Partner serwisuVisa dla biznesu

Najnowsze wiadomości ze świata Fintechu


Najnowsze wiadomości i artykułu ze świata FinTech, bankowości, InsurTech, płatności oraz technologii mobilnych. Najświeższe newsy o narzędziach i usługach, które ułatwiają życie. Prawo, biznes i ekonomia.
Pizza Hut i PayU wprowadzają usługę „Zamów online do stolika”
July 27, 2021, 10:17 AM

Usługa umożliwia złożenie zamówienia oraz dokonanie płatności bez potrzeby oczekiwania na kelnera. Polska jest pierwszym krajem, w którym wdrożono rozwiązanie.

Starling Bank kupuje Fleet Mortgages za 50 milionów GBP
July 26, 2021, 3:55 PM

Starling Bank przeprowadził swoją pierwszą akwizycję, wydając 50 milionów funtów na operatora pożyczek hipotecznych Fleet Mortgage.

Millennium udostępnia zbliżeniowego BLIKA jako pierwszy bank w Polsce
July 26, 2021, 2:40 PM

Z informacji uzyskanych przez Fintek.pl wynika, że na razie ze zbliżeniowego BLIKA może korzystać kilkuset klientów. W najbliższych dniach usługa ma być udostępniana kolejnym użytkownikom, którzy aktywnie korzystają z aplikacji mobilnej i płatności zbliżeniowych.

mBank na 27. Festiwalu Pol’and’Rock
July 26, 2021, 1:48 PM

Już po raz 4. mBank jest obecny na Festiwalu Pol’and’Rock. Tradycyjnie jest mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku Festiwal nie tylko zagości w zupełnie nowym miejscu, ale też przybierze formę hybrydową. 

Fintech Zopa pozyska 100 mln GBP dofinansowania. Pomoże im JPMorgan
July 26, 2021, 1:18 PM

Zapowiadana runda inwestycyjna ma ustalić wycenę fintechu na poziomie około 500 mln GBP. Prawdopodobnie będzie to ostatnie dofinansowanie przed planowanym IPO.