Partner serwisuVisa dla biznesu

Najnowsze wiadomości ze świata Fintechu


Najnowsze wiadomości i artykułu ze świata FinTech, bankowości, InsurTech, płatności oraz technologii mobilnych. Najświeższe newsy o narzędziach i usługach, które ułatwiają życie. Prawo, biznes i ekonomia.
Rozwiązania płatnicze eService potwierdzone certyfikatem P2PE
April 8, 2021, 10:17 AM

eService jako pierwszy polski agent rozliczeniowy spełnił wymagania niezbędne do uzyskania certyfikatu potwierdzającego zgodność dostarczanych rozwiązań płatniczych ze standardem PCI P2PE Sysnet Global Solutions.

Komunikator Signal wprowadza beta testy płatności pomiędzy użytkownikami
April 7, 2021, 6:23 PM

Popularny komunikator postanowił zostać fintechem. Signal powiadomił, że uruchamia testy usług płatności. Na razie tylko w Wielkiej Brytanii.

Tokenizacja rośnie jak na drożdżach. Visa Token Service z 2 miliardami tokenów
April 7, 2021, 5:56 PM

Wydanie 1 miliarda tokenów w ramach Visa Token Service zajęło aż 6 lat. Lawina ruszyła, bo wydanie kolejnego miliarda zajęło raptem 10 miesięcy.

Tysiące nowych kupujących przez Allegro Biznes
April 7, 2021, 3:09 PM

Na początku lutego uruchomiona została platforma Allegro Biznes. Od początku roku Allegro odnotowało ok. 10% wzrost kupujących na fakturę oraz prawie 20% wzrost kupujących z kontem firma.

Raport Mastercard: 20-30% covidowej zwyżki obrotów w e-commerce będzie trwałe
April 7, 2021, 3:07 PM

Jak wynika z raportu Mastercard pt. „Odbudowa po pandemii: e-wolucja handlu” w 2020 r. na handel elektroniczny przypadał około 1 dolar na każde 5 dolarów wydanych na zakupy w sklepach detalicznych.