Partner serwisuVisa dla biznesu

Alior Bank


Alior Bank to bank powstały w 2008 roku. Jednym z założycieli był Wojciech Sobieraj. W 2015 roku głównym udziałowcem Alior Banku zostało PZU. Bank obsługuje ok. 4 mln klientów. Oferuje konta, kredyty, lokaty i inne produkty dostępne za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz bankowości elektronicznej. Alior Bank nazywany jest "Cyfrowym Buntownikiem" ze względu na swoje zaawansowanie technologiczne i wykorzystywanie innowacji fintech m.in. Alior Bank kantor.
Alior Bank rozszerza ofertę o ubezpieczenia PZU
14 lutego 2022, 21:00

Przedsiębiorcy, którzy posiadają lub otworzą konto firmowe w Alior Banku mogą ubezpieczyć siebie, członków rodziny, pracowników swojej firmy i ich bliskich.

Alior Bank wprowadził do aplikacji mobilnej tzw. dark mode
18 listopada 2021, 13:43

Motyw graficzny dark mode oparty jest na czerniach i szarościach. Do tej pory był dostępny jedynie w systemie bankowości internetowej.

Zmiany w zarządzie Alior Banku. Grzegorz Olszewski ma zostać nowym prezesem
12 listopada 2021, 15:05

Z zarządu odeszli Agata Strzelecka, Seweryn Kowalczyk oraz Dariusz Szwed. Grzegorz Olszewski obejmie stanowisko prezesa po uzyskaniu zgody KNF.

Alior Bank udostępnia zbliżeniowego BLIKA
29 października 2021, 11:06

Wcześniej takie rozwiązanie wdrożyły PKO Bank Polski oraz Bank Millennium. Zbliżeniowy BLIK wciąż jest jednak dostępny tylko dla niewielkiej liczby użytkowników.

Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect
28 października 2021, 14:01

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z usług Alior Banku i wykorzystują oprogramowanie Symfonii (finansowo-księgowe lub z linii ERP), mogą zautomatyzować obsługę operacji bankowych.