Partner serwisuVisa dla biznesu

Najnowsze wiadomości ze świata Fintechu


Najnowsze wiadomości i artykułu ze świata FinTech, bankowości, InsurTech, płatności oraz technologii mobilnych. Najświeższe newsy o narzędziach i usługach, które ułatwiają życie. Prawo, biznes i ekonomia.
PayPal pod lupą UOKiK. W tle niejasne zapisy w umowach
28 listopada 2022, 13:03

Prezes UOKiK wszczął postępowanie przeciwko PayPal. Urząd twierdzi, że mogło dojść do stosowania niedozwolonych postanowień umownych, za co grozi kara do 10 proc. obrotu.

PKO BP uruchamia płatności odroczone. Startuje usługa „PKO Płacę później”
28 listopada 2022, 11:33

Nowa usługa jest stopniowo udostępniana klientom banku. Obecnie za jej pomocą można odroczyć płatność o 30 dni, w przypadku zakupów na kwotę minimum 50 zł.

Finansowanie polskich firm przez polskie fintechy
28 listopada 2022, 11:12

W ostatnich latach fintechowa nisza zaczęła się szybko zapełniać. Prężnie rozwijano systemy pozabankowego finansowania firm, w tym coraz popularniejszy mikrofaktoring.

Aplikacja Kontomierz w nowej odsłonie
28 listopada 2022, 10:24

Spółka Finelf.com, właściciel Kontomierz.pl, udostępniła nową wersję serwisu. Został odświeżony design aplikacji, a wkrótce mają pojawić się w niej nowe funkcje.

W aplikacji Autokonto kupisz ubezpieczenie komunikacyjne Trasti
28 listopada 2022, 09:09

Polisy z oferty insurtechu Trasti są już dostępne w aplikacji Autokonto. Użytkownik może je nabyć za pomocą wbudowanej porównywarki ubezpieczeń.