Fundraising
Rundzie przewodził fundusz IDC Ventures. Pozyskane środki mają pomóc m.in. w dalszym rozwoju działalności w Finlandii, Polsce i Hiszpanii oraz ekspansji na nowe rynki.
Kapitał OTB Fund II ma zostać wykorzystany na inwestycje w firmy technologiczne, w tym fintechy. To pierwszy fundusz, który uzyskał środki z programu InvestEU.
bValue ogłasza bValue Growth – nowy fundusz inwestujący w modelu growth equity. Fundusz planuje zainwestować w 8-12 spółek z Polski i regionu CEE.
Rundzie finansowania przewodziły fundusze Mubadala Capital i Korelya Capital, przy udziale Balderton Capital i polskiego funduszu Cogito Capital Partners.
Finansowanie zapewnił fundusz SpeedUp Bridge Alfa. Pozyskany kapitał spółka planuje przeznaczyć na rozwój autorskiej technologii, która wesprze pracę marketerów.
Finansowanie zapewniły m.in. fundusze CofounderZone i Satus Starter oraz inwestorzy prywatni, w tym założyciele Pyszne.pl.
Pozyskane środki pomogą m.in. w dalszego rozwoju działalności w Polsce oraz ekspansji w Europie Zachodniej.
Rundzie finansowania przewodził fundusz Klima Energy Transition Fund. Pozyskane środki mają pomóc spółce wzmocnić jej pozycję na europejskich rynkach.
Spółka zamierza m.in. zadebiutować na kolejnych rynkach w Europie oraz rozwijać nowe usługi. Celem jest także zwiększenie liczby klientów i wolumenu dokumentów podpisywanych online.
Bezgotówkowa dobroczynność sprawnie działa nie tylko w Internecie. Wiele stowarzyszeń, fundacji i kościołów sięga po terminale płatnicze czy datkomaty.
Nowy fundusz ma wesprzeć łącznie 20-30 spółek z Europy Środkowo-Wschodniej, przy pojedynczej inwestycji od 2 do 20 mln złotych.
Firma rozwija platformę dla restauracji, która digitalizuje obsługę gości – od wyświetlania menu, przez zamówienia, po płatność.
2,5 miliona złotych to kwota, jaką FIZEN uzyskał w trakcie rundy seed. Taka inwestycja to furtka do rozszerzenia działalności o integrację open bankingu w kolejnych krajach.
Pomelo chce zrewolucjonizować międzynarodowe przekazy pieniężne oferując usługę "Send now, Pay later". Jest ona oparta na wykorzystaniu kart kredytowych.
edrone, system CRM zaprojektowany dla e-commerce ogłosił kolejną rundę finansowania i zwiększenie wyceny spółki o 100% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
More Growth to polska spółka, który tworzy marki i produkty online pomagające użytkownikom w dbaniu o zdrowie i rozwój osobisty.
Fundusze private equity mają też coraz więcej problemów z pozyskiwaniem nowych środków od inwestorów. W pierwszym półroczu tego roku zebrały 645 mld dolarów wobec 789 mld rok wcześniej.
To aplikacja do inwestowania społecznościowego. Polska została wybrana na centralę Shares w regionie CEE. Krakowskie biuro zatrudnia już ponad 75 pracowników.
Charles umożliwia firmom sprzedaż produktów, wysyłanie newsletterów i wspieranie klientów z bieżącą personalizacją i integracją systemów za pośrednictwem czatu w aplikacji WhatsApp.
Dziś z USA pochodzi ponad 20% klientów Talkie.ai. Spółka zamierza przeznaczyć nowo pozyskane środki na dalszą specjalizację w tworzeniu technologii dla branży ochrony zdrowia oraz ekspansję.
Nowa metoda płatności ma umożliwiać dokonanie zakupu i otrzymanie cashbacku w dwóch kliknięciach. Moment transakcji zostanie przeniesiony na początek procesu zakupowego.
PFR Ventures i Inovo Venture Partners przygotowały raport podsumowujący transakcje na polskim rynku venture capital w II kwartale 2022 roku.
Mowa tutaj oczywiście o pokaźnym spadku wyceny. Obecnie można zaobserwować wyraźne spowolnienie inwestycji w porównaniu do rekordowego roku 2021. Inwestorzy zaczynają stawiać na rentowność.
Firma działa w branży HR Tech i weryfikuje cechy osobowości kandydatów na dane stanowisko pracy za pomocą testów psychometrycznych.
Skala spadku wyceny giganta BNPL może szokować. 6,7 mld dolarów to o wiele mniej w porównaniu do wartości z czerwca ubiegłego roku.
Jeszcze w tym roku startup zaoferuje narzędzie do negocjowania i podpisywania złożonych kontraktów. Firma planuje także ekspansję zagraniczną oraz powiększenie zespołu.
Punktem wyjścia książki jest przedstawienie obecnej sytuacji na polskim rynku VC. Autor pisze w niej o tym, czym są fundusze, kto je tworzy i czym się różnią.
Funduszem wiodącym w rundzie jest Black Pearls VC znany m.in. z inwestycji w Autenti, Telemedi czy Nordigen.
Pozyskane środki mają pomóc polskiemu startupowi w dalszym rozwoju produktów i narzędzi dla sektora e-commerce. Fundusze pójdą także na ekspansję w USA.
Obecnie dyrektorem generalnym spółki jest Lukáš Janoušek, który wcześniej jako udziałowiec i CMO, również w Polsce, rozwijał fintech Twisto.
Pozyskane środki zostaną wykorzystane do rozbudowy zespołu, usprawnienia modeli przetwarzania danych oraz ekspansji na kolejne rynki w Europie.
Spółka planuje podwoić liczbę swoich pracowników, zatrudniając specjalistów od marketingu i produktu oraz deweloperów z międzynarodowym doświadczeniem.
Pieniądze pozwolą na dalszy rozwój Quantee oraz przyspieszy ich ekspansje na rynek brytyjski i hiszpański.
Instapay to rozwiązanie, które automatyzuje proces realizacji płatności od kontrahentów, co ma przekładać się na zwiększenie przychodów.
Jednocześnie spółka informuje, że jej nowym prezesem został Marcin Chruściel. To doświadczony manager wcześniej związany m.in. z Orange Finanse.
Z rozwiązania Alphamoon korzystają już teraz m.in. Santander Bank, Pekao S.A., PGNiG oraz Kruk S.A.
Wydatki na start-upy na rynkach kapitałowych były jedynym sektorem ze wszystkich objętych raportem CBInsights, który odnotował zdrowy wzrost o 16%.
Neptune.ai to polski startup, który rozwija platformę pomagającą inżynierom i całym zespołom w zarządzaniu budową modeli sztucznej inteligencji.
Firma oferuje ubezpieczenia zdrowotne, które zapewniają dostęp do kosztownych technologii medycznych. Nowe finansowanie ma pomóc zwiększyć skalę działalności.
Rundzie seed przewodził czeski fundusz Credo Ventures. Pieniądze wyłożyli również dotychczasowi inwestorzy startupu – Market One Capital oraz Pamoja Capital.
Spółka Irmatiq tworzy narzędzie SaaS automatyzujące zarządzanie komunikacją z inwestorami. Za tym projektem stoi Jakub Niestrój.
Polski medtech pozyskane środki planuje przeznaczyć na dalszy rozwój oraz ekspansję zagraniczną.
W ciągu zaledwie kilku miesięcy wycena Payhawk wzrosła z poziomu 570 mln USD do ponad 1 miliarda dolarów.
Rundzie seed przewodził Inovo Venture Partners. Finansowanie pochodzi też od Innovation Nest i zagranicznych funduszy YZR oraz grupy 10X Founders.
Rundzie przewodzi główny udziałowiec challenger banku – BBVA oraz Toscafund i Infinity Investment Partners.
Dzięki zebranej rundzie finansowania spółka uruchomi platformę kredytów węglowych opartych na rolnictwie, kontynuując ekspansję na nowe rynki.
Bydgoska stworzyła aplikację finansowo-księgową, w którą zainwestował Fundusz CofounderZone oraz czterech aniołów biznesu.
Tym samym hiszpański bank zwiększa swoje udziały w Neon do prawie 30%.
Nowymi inwestorami polskiej spółki zostały fundusze ffVC Poland i Street Smart Capital. Część kapitału wyłożyli również dotychczasowi inwestorzy.
Scandit zamknął rundę inwestycyjną serii D, osiągając łączną wycenę spółki powyżej 1 mld USD.

