Najnowsze wiadomości ze świata Fintechu
Sprzedaż i marketing, są tematem przewodnim dorocznego spotkania WEG Conference, które odbędzie się w Warszawie w Cambridge Innovation Center już 31 marca.
Rozporządzenie MiCA zmienia krajobraz regulacyjny. Instytucje finansowe mogą coraz bardziej zainteresować się rynkiem kryptoaktywów.
Zapraszamy na rozmowę z Maciejem Jamiołkowskim, country managerem firmy Lexis Nexis Risk Solutions w Polsce.
Do rundy seed dołączyli również dotychczasowi inwestorzy, w tym m.in. polski Market One Capital.
Revolut przyjmuje zapisy klientów na listę oczekujących na ubezpieczenie samochodu, które już niebawem udostępni na pierwszym europejskim rynku, w Irlandii.
Od 24 marca nastąpiła istotna zmiana w sposobie prezentacji informacji o funduszach w serwisie transakcyjnym iPKO i aplikacji mobilnej IKO.
Nowa karta na ekologicznym plastiku jest dostępna dla klientów z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji.
Dzięki połączeniu wszystkich niezbędnych elementów zestawu POS w jednym, przedsiębiorca może liczyć na znaczne oszczędności.
Jakiś czas temu, śmiech i kontrowersje wzbudził wyciek wiadomości firmy InPost z prośbą, aby nie odmieniać przez przypadki nazwy znaku towarowego Paczkomat.
W ramach promocji, zakładając rachunek do końca czerwca i aktywując usługę Doradztwa Inwestycyjnego w pakiecie Smart Start, pierwszy miesiąc korzystania z niej jest darmowy.
W dniach 3-4 kwietnia w Sopocie spotkają się przedstawiciele rządu, samorządów, biznesu oraz nauki.
Na scenie pojawili się m.in przedstawiciele Allegro, PKO BP, Google, UKNF, ING, Ambasady Wielkiej Brytanii, czy Polski Bezgotówkowej. Partnerem tytularnym wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi.
To już druga edycja publikacji. Względem roku 2018 liczba podmiotów działających w sektorze fintech wzrosła o 79 procent.
Z najnowszych badań wynika, że już 45 proc. Polaków korzysta z nich codziennie, a najbardziej istotne są dla generacji Z.
Dzięki temu klient będzie miał pewność, że rozmawia z faktycznym przedstawicielem mBanku a nie oszustem.
Dzięki uruchomieniu europejskiego podmiotu oferującego usługi inwestycyjne, firma może teraz oferować akcje notowane w USA klientom m.in. w Belgii, Niemczech i we Włoszech.
BNP Paribas jest pierwszym bankiem w Polsce, który udostępnia to rozwiązanie.
Z racji tego, że podmioty obracające walutami wirtualnymi nie są w tym zakresie zasadniczo zobowiązanie do wystawienia PIT-8C, obliczenie podatku wynika z zestawienia transakcji.
Revolut zapytał 12 tysięcy osób w 11 krajach, o ich poczucie szczęścia w 2023 roku. Na pytania w Polsce odpowiedziało 1000 osób.
Z usługi korzystają już klienci sieci Żabka i Empik. Już wkrótce będzie ona dostępna także dla innych punktów handlowo-usługowych.
Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup urządzeń pozwalających na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.
Choć Stripe nadal planuje wejść na giełdę, to prawdopodobnie nie nastąpi to w tym roku. Fintech najpierw zamierza osiągnąć rentowność.
Nadzorca wziął na celownik przede wszystkim fintechy oferujące usługi podobne do rozwiązań bankowych, ale nie posiadające bankowej licencji.
ING Bank Śląski rozwija ofertę płatności odroczonych. Od teraz również firmy mogą kupować produkty i usługi, korzystając z odroczonej płatności nawet do 60 dni.
Do promocji „Przekorzystnie z kartą Visa” można przystąpić od 16 marca do 15 maja 2023 roku.
Blisko 70% Polek uważa również, że kobiety byłyby bardziej niezależne finansowo, gdyby miały dostęp do narzędzi technologicznych.
Bank zapowiada także udostępnienie kolejnych usług, w tym przelewów na telefon BLIK - jeszcze w tym roku.
W dniach od 3 do 4 kwietnia w Sopocie odbędzie się III edycja kongresu, podczas którego poruszane są tematy kluczowe dla przyszłości finansowej samorządów.
Teraz klienci mogą autoryzować wykonywane operacje za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy.
Umożliwia ona płacenie w wybranych sklepach internetowych za pomocą numeru telefonu. Wpisujemy numer w odpowiednim polu i zatwierdzamy płatność w aplikacji na smartfonie.
W ten sposób rynek ten stał się drugim po Polsce krajem z największą liczbą automatów paczkowych InPost.
Liczba aktywnych aplikacji IKO przekroczyła właśnie rekordowe na polskim rynku bankowym 7,3 mln.
Bank Centralny Nigerii (CBN) zatwierdził wytyczne dotyczące otwartej bankowości, stając się tym samym pierwszym afrykańskim krajem, który wprowadza przepisy z zakresu open bankingu.
Platforma OChK przeznaczona jest przede wszystkim dla przedsiębiorstw i instytucji wymagających odpowiednich standardów bezpieczeństwa oraz zgodności z regulacjami.
Posiadacze kart kredytowych i debetowych Mastercard mogą zbierać punkty za zakupy do 30 czerwca br. lub do wyczerpania puli nagród.
Dodatkowo konsumentom przysługuje zwrot poniesionych opłat pobranych przez bank w oparciu o zmieniony cennik.
Firmy z regionu EMEA zaangażowane w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, mogą zgłaszać się do programu.
Gigant e-commerce początkowo będzie miał w ofercie 15 kolekcji NFT dostępnych dla klientów z USA, zanim udostępni je globalnie.
Warto przypomnieć, że od kilku miesięcy bilety PKP Intercity są dostępne na platformach KOLEO, mPay, e-podróżnik.pl oraz SkyCash.
UOKiK postawił spółce eBilet zarzut wprowadzania konsumentów w błąd co do rzeczywistej ceny oferowanych biletów. Z kolei spółki Eventim i Ticketmaster otrzymały wezwanie do zmiany praktyk.
Na początek w ramach nowo powstałej spółki – BLIK Romania – będzie rozwijany system rozliczeń w lejach rumuńskich (RON), otwarty dla wszystkich tamtejszych wydawców i agentów rozliczeniowych.
Przedsiębiorca może otrzymać raport z płatności na terminalu z wyszczególnieniem napiwków, co pozwala na rozdzielenie ich wśród pracowników.
W dniach 29-30 marca Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce już po raz 12. organizuje Kongres Sektora Pożyczkowego.
Hasło przewodnie tegorocznej edycji Samorządowego Kongresu Finansowego brzmi „Samorządy wobec multikryzysów i wyzwań rozwoju”.
Spośród respondentek 12 krajów europejskich, które wzięły udział w badaniu Mastercard, swoją niezależność finansową najwyżej oceniły właśnie Polki.
Klienci będą mogli poznać zagadnienie stakingu w teorii i praktyce oraz zdobyć nagrody w postaci DOT, tokena natywnego kryptowaluty Polkadot.
Ekosystem uruchomiono we wrześniu 2022 r. i obecnie tworzy go już ponad 40 podmiotów. Wśród nich znajdują się fintechy, banki i inne dojrzałe instytucje finansowe.
W ramach premiery, firma oferuje na start oprocentowanie 6 proc. dla posiadaczy kont Premium.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma na celu zrównanie dokumentów zawartych w aplikacji mObywatel z dokumentami tradycyjnymi.
To nie koniec nowości. W kolejnych wersjach aplikacji ma pojawić się m.in. Apple Pay, czy lokalizacja pociągu na mapie.