Partner serwisuVisa dla biznesu

Alior Bank


Alior Bank to bank powstały w 2008 roku. Jednym z założycieli był Wojciech Sobieraj. W 2015 roku głównym udziałowcem Alior Banku zostało PZU. Bank obsługuje ok. 4 mln klientów. Oferuje konta, kredyty, lokaty i inne produkty dostępne za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz bankowości elektronicznej. Alior Bank nazywany jest "Cyfrowym Buntownikiem" ze względu na swoje zaawansowanie technologiczne i wykorzystywanie innowacji fintech m.in. Alior Bank kantor.
Usługa zintegrowanej wymiany walutowej dostępna przez platformę BankConnect w Alior Banku
March 1, 2021, 2:51 PM

Niedawno Alior informował o udostępnieniu narzędzia wymiany walutowej API Premium w środowisku testowym, a od dziś funkcjonalność wymiany walutowej dostępna jest w usłudze BankConnect.

Alior Bank prezentuje wyniki. Spore wzrosty liczby użytkowników mobilnych
February 26, 2021, 11:30 AM

Liczba użytkowników aplikacji mobilnej Alior Mobile w IV kwartale 2020 r. wyniosła 616 tys., co oznacza wzrost o 35% rok do roku.

Alior Bank udostępnia voicebota na infolinii
February 23, 2021, 1:30 PM

Celem Alior Banku jest uproszczenie kontaktu klienta z infolinią w taki sposób, aby nie musiał on wybierać tematów rozmowy przy użyciu klawiatury telefonu.

Kolejne wdrożenie otwartej bankowości w Aliorze. Bank udostępnia API Premium do wymiany walut
February 22, 2021, 1:03 PM

Narzędzie umożliwia zautomatyzowany proces wymiany walut w środowisku testowym.

Seweryn Kowalczyk prezesem zarządu Alior Leasing
February 19, 2021, 12:34 PM

Celem powołania wiceprezesa zarządu Alior Banku dodatkowo do zarządu spółki leasingowej jest osiągnięcie większych synergii w ramach grupy kapitałowej.