Sektor Fintech
Współpraca ma skracać proces płatności, ograniczyć fizyczny kontakt oraz minimalizować pomyłki kasjerskie.
Nowa platforma ma służyć do łączenia zainteresowanych stron z sektora finansów cyfrowych i organów administracji publicznej.
Testy mają miejsce w sklepie przy ul. Półwiejskiej w Poznaniu. Wybrane rozwiązania w kolejnym etapie zostaną zaadoptowane w większej liczbie placówek.
Nowo dodane firmy finansowania dłużnego to polski CVI oraz wywodzący się z Wielkiej Brytanii Beechbrook.
Z PayPal Matt Komorowski był związany przez niemal dekadę. Teraz w roli chief revenue officera ma pomóc Volt w skalowaniu biznesu.
Za pomocą aplikacji można m.in. założyć konto biznesowe oraz wystawiać faktury. Projekt ten wspierają twórcy amerykańskiego jednorożca Grammarly.
Hackathony to inicjatywa lubiana przez duże marki, ale też taka, do której coraz chętniej przystępują młodzi programiści.
Liczba użytkowników aplikacji Autopay przekroczyła 1,2 mln w zeszłym miesiącu.
Obecnie trwa zbieranie danych do raportu. Do wypełnienia ankiety są zaproszeni wszyscy aniołowie biznesu, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami.
W ramach trójstronnej współpracy mają zostać zrealizowane wspólne działania edukacyjne takie jak cykl konferencji naukowych.
To kolejny krok w rozwoju sieci sklepów autonomicznych. Projekt liczy już ponad 40 placówek w całej Polsce.
Implementowane narzędzie ma ułatwić sprzedawcom IdoSell dotarcie do zagranicznych klientów.
Dostawcą został Allianz Partners, a ubezpieczenie obejmuje m.in.: OC w podróży i ochronę wkładu własnego przy wynajmie samochodu.
Ponad 400 uczestników wydarzenia wysłuchało wystąpień i debat na temat aktualnych trendów i prognoz dotyczących rozwoju branży fintech i insurtech w Polsce.
Diners Club Polska zaprzestanie świadczenia usług płatniczych nad Wisłą. Posiadacze kart wydanych przez organizację otrzymują wypowiedzenia umów.
Dzięki pomocy Google fundacja uruchomi dziesiątki nowych projektów i utrzyma kampanię #TechForUkraine przez kolejny rok.
Tym samym spółka trafiła pod nadzór Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Fintech oferuje rozwiązania z zakresu robodoradztwa inwestycyjnego.
Zakaz został nałożony po przeprowadzeniu przez Bank Włoch kontroli, która wykryła niedociągnięcia w zakresie procedur AML.
Firma chce zbudować w Polsce zespół 60 programistów, który będzie ściśle współpracować z międzynarodowymi hubami na całym świecie.
Taki wynik plasuje Wielką Brytanię jedynie za Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Na liście najcenniejszych brytyjskich firm technologicznych dominują fintechy.
Izabela Kozakiewicz rozmawia z Andrzejem Zduńczykiem – Dyrektorem Departamentu Rozwoju Produktu w BIK. O rodzajach dostępnych danych i use case'ach w piaskownicy technologicznej BIK HUB.
Projekt ten ma na celu m.in. poznanie preferencji inwestycyjnych Polaków. Ankiety badawcze będą dostępne online do 10 kwietnia.
Wartość transakcji nie została ujawniona, według medialnych doniesień wynosi ona od 150 do 200 mln dolarów.
Za ekspansję Revoluta będzie odpowiadał Glauber Mota, wcześniej związany z BTG Pactual. Fintech otworzył już listę oczekujących dla wszystkich zainteresowanych w Kraju Kawy.
Płacenie za pomocą telefonu już dawno przestało być sensacją. Wkrótce standardem może stać się również używanie smartfonów do przyjmowania płatności zbliżeniowych.
Spółka Irmatiq tworzy narzędzie SaaS automatyzujące zarządzanie komunikacją z inwestorami. Za tym projektem stoi Jakub Niestrój.
Na kenijskim rynku Diamond Trust Bank Group wydała aplikację z płatnościami NFC MDES od Verestro.
Aby skorzystać z propozycji należy wysłać zgłoszenie mailowo lub wypełnić formularz kontaktowy na stronie Signius. Oferta ma być dostępna do 31 maja 2022 roku.
Fundacja FinTech Poland do 4 kwietnia przyjmuje zgłoszenia od polskich firm zainteresowanych pojawieniem się na mapie.
Co Fintek.pl oraz Miasto Łódź szykują dla branży fintech i e-commerce? Rozmowa z Adamem Brzostowskim, Dyrektorem Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej w UM Łodzi.
Po trzech tygodniach od ataku Rosji na Ukrainę, 56% przedsiębiorców jest przekonana, że nie uniknie negatywnych skutków tego konfliktu.
Przy współpracy z ekspertami BIK HUB powstał cykl edukacyjny o tym, jakie korzyści mogą odnieść firmy, sięgając po narzędzia piaskownicy technologicznej.
Pomimo wzrostu przychodów na poziomie 30% w stosunku do roku 2020, skonsolidowany zysk netto TenderHut spadł o 25% r/r i wyniósł 4,4 mln PLN.
Użytkownicy platformy mają do wyboru trzy pakiety podpisów kwalifikowanych w opcji z miesięczną subskrypcją: na 10, 50 i 100 podpisów.
Na taką kwotę opiewa ugoda, którą fintech uzgodnił z regulatorem finansowym stanu Vermont. Tym razem zarzuty dotyczyły serii przestojów w aplikacji Robinhood.
W ramach powyższego projektu prace zespołu MIT mają opierać się na badaniach przeprowadzonych z Bankiem Rezerwy Federalnej w Bostonie.
Japonia ponownie wyprzedza świat. W sześciu sklepach sieci 7-Eleven klienci mogą dokonywać płatności w wyświetlanym z terminala kasy holograficznym kiosku.
Krzysztof Morawski i Grzegorz Pawlicki dołączyli do zarządu Europa Ubezpieczenia. Będą w nim odpowiadać – odpowiednio – za obszar sprzedaży oraz IT i operacji.
Podczas uroczystej gali nagrodzeni zostali najlepsi inwestorzy prywatni oraz fundusz Venture Capital współinwestujący z aniołami biznesu.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-13 maja 2022 roku w trzech kultowych miejscach – wizytówkach tzw. “nowej” Łodzi.
Integracja z amerykańskim fintechem ma pomóc klientom IdoSell w otwarciu się na światowy rynek.
Banqup to rozwiązanie dla sektora MŚP, które umożliwia m.in. wystawianie i przyjmowanie faktur. Twórcą platformy jest belgijska firma Unifiedpost Group.
Firma przygotowuje się do wejścia na rynek fiński i wprowadzenia nowych produktów z zakresu handlu kryptowalutami i płatności B2B.
Obszarem współpracy pomiędzy eService oraz fintechem kevin. jest dostarczenie rozwiązań open banking w kanałach e-commerce i m-commerce.
Londyński fintech oferuje amerykańskim klientom możliwość połączenia wszystkich dotychczasowo używanych kart w jedną.
Według danych Związku Polskiego Leasingu, firmy leasingowe udzieliły w 2021 roku łącznego finansowania na poziomie 88 mld zł. To o 30,7% więcej niż rok wcześniej.
Celem akcji jest udzielenie pomocy technologicznej organizacjom pozarządowym działającym na rzecz Ukrainy i ukraińskich uchodźców.
Wydarzenie odbędzie się w Krakowie, w dniach 25-26 marca. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Jak tłumaczą się dłużnicy? Z badania zrealizowanego dla BIG InfoMonitor wynika, że najczęściej powołują się na zatory płatnicze.
Jako nowa Business Development Manager zajmie się realizacją strategii sprzedażowej w obszarze wdrażania dedykowanych rozwiązań paperless dla firm z segmentu Enterprise.