cyber Monday planuje niemal 70% Polaków - wynika z Revolut Money Report. Czy listopadowe promocje będą uczciwe?
Klienci sieci mogli od lipca do końca września br. wpłacać datki na rzecz organizacji poprzez aplikację Donateo.
Sieć akceptacji usługi PayEye wykracza już poza Wrocław i okolice. Terminale służące do przyjmowania płatności spojrzeniem pojawiły się w kolejnych salonach Komputronik.
Rozwiązanie to pozwala sprzedawcom przyjmować płatności zbliżeniowe na iPhone’ach. Wkrótce będą mogli z niego korzystać użytkownicy aplikacji PayPal i Venmo.
W październiku 2022 r. Express Elixir przetworzył 22,49 mln transakcji o wartości 13,82 mld zł. Rok do roku liczba przelewów natychmiastowych wzrosła o 76%, a wartość o 46%.
Brytyjski fintech udostępnia nową funkcję, która zmienia zwykłą kartę Revolut w kartę do płatności kryptowalutami. Usługa startuje w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.
Wordline przejął pakiet kontrolny w polskiej spółce. W oparciu o jej technologię wprowadza nowy produkt – Wordline Tap on Mobile. To rozwiązanie typu SoftPos.
Partnerstwo obejmie rozwój produktów i ekspansję w Europie. Grupa SIBS planuje dostarczyć Aion Bank i Vodeno swoje rozwiązania do płatności e-commerce.
Kolejna edycja badania „Postawy wobec form płatności” objęła 13 europejskich krajów oraz Meksyk. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wnioskami.
To już trzeci androidowy terminal oferowany przez bank. Urządzenie zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością przypomina smartfon.
Jak wynika z badania Fundacji Polska Bezgotówkowa, brak płatności kartą szczególnie doskwiera konsumentom na targowiskach i bazarach (48%) oraz w toaletach (43%).
Jak wynika z badania PolCard from Fiserv, płatności bezgotówkowe dominują także w miejscach takich jak stacje paliw oraz osiedlowe sklepy spożywcze i piekarnie.
Aż 95 proc. użytkowników aplikacji bankowych wskazuje, że zna BLIKA, a 45 proc. wybiera go najczęściej jako formę rozliczeń - wynika z najnowszego badania Kantar.
Od połowy października w jednym ze sklepów Komputronik we Wrocławiu klienci będą mogli płacić za zakupy biometrycznie – skanem tęczówki oka.