Płatności
Teraz klienci mogą autoryzować wykonywane operacje za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy.
Umożliwia ona płacenie w wybranych sklepach internetowych za pomocą numeru telefonu. Wpisujemy numer w odpowiednim polu i zatwierdzamy płatność w aplikacji na smartfonie.
Warto przypomnieć, że od kilku miesięcy bilety PKP Intercity są dostępne na platformach KOLEO, mPay, e-podróżnik.pl oraz SkyCash.
Na początek w ramach nowo powstałej spółki – BLIK Romania – będzie rozwijany system rozliczeń w lejach rumuńskich (RON), otwarty dla wszystkich tamtejszych wydawców i agentów rozliczeniowych.
Przedsiębiorca może otrzymać raport z płatności na terminalu z wyszczególnieniem napiwków, co pozwala na rozdzielenie ich wśród pracowników.
To nie koniec nowości. W kolejnych wersjach aplikacji ma pojawić się m.in. Apple Pay, czy lokalizacja pociągu na mapie.
Karty debetowe Visa maja być dostępne dla użytkowników mPay już w czerwcu 2023 roku.
Zastępca dyrektora Bank of England stwierdził przed brytyjskim parlamentem, że istnieje więcej niż 50% szans na wprowadzenie cyfrowego funta w Wielkiej Brytanii.
PayEye w dalszym ciągu pracuje nad rozwojem terminali eyePOS trzeciej generacji, które już niebawem będą obsługiwać płatności biometryczne, zbliżeniowe i tradycyjne.
Nowa metoda umożliwia kupującym online pominięcie etapu wpisywania danych karty i płatność za pomocą kilku kliknięć.
Wcześniej klub udostępnił możliwość odroczenia płatności za zakupy w sklepie Legia FanStore. Teraz jest to możliwe także przy kupnie biletów.
Paywerk wprowadza BNPL as a Service , dając możliwość stworzenia własnej metody płatniczej BNPL bankom, instytucjom płatniczym, czy sklepom internetowym.
Okazuje się, że 1/3 ankietowanych nigdy nie słyszała o elektronicznych paragonach, pomimo, że w przypadku kas online są one dostępne od ponad roku.
Dzięki integracji dystrybutora z terminalem możliwa jest płatność za paliwo bezpośrednio przy stanowisku – 24 godziny na dobę, bez konieczności angażowania pracownika stacji.
Sposób finansowania kupujący mogą wybrać w ciągu kilku dni od podpisania umowy ubezpieczeniowej.
Usługi płatnicze będą wykorzystywane we wszystkich kanałach sprzedaży Bayernu Monachium, w tym w oficjalnym sklepie, przy członkostwie klubowym i sprzedaży biletów na Allianz Arena.
Od stycznia 2023 roku w ramach Programu działa 12-miesięczny okres finansowania terminali i aplikacji płatniczych na urządzenia mobilne.
Zapłacą w ten sposób także osoby kupujące polisy ubezpieczeniowe na Compero.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży Comperia Agent.
W ramach ekspansji zagranicznej Autopay planuje między innymi pozyskanie kolejnych sieci stacji paliw w Niemczech.
Dostawcą usługi jest PayTel. To kolejne wspólne wdrożenie obu firm. Wcześniej wprowadziły one na rynek SoftPosa o nazwie Nest POS.
Dzięki współpracy z Autopay klienci mogą opłacać przejazdy polskimi autostradami, zarówno państwowymi, jak i koncesjonowanymi, bezpośrednio w bankowej aplikacji mobilnej.
Sklepy internetowe korzystające z Shoper, platformy e-commerce w modelu subskrypcyjnym, mogą już oferować swoim klientom leasing online od ING Lease.
W swoim "laboratorium" innowacji Rossmann pracuje m.in. nad skrytkami do odbioru zakupów rozpoznających klienta na podstawie jego twarzy.
Najbliższy piątek 30 grudnia to ostatni dzień roboczy w roku. Istotne przelewy warto zaplanować z wyprzedzeniem.
PayEye pozwala na płatności z wykorzystaniem fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy.
Sklepy te są czynne całą dobę i dodatkowo wyposażone w kasy samoobsługowe, co ma pozwolić na uniknięcie stania w kolejkach.
Jak co roku sezonowe maszyny pojawiły się ponadto na największych Jarmarkach Świątecznych w Polsce pozwalając na wypłatę gotówki.
Wystarczy wpisać swój numer telefonu podczas płatności na stronie sklepu czy w aplikacji i zatwierdzić płatność na smartfonie.
Nowość umożliwia dokonywanie płatności BLIK bez opuszczania sklepu internetowego, korzystającego z Cinkciarz Pay.
Od grudnia klienci W.KRUK mogą zrobić zakupy z 30-dniowym odroczeniem płatności lub skorzystać z planów ratalnych w większości salonów sieci.
Nowość od polskiego fintechu to umożliwienie korzystania z karty przez rodzinę (np. dzieci, męża lub żonę i osoby starsze) czy pracowników firmy.
Można już tam zobaczyć terminale eyePOS 1.0 i eyePOS 2.0 oraz samemu przetestować płatność z wykorzystaniem biometrii tęczówki oka i twarzy.
Mimo widocznych zmian w preferencjach płatniczych wciąż są firmy, które nie wprowadzają u siebie możliwości płatności bezgotówkowych.
Ostatnią nowością są odroczone płatności oferowane przez BLIKA - na razie mogą z nich korzystać wybrani klienci Banku Millennium.
Klienci DKV Mobility mogą teraz rozliczać transakcje tankowania za pomocą smartfona na ponad 500 stacjach paliw marek Esso, Texaco i Firezone w Belgii, Holandii i Luksemburgu.
Aplikacja została przygotowana przez polski fintech SoftPos oraz firmę Elavon.
Obsługę przesyłek kurierskich na terminalach Polskich ePłatności (PeP) umożliwia aplikacja Moja Paczka.
Klienci sieci mogą przekazać mikrodonację podczas płacenia bezgotówkowo za zakupy. Wpłaty przyjmowane są poprzez aplikację Donateo wdrożoną do terminali.
Co ciekawe podczas 4 dni obejmujących dwa marketingowe wydarzenia – Black Friday i Cyber Monday użytkownicy wykonali BLIKIEM blisko 15 mln transakcji o wartości ponad 2 mld złotych.
Z pomocą nowej platformy, użytkownik serwisu mojePZU może opłacić cykliczne składki ubezpieczeniowe lub wykupić jednorazowe ubezpieczenie.
Bank wdrożył aplikację Nest POS, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na urządzeniach z Androidem.
Takie wnioski płyną z badania Visa Mobile Payments Study 2022, przeprowadzonego na ośmiu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce.
Pasażerowie w Poznaniu będą mogli zbliżeniowo opłacić przejazd komunikacją miejską. Za nowym rozwiązaniem stoi Mennica Polska, ze wsparciem Mastercard i Fiserv Polska.
Jednym z dostępnych dla przedsiębiorców rozwiązań są lokalne rachunki walutowe w krajach, w których prowadzona jest sprzedaż.
Podczas zbliżającego się turnieju Visa zapewni kibicom dostęp do płatności zbliżeniowych. Przy okazji organizacja zaprezentuje kilka nowinek płatniczych.
Na koniec września br. z BLIKA aktywnie korzystało 12 mln użytkowników, którzy każdego dnia wykonywali średnio 3,5 mln operacji.
Środki przeznaczono na udzielenie pomocy humanitarnej ofiarom wojny w Ukrainie. Teraz klienci sieci podczas płacenia za zakupy mogą wesprzeć program „Pajacyk”.
Od 1 stycznia 2024 roku w transakcjach konsument – przedsiębiorca monetami i banknotami będzie można zapłacić jedynie do kwoty 20 tys. zł.
Okazyjne zakupy z okazji Black Friday lub Cyber Monday planuje niemal 70% Polaków - wynika z Revolut Money Report. Czy listopadowe promocje będą uczciwe?
Klienci sieci mogli od lipca do końca września br. wpłacać datki na rzecz organizacji poprzez aplikację Donateo.