BNPL
Według badań zleconych przez Klarnę, prawie jedna trzecia (29%) Polaków wybrałaby rozwiązanie „zapłać później”, gdyby taka opcja była dostępna.
To kolejna ważna akwizycja Zip. W maju bieżącego roku ogłoszono przejęcie fintechu Twisto za kwotę prawie 100 mln EUR.
CCC wspierane przez PayPo, jako pierwsze w Polsce i jedno z pierwszych w Europie, wprowadza szybkie płatności odroczone w sklepach stacjonarnych, na bazie własnej aplikacji mobilnej
Celem szwedzkiej firmy jest udostępnienie płatności ratalnych zarówno w e-commerce jak i fizycznych placówkach.
Amazon podjął współpracę z Affirm, żeby zaoferować swoim klientom z USA opcję płatności odroczonej (BNPL).
Odsetek młodych osób w USA, które nie posiadają kart kredytowych, niemal podwoił się w ubiegłym roku - wynika z badania Bain & Company.
Według raportu McKinsey fintechy przodują w świadczeniu usług BNPL, czyli „buy now, pay later” w fizycznych punktach sprzedaży.
Teraz firma Sebastiana Siemiątkowskiego przymierza się do debiutu na giełdzie, który ma nastąpić już w 2022 roku.
Na początek z rozwiązania Klarny będzie można skorzystać w sklepach H&M. Pojawi się także polskojęzyczna wersja aplikacji.
Od początku 2021 roku do końca czerwca klienci skorzystali z odroczonych płatności PayPo ponad 3 mln razy.
Jakie rozwiązania oferuje TryPay? Do czego jest im potrzebna licencja AISP od KNF? Jak działają odroczone płatności dla przedsiębiorców?
Polscy klienci, kupując produkty z Zalando, mogą skorzystać z nowej opcji płatności – Zamów teraz, zapłać później. Zalando oferuje odroczenie płatności do 30 dni, kupujący płacą tylko za produkty, które zdecydują się zatrzymać.
Szwedzki fintech Klarna zapowiedział start w Polsce. Oficjalna konferencja w tej sprawie odbędzie się 18 sierpnia 2021 roku.
Paytree oferuje rozwiązania z zakresu pożyczek pozabankowych. Obecnie fintech pracuje nad usługą Payka - to odroczone płatności za domowe rachunki.
Square przejmie Afterpay, australijski fintech oferujący odroczone płatności. Kwota transakcji ma wynieść imponujące 29 mld dolarów. Tym samym Square zamierza aktywnie wejść na rynek BNPL.
W pierwszej kolejności API do transakcji BNPL ma trafić do Kanady, USA, Rosji oraz Malezji.
Połowa Polaków deklaruje, że za zakupy w sieci płaci szybkimi przelewami, choć preferowaną formą płatności są one dla co czwartego z nas. Po raz pierwszy respondenci wskazali BLIKA jako ulubioną metodę płatności.
Trwająca pandemia COVID-19 bez wątpienia miała wpływ nie tylko na przeniesienie wielu usług do online’u, ale też zwiększenie udziału usług BNPL w rynku płatności online.