Technologie
Film można później odtworzyć na pogrzebie i stypie, a także umieścić na portalach społecznościowych. LastWillow adresuje swoją usługę do osób starszych.
Tematyka onlinowego eventu dotknie m.in. takich zagadnień jak workflow, archiwizacja dokumentów, automatyzacja obsługi faktur, czy bezpieczeństwo obiegu dokumentów.
Zrealizowany projekt znajduje się przy Alei Wilanowskiej 365, a zastosowana infrastruktura pozwala na jednoczesne naładowanie 120 baterii. Strefa operacyjna Tier ma także niedługo objąć Konstancin.
Pozyskane w rundzie pre-seed fundusze, mają zostać przeznaczone na dalszy rozwój platformy weryfikującej kompetencje w marketingu oraz sprzedaży.
Największa w CEE konferencja poświęcona biznesowi, nowym technologiom i startupom odbędzie się po raz 16-ty w Gdańsku, w dniach 6-7 października bieżącego roku.
Jednym z dwóch obszarów objętych planem kontroli Prezesa UODO na 2022 r. w sektorze prywatnym są aplikacje mobilne. Niestety, niejednokrotnie twórcy gier nie zdają sobie sprawy jest przez nich przetwarzanych.
Całość startuje o 9.30 rano. Aby wziąć bezpłatny udział w konferencji ON-LINE, wystarczy zarejestrować się na stronie, jednakże ilość miejsc jest ograniczona.
Omnikanałowość, cyberbezpieczeństwo i kompleksowa automatyzacja, to dziś już must-have. Razem z firmą Ailleron wyjaśniamy, jak dobrać właściwy software house.
Robot waży 1500 kg, ma ponad 2,5 m wysokości i ponad 2 m szerokości. Robbie, ma futurystyczny wygląd i serwuje klientom hotdogi w Żabce Nano przy ul. Dobrej 54 w Warszawie.
„Gdybym nie wiedział dokładnie, że jest to program komputerowy, który niedawno zbudowaliśmy, pomyślałbym, że to siedmioletni dzieciak, który akurat zna fizykę" zdradził 41 letni inżynier w rozmowie z Washington Post.
Dzięki nowej technologii użytkownik będzie w stanie, w świecie wirtualnym, poczuć dotyk drugiej osoby np. podczas uściśnięcia dłoni. Na potrzeby prototypu technologii, specjalny pulpit skonstruowała Ultraleap.
Samochody staną się kolejnym punktem kontaktu klienta z instytucjami finansowymi - to pewne. Pytanie na dziś? Jak będziemy użytkować auta: na własność, a może na wynajem?
Międzynarodowe jury oceni m.in. potencjał biznesowy projektów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy.
Celem PUSB jest identyfikacja najlepszych pomysłów biznesowych, a następnie akceleracja w trakcie szkoleń prowadzonych przez doświadczonych ekspertów z Polski.
Zwiastowany kryzys może zachwiać wzrostem ekonomicznym Europy i jej inkluzywnością. Długofalowo oznaczać to będzie zmianę naszej pozycji na arenie międzynarodowej.
TenderHut w drodze emisji akcji pozyskała pod koniec ubiegłego roku nowy kapitał w wysokości 6,7 mln zł. Spółka zamierza przeznaczyć go na strategiczne akwizycje.
Testy mają miejsce w sklepie przy ul. Półwiejskiej w Poznaniu. Wybrane rozwiązania w kolejnym etapie zostaną zaadoptowane w większej liczbie placówek.
Firma działa w obszarze fotoniki i jest jednym z trzech czołowych graczy na świecie rozwijających technologię emiterów OLED nowej generacji.
To kolejny krok w rozwoju sieci sklepów autonomicznych. Projekt liczy już ponad 40 placówek w całej Polsce.
Po podpisaniu umowy, można od razu zacząć korzystać z rozwiązania. Do złożenia podpisu wystarczy urządzenie (komputer, laptop, smartfon) na którym wyświetli się nasze jednorazowe hasło dostępu.
W ramach inicjatywy Polskie IT dla Ukrainy oferowane są produkty i usługi, które usprawniają działania wolontariuszy, transport obywateli Ukrainy oraz ochronę zwierząt zza wschodniej granicy.
Japonia ponownie wyprzedza świat. W sześciu sklepach sieci 7-Eleven klienci mogą dokonywać płatności w wyświetlanym z terminala kasy holograficznym kiosku.
Do walki z oszustami firmy coraz częściej wykorzystują zaawansowane rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym czy analityce.
Z okazji Dnia Kobiet prezentujemy dziś inspirujące sylwetki, projekty oraz nagrody kobiecego oblicza branży finansów i technologii w Polsce.
Współpraca obu podmiotów ma przełożyć się na poprawę merytoryki kształcenia doktorantów informatyki UJ, wysokość oferowanych im stypendiów jak i wytworzenie dla niech ok. 200 miejsc pracy.
Portal jest dostępny pod adresem ukraina.services, można w nim dodawać i przeglądać ogłoszenia dotyczące m.in. darmowych przejazdów czy miejsc noclegowych.
Mobile push to stosunkowo nowy kanał komunikacji. Szybko jednak zyskał on status „niezbędnego” w wielu branżach, w tym w sektorze FinTech.
Pierwsze pralko-suszarki firmy Break&Wash działają już na wybranych stacjach paliw w Warszawie, Krakowie oraz Łodzi.
Partnerzy Aion Banku i Vodeno mogą udostępniać pod własną marką produkty finansowe m.in. pożyczki, konta bankowe, czy karty płatnicze.
Do TenderHut dołączył Bob Poole, ekspert związany z branżą oprogramowania i rozwiązań IT od ponad 30 lat.
Ostrą reakcję inwestorów spowodowały wyniki za IV kwartał 2021 roku. Platforma odnotowała spadek dziennej liczby aktywnych użytkowników po raz pierwszy w historii.
Niedobór półprzewodników, regulacje sztucznej inteligencji, zainteresowanie funduszy VC technologią obliczeń kwantowych – to światowe trendy 2022 według Deloitte.
Placówki te funkcjonują w kilku formatach, każdy z nich pozwala na zakupy bez kasjerów, kolejek i gotówki.
Urządzenie pozwala robić szybkie zakupy 24/7, bez potrzeby opuszczania terenu szpitala. Zakupy można realizować tylko bezgotówkowo.
Wstęp do placówki możliwy jest dzięki karcie płatniczej - przed wejściem należy przyłożyć ją do terminala. Po wybraniu produktów można od razu opuścić sklep.
Dostępność miejsc parkingowych w Rzeszowie można sprawdzić za pomocą aplikacji mobilnej E-parking oraz interaktywnych tablic.
Tegoroczna, 11 edycja Life Science Open Space odbywała się w nowej formule i trwała od 22 listopada do 3 grudnia 2021.
Czy Elon Musk słusznie obawia się rozwoju sztucznej inteligencji? Rozmowa z Amelią Kallman, londyńską futurystką, mówczynią i pisarką.
Akcje spółki będzie można nabyć za pośrednictwem platformy StockAmbit. Zonifero dostarcza rozwiązania służące do zarządzania hybrydowym miejscem pracy.
Webinary i wydarzenia online zyskały w ostatnim czasie olbrzymią popularność również jako narzędzie do osiągania celów biznesowych.
Zapraszamy na drugą część wywiadu z Pawłem Burym, kierownikiem departamentu IT w ERIF BIG S.A. Porozmawialiśmy m.in. o cyberbezpieczeństwie i buzzwordach dotyczących cyfrowej transformacji.
Co ciekawe robot jest zbudowany tak, aby w razie niebezpieczeństwa ludzie mogli łatwo przed nim uciec lub go unieszkodliwić.
Zapraszamy na pierwszą część rozmowy z Pawłem Burym, kierownikiem Departamentu IT w ERIF BIG S.A.
Goldman Sachs opublikował kolejny raport z cyklu „Top of Mind”. Eksperci banku wraz z zaproszonymi gośćmi wypowiadają się na temat przyszłości pracy w postpandemicznej rzeczywistości.
Wśród laureatów konkursu „Polski Produkt Przyszłości” organizowanego przez PARP i NCBR są projekty z obszaru medycyny, chemii, elektroniki czy biotechnologii.

