Płatności
Klarna jest pierwszym dostawcą płatności „kup teraz, zapłać później”, z którym Stripe nawiązał współpracę w Polsce.
Firma pracuje nad nowymi terminalami eyePOS 3. Mają one być gotowe jeszcze w tym roku.
Od dzisiaj klienci Wojasa mogą płacić za zakupy z Klarną za 30 dni bez odsetek - w sklepach stacjonarnych oraz na stronie internetowej marki.
Dzięki Choice QR możliwa jest np. opcja bezkontaktowej obsługi w lokalu, podczas której zamówienie i płatność mogą być zrealizowane za pomocą zeskanowania QR kodu.
Użytkownicy aplikacji Jakdojade mogą już korzystać z nowej funkcji – przekierowania do systemu sprzedaży PKP Intercity.
W najnowszej wersji aplikacji PKP Intercity możliwe jest także wyszukiwanie stacji z funkcją metastacji.
Objął stanowisko CCO i będzie odpowiedzialny za rozwój płatności w e-commerce oraz ekspansję w USA. Wcześniej wprowadzał m.in. na polski rynek platformę Shopee.
W 2022 rok udział BLIKA w ogólnej liczbie zleceń płatniczych realizowanych w systemach płatności detalicznych osiągnął poziom 29 proc.
Wstęp do placówki możliwy będzie przy wykorzystaniu dowolnej karty płatniczej lub aplikacji mobilnej Żappka z kartą płatniczą podpiętą pod Żappka Pay.
Token w płatnościach zastępuje dane karty, zamieniając je w skomplikowany szyfr. Każdy token jest unikatowy.
Oferta skierowana jest w pierwszej kolejności do klientów biznesowych, którzy w placówkach kobierzyckiego banku będą mogli zamawiać eyePOS-y.
Akwizycja ma być kolejnym krokiem Ingenico w kierunku rozwoju usług opartych na oprogramowaniu.
Dzięki połączeniu wszystkich niezbędnych elementów zestawu POS w jednym, przedsiębiorca może liczyć na znaczne oszczędności.
Z usługi korzystają już klienci sieci Żabka i Empik. Już wkrótce będzie ona dostępna także dla innych punktów handlowo-usługowych.
Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup urządzeń pozwalających na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.
Teraz klienci mogą autoryzować wykonywane operacje za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy.
Umożliwia ona płacenie w wybranych sklepach internetowych za pomocą numeru telefonu. Wpisujemy numer w odpowiednim polu i zatwierdzamy płatność w aplikacji na smartfonie.
Warto przypomnieć, że od kilku miesięcy bilety PKP Intercity są dostępne na platformach KOLEO, mPay, e-podróżnik.pl oraz SkyCash.
Na początek w ramach nowo powstałej spółki – BLIK Romania – będzie rozwijany system rozliczeń w lejach rumuńskich (RON), otwarty dla wszystkich tamtejszych wydawców i agentów rozliczeniowych.
Przedsiębiorca może otrzymać raport z płatności na terminalu z wyszczególnieniem napiwków, co pozwala na rozdzielenie ich wśród pracowników.
To nie koniec nowości. W kolejnych wersjach aplikacji ma pojawić się m.in. Apple Pay, czy lokalizacja pociągu na mapie.
Karty debetowe Visa maja być dostępne dla użytkowników mPay już w czerwcu 2023 roku.
Zastępca dyrektora Bank of England stwierdził przed brytyjskim parlamentem, że istnieje więcej niż 50% szans na wprowadzenie cyfrowego funta w Wielkiej Brytanii.
PayEye w dalszym ciągu pracuje nad rozwojem terminali eyePOS trzeciej generacji, które już niebawem będą obsługiwać płatności biometryczne, zbliżeniowe i tradycyjne.
Nowa metoda umożliwia kupującym online pominięcie etapu wpisywania danych karty i płatność za pomocą kilku kliknięć.
Wcześniej klub udostępnił możliwość odroczenia płatności za zakupy w sklepie Legia FanStore. Teraz jest to możliwe także przy kupnie biletów.
Paywerk wprowadza BNPL as a Service , dając możliwość stworzenia własnej metody płatniczej BNPL bankom, instytucjom płatniczym, czy sklepom internetowym.
Okazuje się, że 1/3 ankietowanych nigdy nie słyszała o elektronicznych paragonach, pomimo, że w przypadku kas online są one dostępne od ponad roku.
Dzięki integracji dystrybutora z terminalem możliwa jest płatność za paliwo bezpośrednio przy stanowisku – 24 godziny na dobę, bez konieczności angażowania pracownika stacji.
Sposób finansowania kupujący mogą wybrać w ciągu kilku dni od podpisania umowy ubezpieczeniowej.
Usługi płatnicze będą wykorzystywane we wszystkich kanałach sprzedaży Bayernu Monachium, w tym w oficjalnym sklepie, przy członkostwie klubowym i sprzedaży biletów na Allianz Arena.
Od stycznia 2023 roku w ramach Programu działa 12-miesięczny okres finansowania terminali i aplikacji płatniczych na urządzenia mobilne.
Zapłacą w ten sposób także osoby kupujące polisy ubezpieczeniowe na Compero.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży Comperia Agent.
W ramach ekspansji zagranicznej Autopay planuje między innymi pozyskanie kolejnych sieci stacji paliw w Niemczech.
Dostawcą usługi jest PayTel. To kolejne wspólne wdrożenie obu firm. Wcześniej wprowadziły one na rynek SoftPosa o nazwie Nest POS.
Dzięki współpracy z Autopay klienci mogą opłacać przejazdy polskimi autostradami, zarówno państwowymi, jak i koncesjonowanymi, bezpośrednio w bankowej aplikacji mobilnej.
Sklepy internetowe korzystające z Shoper, platformy e-commerce w modelu subskrypcyjnym, mogą już oferować swoim klientom leasing online od ING Lease.
W swoim "laboratorium" innowacji Rossmann pracuje m.in. nad skrytkami do odbioru zakupów rozpoznających klienta na podstawie jego twarzy.
Najbliższy piątek 30 grudnia to ostatni dzień roboczy w roku. Istotne przelewy warto zaplanować z wyprzedzeniem.
PayEye pozwala na płatności z wykorzystaniem fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy.
Sklepy te są czynne całą dobę i dodatkowo wyposażone w kasy samoobsługowe, co ma pozwolić na uniknięcie stania w kolejkach.
Jak co roku sezonowe maszyny pojawiły się ponadto na największych Jarmarkach Świątecznych w Polsce pozwalając na wypłatę gotówki.
Wystarczy wpisać swój numer telefonu podczas płatności na stronie sklepu czy w aplikacji i zatwierdzić płatność na smartfonie.
Nowość umożliwia dokonywanie płatności BLIK bez opuszczania sklepu internetowego, korzystającego z Cinkciarz Pay.
Od grudnia klienci W.KRUK mogą zrobić zakupy z 30-dniowym odroczeniem płatności lub skorzystać z planów ratalnych w większości salonów sieci.
Nowość od polskiego fintechu to umożliwienie korzystania z karty przez rodzinę (np. dzieci, męża lub żonę i osoby starsze) czy pracowników firmy.
Można już tam zobaczyć terminale eyePOS 1.0 i eyePOS 2.0 oraz samemu przetestować płatność z wykorzystaniem biometrii tęczówki oka i twarzy.
Mimo widocznych zmian w preferencjach płatniczych wciąż są firmy, które nie wprowadzają u siebie możliwości płatności bezgotówkowych.
Ostatnią nowością są odroczone płatności oferowane przez BLIKA - na razie mogą z nich korzystać wybrani klienci Banku Millennium.
Klienci DKV Mobility mogą teraz rozliczać transakcje tankowania za pomocą smartfona na ponad 500 stacjach paliw marek Esso, Texaco i Firezone w Belgii, Holandii i Luksemburgu.