Start up
Startup opracował platformę oferującą życzenia wideo od gwiazd i bohaterów animacji.
Mowa o Landingi, spółce z branży MarTech. Otrzymane środki startup ma przeznaczyć na rozwój działalności, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.
Dzięki rejestracji jako Money Service Business (MSB), Ramp może bezpośrednio obsługiwać użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.
Rozwiązanie wchodzi w skład usługi MediHelp, która pozwala m.in. na zdalny monitoring wyników badań pacjentów.
Jest to kolejna akwizycja dokona przez Booksy w ostatnich latach, wcześniej firma przejęła m.in. amerykańskich konkurentów – GoPanache oraz Genbook.
Na najwyższe wynagrodzenie w startupach mogą liczyć pracownicy z poziomu c-level, programiści oraz sales managerowie.
Pierwsze miejsce zajął projekt Elai.io. Drugie i trzecie przyznano odpowiednio Knopka i Atmosphere. Łączna pula nagród wyniosła 50 tys. PLN.
Kwota transakcji nie została ujawniona, ale w ciągu najbliższych 2-3 lat polska firma ma zainwestować w Niemczech 250 mln EUR.
Polski startup Packhelp pozyskał 190 mln zł (40 mln euro) w Serii B. To największa runda finansowania na tym poziomie w kraju.
Nieodkrytych historii jak stojącej właśnie przed sądem Elizabeth Holmes może być znacznie więcej niż przyszłoby zakładać.
Polski startup planuje skalowanie biznesu na globalnych rynkach. Otrzymane środki mają zostać przeznaczone m.in. na uruchomienie aplikacji w modelu self-service SaaS.
Nagrodzone zostaną innowacyjne rozwiązania, które wspierają bankowość inkluzywną i pomagają wyrównać szanse w dostępie do świata finansów.
Łącznie właściciel spółki Less pozyskał już ponad 28 mln PLN. Firma planuje dalsze skalowanie działalności w Polsce oraz ekspansję w kolejnych krajach.
Część udziałów w spółce należy do szejka Saeeda bin Ahmeda Al Maktoum, członka dubajskiej rodziny królewskiej.
Debiut pełnej wersji platformy w Polsce planowany jest na wiosnę przyszłego roku. Już teraz przyjmowane są zgłoszenia od zainteresowanych właścicieli kamperów.
Uczestnicy rywalizowali o nagrody o łącznej wartości 75 tys. PLN, w tym 10 nagród głównych, nagrodę publiczności oraz nagrodę specjalną.
Według raportu PFR Ventures i Inovo Venture Partners, w trzecim kwartale 2021 r. polskie i zagraniczne fundusze VC zainwestowały w przedsiębiorstwa nad Wisłą 582 mln PLN.
25 października 2021 r. o godz. 18:00 odbędzie się kolejny webinar z cyklu „Poznaj Inwestora”, przygotowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Główną nagrodę w wysokości 20 tys. EUR przyznano francuskiemu startupowi BeFC. Drugie miejsce zajęła brytyjska firma Animal Alternative Technologies, a trzecie Positive Carbon.
Dzięki dofinansowaniu Swile dołączył do grona tzw. jednorożców, czyli startupów, których wycena przekracza 1 mld USD.
Kwota pozyskanych przez startup środków nie została ujawniona. Mają być one przeznaczone m.in. na dalszy rozwój technologii.
Środki otrzymane z dofinansowania mają zostać przeznaczone na komercjalizację aplikacji. Jej premiera będzie miała miejsce przed końcem października.
Akcje spółki będzie można nabyć za pośrednictwem platformy StockAmbit. Zonifero dostarcza rozwiązania służące do zarządzania hybrydowym miejscem pracy.
Startup jest dostawcą narzędzia wykorzystującego Al w procesie oceny wydajności potencjalnej instalacji fotowoltaicznej. Do tej pory pozyskał 1 mln PLN od Czysta3.vc.
CountMe poinformowała o rozpoczęciu negocjacji w sprawie nabycia znaczącego pakietu akcji Groclin SA. Po zrealizowaniu tej transakcji ma być spółką notowaną na GPW.
Jakie rozwiązanie oferuje Hemplo.pl? Jak rozwija się branża konopna w Polsce? Jak wyglądają kwestie prawne w przypadku tego biznesu?
Konferencja w formule stacjonarnej odbędzie się 14-15 października w Gdańsku i połączona będzie z transmisją na żywo.
Google zakończył rekrutację do nowego akceleratora dla europejskich startupów w obszarze medycyny i zdrowia. Wybrano piętnaście najbardziej obiecujących firm w tej dziedzinie.
Dofinansowanie szwajcarski dostawca usługi home wellness otrzymał od spółki inwestycyjnej AEVIS VICTORIA SA. Fundusze zostaną wykorzystane do ekspansji na kolejne rynki.
Na inwestycje w lokalne i międzynarodowe zespoły zarządzające funduszami private equity PFR Ventures przeznaczy ponad 1,1 mld PLN.
W I rundzie Programu Orlen Skylight accelerator udział wzięło ponad 100 startupów z kraju i zagranicy.
Innowacje polskiego startupu Holo4Med zmieniają rzeczywistość leczenia chorych w naszym kraju. Platforma MediSmart rozwiązuje wyzwania związane z opieką medyczną pacjentów w szpitalu i w domu oraz funkcjonowaniem placówki medycznej.
Do konkursu zgłosiło się ponad 300 startupów z 46 krajów. Przeważająca część projektów pochodzi z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Izraela.
To pierwsza firma w Polsce, która dostarcza gotowe rozwiązania vendingowe pralko-suszarek dla stacji benzynowych i miejsc obsługi podróżnych.
Czysta3.vc zrealizowała ponad połowę założonych inwestycji i wciąż ma ok. 20 mln złotych do zainwestowania.
Polski startup Nais został wybrany spośród 409 firm technologicznych. Weźmie udział w finale konkursu Eit Digital Challenge 2021.
Produkt Staffly to efekt inwestycji funduszu Czysta3.vc i grantu UE. Startup zamierza pozyskać 10 tys. użytkowników w zaledwie kilka miesięcy.
Polish-Ukrainian Startup Bridge rozpoczął nabór do projektu, w którym wsparcie otrzymają najbardziej innowacyjne startupy z Ukrainy.
Bank Pekao wspólnie z Huge Tech uruchomił nabór dla start-upów i spółek technologicznych do akceleratora IDEA Global. Firmy otrzymają dofinansowane z programu ScaleUp Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Firma Nexera, pierwszy w Polsce wyłącznie hurtowy operator telekomunikacyjny, podpisała z konsorcjum banków umowę kredytową na łączną kwotę ponad 1 mld PLN.
Działająca w sektorze kosmicznym firma SatRevolution łączy się z notowaną na rynku NewConnect spółką easyCALL.pl SA (ECL). Umowę w sprawie odwróconego przejęcia podpisano w piątek, 6 sierpnia.
Jak wycenia się w Polsce start-upy na wczesnym etapie? W praktyce wiele VC nie robi przed wejściem żadnych wycen, mając sztywno ustalony zakres %.
Emplocity SA rozpocznie 10 sierpnia ofertę publiczną akcji, podzieloną na dwie transze. Na początek wystartuje ta skierowana do dużych inwestorów.
Polski startup Ramp, który tworzy infrastrukturę dla aplikacji wykorzystujących kryptowaluty i inne cyfrowe aktywa, został zarejestrowany przez brytyjskie FCA.
Założyciele platformy zamierzają przeznaczyć pieniądze na ekspansję na rynki zachodnie oraz inwestycję w sztuczną inteligencję.
Fintech z Wiednia zainwestuje w Blockchain Research & Development Hub 10 mln euro w ciągu najbliższych dwóch lat. Do końca 2021 roku firma zamierza zatrudnić 30 ekspertów i inżynierów zajmujących się technologią blockchain.
ING wprowadził platformę SAIO. Oprogramowanie stworzone i rozwijane w ramach ING to nowe rozwiązanie oferujące firmom z różnych sektorów gospodarki platformę do robotyzacji procesów biznesowych.
Na czym polega działalność venture buildera? Jakie są korzyści z budowania nowego biznesu wspólnie z VB? Rozmowa z Katarzyną Królak-Wyszyńską, CEO w Innovatika.