Blockchain
Rozwiązanie ma umożliwić całodobowe zarządzanie środkami finansowymi i płynnością wewnątrz grupy.
Firmy z różnych branż zaczynają interesować się technologią blockchain. Architektura ta zabezpiecza dane i dodaje im transparentności.
Na razie rozwiązanie będzie dostępne w USA, ale firma nie wyklucza oferowania dodatkowych regionalnych tokenów w Europie oraz w Azji.
W erze cyfryzacjii, gdzie innowacja jest kluczem do sukcesu w biznesie, dwa rozwiązania zyskują na znaczeniu: blockchain i tokenizacja.
KIR tokenizował własne kartki świąteczne oraz udostępnił taką usługę wybranym klientom i partnerom, pełniąc funkcję emitenta NFT.
Branża gamingowa jest świadkiem rewolucji wynikającej z coraz odważniejszej integracji technologii blockchain, co może zmienić sposób, w jaki postrzegamy cyfrową rozrywkę.
W zeszłym roku stokenizowane serduszka zadebiutowały i od razu spotkały się gorącym przyjęciem – tylko dzięki Serduszkom NFT zebrano prawie 280 000 zł.
Rząd Hongkongu przeprowadził skuteczną, w pełni stokenizowaną sprzedaż obligacji o wartości 101 milionów dolarów.
Dzięki partnerstwu pierwsi klienci ubezpieczyciela otrzymali już swoje dokumenty w postaci trwałego nośnika opartego na blockchainie.
Największa na świecie giełda kryptowalut uruchamia pierwszą w Polsce Krypto Szkołę, skierowaną głównie do licealistów i studentów. Dzięki temu będzie można za darmo zdobyć podstawową wiedzę na temat blockchain’a, kryptowalut i podstaw inwestowania.
Już od tego lata, wersja beta sieci MTN będzie dostępna w Wielkiej Brytanii, funkcjonując jako platforma testowa.
Za zaliczenie wszystkich quizów klienci mogą zdobyć bonusy o łącznej wartości do 15€ wypłacane w poszczególnych tokenach.
Rozporządzenie MiCA zmienia krajobraz regulacyjny. Instytucje finansowe mogą coraz bardziej zainteresować się rynkiem kryptoaktywów.
To rozwiązanie dla startupów i fintechów, które wiedzą już czym jest blockchain i mają pomysł oraz rozwiązanie oparte o tą technologię.
Na przestrzeni 2021-2022 r. mieliśmy szansę doświadczyć prawdziwej eksplozji związanej z inwestycjami w Metaverse. Co właściwie otrzymuje inwestor nabywający wirtualny grunt?
Visa złożyła w amerykańskim urzędzie patentowym wnioski o rejestrację znaków towarowych związanych z metaverse, NFT i portfelami kryptowalutowymi.
Challenger bank uruchomi token o nazwie Nucoin. Ma on być częścią nowego programu lojalnościowego, który wystartuje w Brazylii.
Na jej awersie będzie nadrukowany fragment obrazu Rafała Bujnowskiego, z którym powiązano token NFT. Kartę z tej serii otrzymają wybrani klienci bankowości prywatnej.
Użytkownicy platformy Decentraland mogą odwiedzać wirtualną PKO Rotundę. Jest w niej udostępniana wystawa polskiej sztuki współczesnej.
Uprawnieni posiadacze karty mogą umieścić na niej swój awatar NFT. Za pomocą karty można płacić tradycyjnymi walutami oraz kryptowalutami, w tym stablecoinami.
Norges Bank upublicznił kod źródłowy swojej piaskownicy CBDC. Prototypowa infrastruktura do emisji waluty cyfrowej oparta jest na technologii ethereum.
Firma dostarcza infrastrukturę do zarządzania dokumentami opartą na technologii blockchain. Otrzymane środki mają pomóc w rozwoju produktu i ekspansji zagranicznej.
Platforma modyfikuje także model biznesowy. W partnerstwie z Polygonem przenosi się z blockchainu Terra na własny chain oparty o technologię Polygon Edge.
DAO, czyli zdecentralizowana autonomiczna organizacja (decentralized autonomous organization), wedle teoretycznych założeń jest nową formą struktury organizacyjnej.
Europejski Bank Centralny chce by sposób, w jaki banki uzyskują możliwość oferowania kryptowalut został zharmonizowany na poziomie UE.
Tokeny kibicowskie dostępne wyłącznie na platformie Zonda można nabywać także za polską walutę. Pary handlowe na ten moment obejmują LEG/PLN, JUV/PLN oraz JUV/EUR. Rozwiązanie zostało opracowane przez Socios.com
W kwartalnym raporcie o stabilności finansowej bank centralny podkreślił wyraźną potrzebę „wzmocnienia ram regulacyjnych, aby zaadresować temat rozwoju rynku kryptowalut”.
W trakcie Fintech & e-commerce linking days w Łodzi, rozmawialiśmy z prezesem zarządu Fizen, Maciejem Krasowskim - o wyzwaniach, nadziejach i nadchodzących zmianach w sektorze kryptowalut i blockchain.
W 2022 roku do dyspozycji firm testujących oddano między innymi środowisko oparte na architekturze HLF (Hyperledger Fabric) zaktualizowanej do wersji 2.2.
Bank nabył wirtualną działki w grze The Sandbox. Cyfrowa nieruchomość mieści się w dzielnicy Mega City inspirowanej kulturą Hongkongu.
Amerykański gigant zgłosił do rejestracji 15 znaków towarowych, które związane są z NFT oraz metaverse.
Fundamenty zdecentralizowanych finansów to nie tylko nowe technologie, o czym szerzej opowiada Maciej Krasowski, prezes zarządu Fizen.
Powstał program patronacki eToro.art, który ma połączyć za pomocą technologii twórców NFT i inwestorów.
Podarowane tokeny mają być zarówno podziękowaniem, jak i zachętą dla inwestujących w spółkę Zonifero.
Uczestnicy programu mogą otrzymać stypendium, a także opiekę techniczną wprowadzającą do świata blockchain.
Organy nadzoru w Wielkiej Brytanii przypominają instytucjom o istniejących obowiązkach związanych z kryptoaktywami, a także sygnalizują potrzebę nowych regulacji.
Christine Lagarde uważa, że niektórzy Rosjanie próbują ominąć nałożone sankcje poprzez wymianę rubli na kryptowaluty i stablecoiny.
ApeCoin to pierwszy token wygenerowany oddolnie z ruchu społecznego. Całkowita liczba kryptowalut oferowanych na platformie eToro wynosi teraz 58.
Cyfrową nieruchomość w metaverse firma zamierza wykorzystać m.in do łączenia się z entuzjastami sportu, e-sportu i gier.
Rozwiązanie jest wykorzystywane w komunikacji o nowościach i zmianach wprowadzanych w regulaminie Allegro. Dzięki temu klienci nie będą już dostawać obszernych załączników w mailach.
Z Moje Dokumenty SGB korzysta już 70 banków spółdzielczych. Dzięki platformie mogą m.in. zapewnić klientom dostęp do elektronicznej wersji dokumentacji.
Tym samym spółka na większości swoich rynków oferuje już 49 rodzajów kryptoaktywów. Na razie nowe tokeny nie będą jednak dostępne dla użytkowników eToro w USA.
NFT nieustannie zyskuje na popularności. To sprawia, że twórcy gier, widząc możliwość zysku, coraz częściej implementują NFT do swoich najnowszych tytułów.
Już wcześniej bank zarejestrował kilka znaków towarowych kojarzących się z kryptowalutami.
PayPal aktualnie bada możliwość emisji własnej cyfrowej monety. Miałaby ona być oparta na dolarze amerykańskim.
Rozwiązanie proponowane przez Atende, oparte na technologii blockchain i WORM, umożliwia obsługę zarówno komunikacji masowej, jak i indywidualnej.
Brytyjski parlament powołał grupę roboczą ds. kryptoaktywów. Będzie ona dążyć do ustanowienia ram regulacyjnych dla sektora kryptowalut.
JPM Coin ma przyśpieszyć i ułatwić rozliczenia międzynarodowe realizowane w dolarach amerykańskich.
Jakich nowych regulacji może spodziewać się europejski sektor FinTech? Rozmowa z Pawłem Widawskim, prezesem fundacji FinTech Poland.
Blockchain na wyższe uczelnie wspólnie wprowadzą OPTeam i Billon Digital Solutions z grupy kapitałowej Billon.